1
-
0
22:26

Η ΑΕΚ επικρατεί με 1-0 του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ. Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, Καλό βράδυ σε όλους!

22:26

90+6': Τέλος του αγώνα

22:25

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά που είναι η δεύτερη και ισοδυναμεί με αποβολή για δεύτερη φορά φέτος στο ΟΑΚΑ. Κίτρινη και στον Κρέσπο.

22:25

Πέναλτι ζητούν στην ΑΕΚ για χέρι του Κολοβέτσιου. Δεν υπάρχει παράβαση.

22:23

Με πρόβλημα τραυματισμού θα αποχωρήσει ο Πέκχαρτ μετά το χτύπημα που δέχθηκε από τον Μαλεζά. Ο Τσέχος προσγειώθηκε άσχημα στο έδαφος.

22:22

90+2' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά

22:20

90+1': Σε θέση οφσάιντ ο Πέκαχαρτ

22:20

+4' καθυστερήσεων

22:20

90': Σε θέση οφσάιντ -σωστά- υποδεικνύεται ο Ενρίκε.

22:18

88': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Γαλανόπουλος.

22:18

88': Κόρνερ για την ΑΕΚ που απομακρύνει ο Κουλούρης.

22:16

87': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του συγκινημένου Αραούχο περνά ο Πέκχαρτ. Ο Αργεντινός επιθετικός καταχειροκροτείται από τον κόσμο της ΑΕΚ!

22:16

86': Πέμπτο κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο από δεξιά χωρίς αποτέλεσμα.

22:14

85': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος "αδειάζει" τον Χαρίση και επιχειρεί καταπληκτικό πλασέ εκατοστά δίπλα από τη συμβολή του δεξιού και του οριζόντιου δοκαριού!

22:11

82': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης περνά στη θέση του Μάτος.

22:10

83': Αναγκαστική αλλαγή για τον Μπακασέτα που ταλαιπωρείται από μυϊκό πρόβλημα και ο Γκάλο περνά στη θέση του.

22:10

80': Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον για διαμαρτυρία

22:03

74': Τρίτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα από δεξιά και ο Γιόχανσον διώχνει τη μπάλα για να μπλοκάρει ο Ανέστης.

22:02

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ από αριστερά με τον Πέλκα χωρίς αποτέλεσμα.

22:01

72': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Καθοριστικό τάκλιν του Μαλεζά στο πλασέ του Αραούχο μετά από κάθετη πάσα του Γιόχανσον.

21:59

70': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας αντικαθιστά τον Τσίμιροτ.

21:59

Κατοχή: 61% - 39%

21:58

68': Ο Μπακασέτας εκτελεί και η κεφαλιά του Κολοβέτσιου καταλήγει άουτ.

21:58

68': Κόρνερ για την ΑΕΚ από δεξιά

21:55

66': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Η εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου καταλήγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπρκιτς.

21:53

64': Κίτρινη κάρτα στον Μάτος που χάνει και το επόμενο ματς συμπληρώνοντας επτά κίτρινες κάρτες μαρκάροντας τον Μάνταλο που κερδίζει φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.

21:52

63': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Στο ματς περνά ο Γιόχανσον αντί του Χριστοδουλόπουλου.

21:49

60': Σε θέση οφσάιντ ο Τσίμιροτ, οριακή φάση.

21:48

58': Καλή προσπάθεια από τον Γαλανόπουλο που κρατά τη μπάλα και μπαίνει από αριστερό από την πίεση του Τσίμιροτ σεντράροντας συρτά με τη μπάλα να καταλήγει στον Μπρκιτς τελικά.

21:45

56': Σε θέση οφσάιντ ο Πρίγιοβιτς, σωστή η υπόδειξη.