Απαρηγόρητοι οι παίκτες του Αστέρα, οι οποίοι το πάλεψαν πάρα πολύ.

22:09

Ξέφρενοι πανηγυρισμοί για τους "ερυθρόλευκους".

22:09

Πρωταθλητής Ελλάδας Κ17 ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστή τον μικρό Γιάννη Νικοπολίδη, γιο του Αντώνη.

22:08

ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Σκοράρει ο Τσιριγώτης και τελειώνει το ματς.

22:08

Αποκρούει και το πέναλτι του Γλέζου ο Νικοπολίδης.

22:07

ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Σημαδεύει γωνία ο Δήμος και σκοράρει. (1-3)

22:06

Αποκρούει ο Νικοπολίδης το πέναλτι του Αντζουλά.

22:05

ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Στο κέντρο της εστίας και ο Μαρτίνης. (1-2)

22:04

ΓΚΟΛ για τον Αστέρα! Ωραία εκτέλεση του Κανελλόπουλου, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι. (1-1)

22:04

ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Στο κέντρο της εστίας ο Φέκκας. (0-1)

22:03

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η διαδικασία των πέναλτι. Υπενθυμίζεται πως εκεί κρίθηκαν και οι δύο ημιτελικοί.

21:58

Λήξη παράτασης, πάμε στα πέναλτι.

21:54

117': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Από εκτέλεση φάουλ η αμυντικοί του Νικοπολίδη δεν απομακρύνουν και ο Κανελλόπουλος με το αριστερό σημαδεύει από κοντά το αριστερό δοκάρι.

21:53

116': Κίτρινη στον Ράμα.

21:51

113': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Κακή η εκτέλεση του Φέκκα, δεν βρίσκει συμπαίκτη.

21:49

112': Μακρινό σουτ του Κάρδαρη, μπλοκάρει ο Νικοπολίδης.

21:47

110': Μπλάτσος αντί Διαμαντόπουλου για τον Αστέρα.

21:46

109': Κίτρινη στον Μαρτίνη.

21:43

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

21:40

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

21:35

101': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μαρτίνης εκτελεί φάουλ, ο Βοΐλης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί για λίγο.

21:33

99': Κόρνερ για τον Αστέρα. Το εκτελεί ο Ρούνης και η φάση σταματά για φάουλ στον Νικοπολίδη.

21:31

97': Κίτρινη στον Δήμο.

21:28

Νευρικά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες.

21:25

91': Ξεκινά η παράταση.

21:23

Έτοιμες οι δύο ομάδες.

21:19

Τέλος και το δεύτερο ημίχρονο, πάμε παράταση.

21:19

90'+4: Ο Γλέζος δοκιμάζει το πόδι του και ο Νικοπολίδης μπλοκάρει.

21:16

21:13

Το γκολ της νίκης ψάχνει ο Αστέρας, ο οποίος έχει και το αριθμητικό πλεονέκτημα.

21:09

83': Κίτρινη στον Τσιριγώτη για τον πανηγυρισμό του (έβγαλε τη φανέλα).

21:08

83': Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Νεοφυτίδης, με δέκα ο Ολυμπιακός. Μάλλον είπε κάτι στον διαιτητή. Δεν έχουμε δει ριπλέι.

21:07

Ο Μαρτίνης εκτελεί πλάγιο, ο Μπουλάρι δίνει στον Νεοφυτίδη, εκείνος κάνει παράλληλο γύρισμα και από τη μικρή περιοχή ο Τσιριγώτης ισοφαρίζει σε 1-1.

21:06

82': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:06

82': Στη θέση του Ντίνε, που έφυγε με φορείο, ο Μαχαίρας για τον Αστέρα.

21:04

80': Δήμος αντί Φυτόπουλου για τον Ολυμπιακό.

21:04

Στο έδαφος ο Ντίνε, μικρή διακοπή.

21:01

77': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπουλάρι κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:58

74': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κάρδαρης δίνει στον Γλέζο, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Νικοπολίδης αποκρούει με το πόδι.

20:57

73': Στη θέση του Μαρίνου ο Ρούνης για τον Αστέρα.

20:55

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μαρίνος εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά απ' όλους και με προβολή ο Γλέζος αστοχεί.

20:55

70': Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

20:54

70': Ζορμπάς αντί Τζίμα για τον Αστέρα.

20:52

67': Μαρτίνης αντί Γαλούπη για τον Ολυμπιακό.

20:48

64': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο οποίος κερδίζει άλλο ένα. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:47

63': Πέναλτι ζητά ο Ολυμπιακός σε χέρι αμυνόμενου. Ακούσιο φάνηκε να είναι.

20:46

62': Κίτρινη στον Ντίνε.

20:45

61': Κίτρινη στον Παπαγγέλη.

20:42

58': Κάρδαρης αντί Κωτσόπουλου για τον Αστέρα.

20:41

57': Στη θέση του Ζιάκα ο Μπουλάρι για τον Ολυμπιακό, ο οποίος έχει άλλες δύο.

20:38

54': Την τελευταία στιγμή προ του Φυτόπουλου απομακρύνεται η μπάλα.

20:36

52': Λάθος από τον Νικοπολίδη, αλλά το διορθώνουν οι αμυντικοί του.

20:32

48': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Δεν απομακρύνει η άμυνα του Αστέρα, ο Τσιριγώτης κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Χριστόπουλο και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:30

20:27

20:17

20:15

20:13

44': Άστοχο σουτ από τον Ζιάκα.

20:12

43': Τσιριγώτης αντί του Ντουμάνη για τον Ολυμπιακό.

20:10

Ο Μαρίνος δίνει στον Διαμαντόπουλο, εκείνος από μέσα δεξιά βρίσκει τον Κανελλόπουλο και εκείνος πρώτα στοπάρει και στη συνέχεια εκτελεί από κοντά για το 1-0.

20:09

40': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

20:06

36': Στη θέση του Τσερκώνη ο Φέκκας για τον Ολυμπιακό.

20:03

33': Αδύναμο συρτό σουτ από τον Μαρίνο, άουτ η μπάλα.

19:59

29': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:56

Στο έδαφος ο Γαλούπης, μικρή διακοπή.

19:55

Αρκετά τα λάθη στις μεταβιβάσεις.

19:51

21': Κίτρινη στον Αντζούλα.

19:47

17': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Από κόρνερ του Μαρίνου ο Νικοπολίδης χάνει την μπάλα και την τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Ράμα πριν περάσει τη γραμμή.

19:44

Με μεγαλύτερη διάθεση έχουν μπει οι Αρκάδες.

19:40

Προσπαθούν να βρουν ρυθμό οι δύο ομάδες.

19:36

Το Φάιναλ Φορ γίνεται στο "Θ. Κολοκοτρώνης" και υπάρχει αρκετός κόσμος στις εξέδρες.

19:33

3': Κίτρινη στον Νικοπολίδη.

19:31

19:27

Από την πλευρά τους οι "ερυθρόλευκοι" επιβλήθηκαν 5-3 στα πέναλτι του ΠΑΟΚ με τον Νικοπολίδη να αποκρούει πέναλτι.

19:23

Οι Αρκάδες έφτασαν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στον τελικό κερδίζοντας 6-5 στα πέναλτι την Ξάνθη στον ημιτελικό (1-1 κ.δ.).

19:20

Καλησπέρα σας, ο τελικός πρωταθλήματος στη Σούπερ Λίγκα Κ17 ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 10 λεπτά.

Τσιμόπουλος, Διαμαντόπουλος, Φωτόπουλος, Αντζούλας, Χριστόπουλος, Ντίνε, Κωτσόπουλος, Γλέζος, Κανελλόπουλος, Μαρίνος, Τζίμας.
Αναπ: Πέτρου, Τσέκος, Μαχαίρας, Κάρδαρης, Ρούνης, Ζορμπάς, Μπλάτσος.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Νικοπολίδης, Παπαγγελής, Γαλούπης, Παπαδόπουλος, Ράμα, Νεοφυτίδης, Ντουμάνης, Φυτόπουλος, Βοϊλης, Τσερκώνης, Ζιάκας.
Αναπ: Βεζήρης, Γκοτζαμανίδης, Δήμος, Τσιριγώτης, Μαρτίνης, Μπουλάρι, Φέκκας
Διαιτητής ο Ευάγγελος Μανούχος (Αρκαδίας), βοηθοί του οι Κωνσταντόπουλος και Σεφέρης (Κορινθίας), ενώ τέταρτος ο Κόλλιας (Κορινθίας)