Κυπελλούχος Ισπανίας οι "μπλαουγκράνα" στο τελευταίο ματς του Λουίς Ενρίκε.

24:24

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Μπαρτσελόνα με 3-1.

24:22

24:19

88': Κίτρινη στον Ντέιβερσον.

24:16

86': Μακρινό σουτ του Ρομέρο, άουτ η μπάλα.

24:14

83': Στη θέση του Ράκιτιτς ο Αλέιξ Βιντάλ για την Μπαρτσελόνα.

24:10

80': Ρομέρο αντί Ερναντέζ για την Αλαβές.

24:07

76': Κίτρινη και στον Ινιέστα.

24:06

76': Κίτρινες σε Μέσι και Σομπρίνο.

24:05

Ο Σομπρίνο σπρώχνει τον Νεϊμάρ, εκείνος πέφτει εύκολα κάτω και στη συνέχεια ακολουθεί σύρραξη.

24:02

71': Σε θέση οφσάιντ ο Ντέιβερσον, ο οποίος σκοράρει. Σωστή η υπόδειξη.

24:01

70': Ευκαιρία για την Αλαβές! Σε εξαιρετική θέση ο Ντέιβερσον, κάνει αδύναμη προβολή και ο Σίλεσεν αποκρούει.

24:01

70': Κόρνερ για την Αλαβές, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:57

66': Βρίσκει χώρο και σουτάρει ο Ινιέστα, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:54

63': Κόρνερ για την Αλαβές, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:50

60': Έξω Έντγκαρ Μέντεθ και Ιμπάι Γκόμεθ, μέσα Καμαράσα και Σομπρίνο για την Αλαβές.

23:50

59': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ράκιτιτς και αστοχεί.

23:45

Κοντρολάρουν το ματς οι "μπλαουγκράνα".

23:41

50': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι βγάζει ωραία μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Αλκάθερ κάνει την προβολή και ο Πατσέκο αποκρούει.

23:40

50': Κίτρινη στον Έλι.

23:39

48': Ο Ιμπάι Γκόμεθ εκτελεί φάουλ απευθείας και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

23:36

23:34

23:19

23:19

Ο Μέσι τραβάει πάνω του όλη την άμυνα της Αλαβές, βγάζει τρομερή κάθετη και ο Αλκάθερ με διαγώνιο πλασέ από μέσα δεξιά σκοράρει για το 3-1.

23:18

45'+3: ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:17

23:15

Ο Μέσι ανοίγει για τον Αντρέ Γκόμες, εκείνος κάνει παράλληλη πάσα και ο Νεϊμάρ από τη μικρή περιοχή σκοράρει προ κενής εστίας. Φαίνεται πάντως να είναι ελάχιστα πιο μπροστά.

23:15

45': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:13

43': Κόρνερ για την Αλαβές. Εκτελεί ο Ιμπάι Γκόμεθ απευθείας και αποκρούει ο Σίλεσεν.

23:12

42': Κίτρινη στον Ουμτιτί.

23:11

41': Μακρινό σουτ του Ράκιτιτς, λίγο έξω η μπάλα.

23:10

40': Απευθείας φάουλ από τον Μέσι, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Πατσέκο.

23:09

39': Κίτρινη στον Μανού Γκαρθία.

23:08

Η Μπαρτσελόνα κυκλοφορεί την μπάλα και η Αλαβές κλείνει όσο καλύτερα μπορεί τους χώρους.

23:04

Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Τεό Ερναντέζ και 1-1. Είναι πραγματικά άπιαστο με την μπάλα να καρφώνεται στο δεξί παραθυράκι.

23:03

33': ΓΚΟΛ για την ΑΛΑΒΕΣ!

23:01

Ο Μέσι αλλάζει μπάλα με τον Νεϊμάρ και από το ημικύκλιο με εξαιρετικό πλασέ ανοίγει το σκορ.

23:01

30': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:58

28': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα Ο Ινιέστα δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα κοντράρει και ο Πατσέκο αποκρούει.

22:57

27': ΔΟΚΑΡΙ για την Αλαβές! Ο Ιμπάι Γκόμεθ από μέσα αριστερά κάνει το σουτ, η μπάλα χτυπά στο δεξί δοκάρι και πηγαίνει παράλληλα με τη γραμμή της εστίας. Άστοχο το σουτ του Ντέιβερσον μετά.

22:54

24': Ένα ακόμη κόρνερ για την Μπαρτσελόνα, περνά και αυτό ανεκμετάλλευτο.

22:50

20': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Ο Νεϊμάρ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

22:47

17': Κίτρινη στον Μέντεθ.

22:45

15': Κόρνερ για την Αλαβές. Το εκτελεί ο Ιμπάι Γκόμεθ και διώχνει με γροθιές ο Σίλεσεν.

22:42

12': Στη θέση του ο Αντρέ Γκόμες για την Μπαρτσελόνα.

22:41

Με φορείο αποχωρεί ο Μαστσεράνο.

22:39

Στο έδαφος ο Μαστσεράνο, προσωρινή διακοπή. Έχει ματώσει ο Αργεντινός μετά από εναέρια σύγκρουσή του με τον Γιορέντε.

22:36

6': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, ο Άλμπα με κεφαλιά κάνει κάτι ανάμεσα σε πάσα και τελείωμα και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

22:34

Κυκλοφορεί την μπάλα η Μπαρτσελόνα.

22:30

22:27

22:23

Έκπληξη του θεσμού η Αλαβές, με τον προπονητή της να απασχολεί μεταξύ άλλων και τον Ολυμπιακό. Ο λόγος για τον Μαουρίσιο Πελεγκρίνο.

22:19

Την ευκαιρία να σώσουν τη χρονιά έχουν οι Καταλανοί, οι οποίοι έχασαν το πρωτάθλημα από τη Ρεάλ και αποκλείστηκαν στο Τσάμπιονς Λιγκ στα προημιτελικά από την Ντόρτμουντ.

22:15

Καλησπέρα σας, ο τελικός του Κυπέλλου Ισπανίας ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Αλαβές ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.