Σημαντική νίκη για τους "πράσινους" που αφήνουν πίσω τους τον Πανιώνιο.

20:10

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 1-0.

20:08

90'+2: Αποβάλλεται ο Οικονόμου, ο οποίος έψαξε τη δεύτερη κίτρινη.

20:06

20:05

89': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Μπεν και μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος.

20:02

Στο έδαφος ο Ζέκα, ο οποίος έχει πρόβλημα από το πρώτο μέρος και έχει σφίξει τα δόντια.

20:01

85': Στη θέση του Λέτο ο Πίσπας για τον Παναθηναϊκό. Αποθεώνεται ο Αργεντινός, ο οποίος ίσως έπαιξε για τελευταία φορά.

19:56

81': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν εκτελεί κόρνερ, ο Ρισβάνης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Βλάχος με άτσαλο σουτ αστοχεί.

19:56

80': Κίτρινη στον Κουτρουμπή.

19:55

79': Αντωνιάδης αντί Τασουλή για τον Πανιώνιο. Ο δεύτερος πληρώνει μία αντίδρασή του. Ο Μιλόγεβιτς του έκανε παρατήρηση, εκείνος δυσανασχέτησε και ο Σέρβος έξαλλος ζήτησε να βγει έξω.

19:54

Διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για πέναλτι με την μπάλα να χτυπά στο χέρι του Κουτρουμπή.

19:53

77': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν το εκτελεί, ο Λάμπρου παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

19:49

73': Στη θέση του Κλωναρίδη ο Ρέις για τον Παναθηναϊκό.

19:47

71': Στη θέση του Μασούρα ο Σαββίδης για τον Πανιώνιο.

19:44

68': Κίτρινη στον Οικονόμου.

19:43

67': Στη θέση του Χατζηγιοβάνη ο Βιγιαφάνιες για τον Παναθηναϊκό.

19:43

67': Απογοητευτικό σουτ του Μπεν.

19:40

64': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Χουλτ προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Λάμπρου ο οποίος θα εκτελούσε από τη μικρή περιοχή.

19:37

Κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

19:33

58': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουτ βγάζει διαγώνια μπαλιά, ο Χατζηγιοβάνης κάνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και ο Γιαννιώτης διώχνει με δυσκολία.

19:33

57': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί φάουλ, ο Κουρμπέλης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:32

56': Κίτρινη στον Ρισβάνη για τράβηγμα στον Λέτο.

19:28

52': Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι από τον Μασούντ, δεν καταφέρνει να πάρει την κεφαλιά ο Μπεν.

19:25

49': Κίτρινη στον Μασούντ.

19:23

47': Ο Κλωναρίδης από μέσα δεξιά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

19:21

46': Λάμπρου αντί Γεσίλ για τον Πανιώνιο.