Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:26

Δεν θα κάνει το νταμπλ η Τσέλσι και αυτό σημαίνει ότι οι δυο τους θα τα ξαναπούν τον Αύγουστο στο Community Shield.

21:26

Οι "κανονιέρηδες" κλείνουν μία προβληματική σεζόν με τον καλύτερο τρόπο, κατακτώντας δηλαδή το Κύπελλο Αγγλίας.

21:25

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Άρσεναλ με 2-1.

21:23

90'+3: Στη θέση του Σάντσες ο Ελνένι για την Άρσεναλ.

21:22

21:19

88': Στη θέση του Κόστα ο Μπατσουαγί για την Τσέλσι.

21:18

88': Ο Οζίλ από μέσα δεξιά αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο και στη συνέχεια σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.

21:17

86': Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Κόστα φέρνει την μπάλα μπροστά με το στήθος, σουτάρει με το αριστερό και ο Οσπίνα αποκρούει.

21:15

84': Εντυπωσιακή προσωπική ενέργεια του Μπεγερίν, λίγο έξω το σουτ του.

21:14

84': Κίτρινη στον Κοκελέν.

21:13

83': Κοκελέν αντί Τσάμπερλεϊν για την Άρσεναλ.

21:12

82': Ο Ουίλαν εκτελεί φάουλ, ο Νταβίν Λουζί παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:11

81': Κίτρινη στον Τζάκα.

21:10

Ο Ζιρού από πλάγια κάνει εξαιρετικό γύρισμα στο πέναλτι και ο Ράμσεϊ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

21:09

79': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

21:08

78': Ζιρού αντί Γουέλμπεκ για την Άρσεναλ.

21:07

Ο Κόστα κάνει ωραίο κοντρόλ αδειάζοντας ταυτόχρονα τον Χόλντινγκ, κάνει στη συνέχεια σκαστό σουτ και ισοφαρίζει σε 1-1. Ακούμπησε την μπάλα ο Οσπίνα, αλλά δεν τη σταμάτησε.

21:07

76': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

21:03

72': Στη θέση του Πέδρο ο Ουίλιαν για την Τσέσλι.

21:02

89,472 παρακολουθούν τον τελικό, όπως ανακοινώνεται από τα μεγάφωνα.

20:58

68': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Μόουζες για θέατρο. Σωστή η απόφαση.

20:56

65': Άστοχο το εκτός περιοχής σουτ του Φάμπρεγκας.

20:55

65': Ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Μπεγερίν κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και ο Κουρτουά μπλοκάρει.

20:52

61': Φάμπρεγκας αντί Μάτιτς για την Τσέλσι.

20:50

59': Κίτρινη στον Καντέ.

20:49

59': Δοκιμάζει το πόδι του ο Πέδρο και αστοχεί.

20:48

57': Κίτρινη στον Μόουζες.

20:44

54': Κίτρινη στον Χόλντινγκ.

20:41

51': ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Μόουζες κάνει δυνατό διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και ο Οσπίνα αποκρούει.

20:39

49': Δυνατό σουτ του Καντέ από μακριά, μπλοκάρει ο Οσπίνα.

20:36

20:34

20:20

20:20

45'+2: Απευθείας φάουλ από τον Αλόνσο, ψηλά η μπάλα.

20:18

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:16

Να ρίξει τον ρυθμό προσπαθεί η Άρσεναλ για να πάει στο ημίχρονο με το υπέρ της προβάδισμα.

20:12

39': Ευκαιρία για την Τσέλσι! Ωραία ενέργεια του Αζάρ, βρίσκει τον Πέδρο και εκείνος από μέσα δεξιά αστοχεί.

20:09

36': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Σάντσες, αλλά γλιστράει και σουτάρει τελικά πάνω στον Κέιχιλ.

20:05

32': Σουτ στην κίνηση ο Τζάκα, αποκρούει ο Κουρτουά.

20:03

30': Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Γουέλμπεκ και Μπεγερίν αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο πρώτος πλασάρει από μέσα αριστερά και ο Κουρτουά αποκρούει με τα πόδια. Στη συνέχεια διώχνει στη γραμμή ο Κέιχιλ.

20:01

28': Ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Χόλντινγκ κάνει κακό υπολογισμό, ο Κόστα βάζει την προβολή και ο Οσπίνα αποκρούει.