Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 1-0.

20:06

20:05

Στο έδαφος ο Γιαννιώτης, μικρή διακοπή.

20:04

89': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ βγάζει την αντεπίθεση, κάνει την κάθετη στον Πρίγιοβιτς και ο Γιαννιώτης αποκρούει το πλασέ του τελευταίου.

20:03

88': Κουλούρης αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

20:01

Εκνευρισμένος ο Μπεν για την αλλαγή, πέταξε ένα μπουκάλι στον πάγκο.

19:59

84': Βουκελάτος αντί Μπεν για τον Πανιώνιο.

19:58

83': Ο Ρισβάνης κάνει σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει εκτός.

19:56

81': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ αλλάζει με τον Κάμπος, κάνει το πλασέ και ο Γιαννιώτης αποκρούει.

19:53

Δεν δείχνει να μπορεί να αντιδράσει ο Πανιώνιος.

19:50

Ο Μάτος βγάζει τη σέντρα, ο Πρίγιοβιτς κοντρολάρει, περνά τον Βλάχο και εκτελεί τον Γιαννιώτη για το 1-0. Πολύ ωραία ενέργεια από τον φορ των "ασπρόμαυρων".

19:50

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:47

Ανεβάζουν στροφές οι γηπεδούχοι.

19:44

Είναι σωστή η απόφαση, πάντως, πάει με τις τάπες στον Μαλεζά.

19:43

68': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Μασούντ, ο οποίος βγάζει τη φανέλα του και προσπαθεί να τη δώσει στον Βάτσιο!

19:43

Στο 77-23% η κατοχή μπάλας για τους "ασπρόμαυρους".

19:42

67': Στη θέση του Καθάριου ο Σαββίδης, ο οποίος χειροκροτείται από την Τούμπα. Στον ΠΑΟΚ ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά άλλωστε.

19:41

66': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ το εκτελεί και δεν βρίσκει συμπαίκτη του.

19:37

62': Πρίγιοβιτς αντί Αθανασιάδη για τον ΠΑΟΚ.

19:36

61': Κίτρινη στον Μασούντ.

19:36

61': Πέφτει εύκολα στο έδαφος ο Μπεν ζητώντας πέναλτι. Έπαιξε με την τύχη του έχοντας πάρει λίγο πριν κίτρινη για θέατρο.

19:33

58': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μπίσεσβαρ, ψηλά η μπάλα.

19:32

57': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Πέλκας και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

19:30

55': Κίτρινη στον Μπεν για θέατρο.

19:29

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, η μπάλα χτυπά στη συμβολή των δοκών.

19:28

53': Φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους μετά από λάθος του Κόρμπου.

19:24

Καλύτερα μπήκε ο ΠΑΟΚ.

19:20

46': Αναγκαστική αλλαγή και για τον Πανιώνιο, αντί του Σιώπη ο Ταπόκο. Αιμάτωμα στη γάμπα έχει ο βραχύσωμος χαφ.

19:20

46': Κίτσιου αντί Λέοβατς για τον ΠΑΟΚ. Νιώθει ενοχλήσεις ο Κροάτης.

19:20

19:19

19:04

19:04

45'+2: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας βγάζει σέντρα, ο Κάμπος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:02

19:01

44': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάτος κάνει εξαιρετική πάσα στο δεύτερο δοκάρι και ο αμαρκάριστος Μπίσεσβαρ από μέσα αριστερά αστοχεί. Η μπάλα βρήκε και στο δεξί δοκάρι.

18:58

41': Δεν μπορεί να διώξει ο Ρισβάνης, αλλά δεν αιφνιδιάζεται ο Γιαννιώτης.

18:57

Έχει πρόβλημα ο Σιώπης και δεν αποκλείεται να γίνει αλλαγή.

18:56

39': Ο Πέλκας βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Αθανασιάδης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και αστοχεί.

18:54

37': Ο Λέοβατς εκτελεί απευθείας φάουλ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και φεύγει πάνω από τα δοκάρια. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

18:52

35': Κίτρινη στον Σιώπη.

18:48

31': Ο Σιώπης δοκιμάζει το πόδι του από μακριά και ο Γλύκος μπλοκάρει.

18:46

29': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γιαννιώτης διώχνει και ο Λέοβατς σουτάρει και αστοχεί.

18:45

Νέα κροτίδα σκάει στην Τούμπα και γίνονται οι απαραίτητες συστάσεις.

18:42

25': Ο Μασούρας κάνει το σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:39

22': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί φάουλ, ο Πούγγουρας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:35

18': Κίτρινη στον Πέλκα.

18:34

17': Εντελώς άστοχο σουτ από τον Μάτος.

18:31

14': Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ, άουτ η μπάλα.

18:30

13': Καλή η μπαλιά του Μπίσεσβαρ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν προλαβαίνει ο Μάτος.

18:26

Σκάνε δυναμιτάκια και ο Βάτσιος διακόπτει προσωρινά το ματς και ζητά να γίνουν συστάσεις.

18:24

7': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Πέλκας στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

18:23

6': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Οικονόμου βάζει το πόδι του και αλλάζει την πορεία της μπάλας.

18:22

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

18:18

18:14

18:10

Στους 21 βαθμούς η θερμοκρασία στην Τούμπα, η οποία έχει ελάχιστο κόσμο.

18:07

Από το μεγάλο διπλό στο ΟΑΚΑ προέρχονται οι "κυανέρυθροι", οι οποίοι αναζητούν ένα ακόμη αποτέλεσμα μακριά από την έδρα τους.

18:04

Την πρώτη τους εντός έδρας νίκη στα πλέι οφ ψάχνουν οι "ασπρόμαυροι", οι οποίοι προέρχονται από το επεισοδιακό ματς της Λεωφόρου που δεν τελείωσε ποτέ.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Πέλκας, Αθανασιάδης
Αναπ: Μπρκιτς, Κίτσιου, Χατζηισαΐας, Κάτσε, Χαρίσης, Κουλούρης, Πρίγιοβιτς
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Αντωνιάδης, Σιώπης, Κόρμπος, Καθάριος, Μασούντ, Μασούρας, Μπεν
Αναπ: Μπαντής, Μπάλλας, Ταπόκο, Βουκελάτος, Σαββίδης, Τασουλής, Γκιοάτα
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής) Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Νικολακάκης (Ηρακλείου) 4ος: Αρετόπουλος (Τρικάλων