0
18:57

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε κοντά μας! Καλό βράδυ σε όλους!

18:56

Άρης και Λαμία μένουν στην ισοπαλία δίχως γκολ στο μεγάλο ντέρμπι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής σ' ένα αποτέλεσμα που ευνοεί τους φιλοξενούμενους.

18:56

11(6) - 4(0) οι τελικές, 66% - 34% η κατοχή μπάλας

18:56

90+5': Τέλος του αγώνα

18:55

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Πίτκα

18:51

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Καπνίδη

18:51

+4' καθυστερήσεων

18:48

89': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Πίτου Γκαρσία περνά ο Νέτο.

18:45

85': Κόρνερ για τη Λαμία, πρώτο στο ματς και εκτελεί ο Ρότσα από δεξιά. Οι γηπεδούχοι διώχνουν τη μπάλα.

18:43

83': Ο Μπαργκάν εκτελεί φάουλ διώχνει με γροθιές ο Πίτκας.

18:41

82': Σε θέση οφσάιντ ο Παυλίδης.

18:40

81': Κόρνερ για τον Άρη με τον Τάτο από δεξιά, αλλά ο Καπνίδης σουτάρει πάνω στα σώματα.

18:39

80': Από μία κίτρινη βλέπουν Ούγκο Σόουζα και Ρότσα.

18:37

78': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Ματσούκα περνά ο Τσούκαλος.

18:36

76': Ο Άρης αδυνατεί να διασπάσει τον αμυντικό κλοιό της Λαμίας.

18:29

69': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης αντικαθιστά τον Καραγιάννη.

18:27

67': Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα.

18:27

67': Μακρινό σουτ του Ίλιτς, άουτ.

18:25

66': Ο Μπαργκάν συγκλίνει και κάνει ένα παντελώς άτσαλο σουτ.

18:25

65': Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη που παρεμπόδισε την εκτέλεση ενός φάουλ.

18:23

63': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπαργκάν περνά στο ματς αντί του Καράμπελα.

18:23

63': Μακρινό σουτ του Τζανακάκη, άουτ.

18:20

60': Μακρινό σουτ του Καραγιάννη, άουτ.

18:18

58': Ο Τάτος δοκιμάζει εκτός περιοχής με το αριστερό πάνω στον Πίτκα.

18:15

55': Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί από δεξιά και διώχνει ο Αναστασιάδης με το κεφάλι.

18:14

55': Σουτ του Ντούνη κοντράρει στον Μπλάζιτς και καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

18:11

51': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Ντουρμισάι περνά ο Ρότσα.

18:08

49': Σουτ του Πίτου Γκαρσία μπλοκάρει ο Πίτκας με δεύτερη προσπάθεια.

18:05

46': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Μιλούνοβιτς περνά ο Ίλιτς.

18:05

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο!

17:48

Μεγάλη γκρίνια στην κερκίδα.

17:47

17:46

17:42

42': Μακρινό σουτ του Ματσούκα, δεν βρίσκει στόχο.

17:41

Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

17:37

36': Φάουλ πλάγια κερδίζει η Λαμία. Το εκτελεί ο Ματσούκας και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Όμο.

17:32

31': Κόρνερ για τον Άρη, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:29

Το ματς έχει κάποιες φάσεις, αλλά όχι ρυθμό.

17:25

24': Ο Μπλάζιτς αποφεύγει τον Πίτου Γκαρσία, σουτάρει από μακριά και στέλνει την μπάλα εκτός.

17:23

22': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Καράμπελας από μέσα αριστερά κάνει το σουτ και αστοχεί.

17:19

18': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μιλούνοβιτς κάνει το γύρισμα, ο Αναστασιάδης δεν διώχνει, ο Καπνίδης πλασάρει από πλάγια και ο Πίτκας αποκρούει με τα πόδια.

17:17

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης χωρίς να είναι ουσιαστικός.

17:13

12': Κίτρινη στον Πίτου Γκαρσία.

17:09

Μπήκε φορτσάτος ο Άρης, αλλά έχουν ισορροπήσει οι φιλοξενούμενοι.

17:05

5': Ευκαιρία για τον Άρη! Δυνατό σουτ του Τάτου από μακριά, αποκρούει ο Πίτκας.

17:05

4': Κίτρινη στον Καραγιάννη.

17:02

Ένταση με το καλημέρα στο ματς.

17:01

16:58

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:56

Δεν είναι γεμάτο το γήπεδο.

16:53

Αποτέλεσμα γοήτρου ψάχνουν οι Φθιώτες στο "Βικελίδης", αφού ακόμη και με ήττα δύσκολα χάνεται η άνοδος. Εάν την αποφύγουν, πάντως, κλειδώνουν την άνοδο και μαθηματικά.

16:49

Νίκη που θα τους δώσει τη δυνατότητα να διατηρήσουν ζωντανές τις ελάχιστες ελπίδες που έχουν για άνοδο ψάχνουν οι Θεσσαλονικείς.

16:45

Καλησπέρα σας! Το ντέρμπι στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Άρη και τη Λαμία αρχίζει σε περίπου 15 λεπτά.