Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:28

Ακίνδυνη στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ, δεν είχε αντίδραση μετά το γκολ που δέχτηκε.

22:27

Κακό παιχνίδι σε γενικές γραμμές. Ήταν κλειστό και αυτό βόλεψε τον Παναθηναϊκό, ο οποίος βρήκε και το γκολ που ήθελε και πήρε σημαντική ανάσα.

22:26

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 1-0.

22:26

90'+6: Αποβάλλεται ο Βράνιες, με δέκα η ΑΕΚ. Την έψαξε την κόκκινη γιατί αλλιώς θα έχανε και τα δύο ματς που ακολουθούν. Τώρα θα είναι διαθέσιμος για τον αγώνα με τον Πανιώνιο.

22:25

90'+5: Ο Αραούχο από μέσα αριστερά αντί να σουτάρει κάνει κακό γύρισμα και χάνει την ευκαιρία.

22:25

90'+5: Κίτρινη στον Μολίνς.

22:23

Ο Μολέδο ζαλιζόταν, αλλά μπήκε για να παίξει στα τελευταία λεπτά. Το ζήτησε ο ίδιος. Έχει κλείσει τις αλλαγές του ο Ουζουνίδης.

22:21

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:18

Στο έδαφος ο Μολέδο, μικρή διακοπή.

22:17

Ηρεμία ζητά ο Ουζουνίδης από τους παίκτες του.

22:15

85': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Μάνταλος, ο Βράνιες πηγαίνει πρώτος στην μπάλα, εκείνη φτάνει στον Αραούχο και τελικά κερδίζει νέο κόρνερ η ΑΕΚ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:13

Έχει ανεβάσει την πίεσή της η ΑΕΚ.

22:09

79': Στη θέση του Φινλανδού ο Ρέις για τον Παναθηναϊκό.

22:07

Ζήτησε αλλαγή ο Λουντ.

22:07

77': Κίτρινη στον Ντίντακ.

22:05

75': Μπακασέτας αντί Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ.

22:01

71': Ροντρίγκες αντί Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ. Χειροκροτήθηκε ο δεύτερος από τον κόσμο του "τριφυλλιού".

22:01

70': Μολίνς αντί Λέτο για τον Παναθηναϊκό.

21:59

Με δύο φορ πλέον η ΑΕΚ, η οποία είναι αναγκασμένη να ρισκάρει μήπως και σώσει την παρτίδα.

21:55

65': Π. Βλαχοδήμος αντί Κλωναρίδη για τον Παναθηναϊκό.

21:54

64': Αλμέιδα αντί Αϊντάρεβιτς για την ΑΕΚ.

21:52

Ο Λέτο αναλαμβάνει την εκτέλεση και κάνει το 1-0. Σωστά έπεσε ο Ανέστης, αλλά η μπάλα πήγε στη δεξιά του γωνιά.

21:52

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:50

60': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Χατζηγιοβάννης βάζει πλάτη τον Γκάλο, ο οποίος στη συνέχεια βρίσκει την μπάλα με το χέρι.

21:48

58': Ο Κλωναρίδης κάνει το σουτ, ο Γιόχανσον αλλοιώνει την πορεία της μπάλας και ο Βράνιες παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:43

53': Ο Χουλτ φεύγει στην πλάτη της άμυνας, ανοίγει για να προσπεράσει τον Ανέστη και πέφτει στο έδαφος χωρίς να υπάρξει επαφή. Δέχεται κίτρινη για θέατρο.

21:40

50': Κακό σουτ από τον Ντίντακ, πολύ έξω η μπάλα.