0
23:22

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:20

Οριστική διακοπή στο ματς, ενημέρωσε ο ΠΑΟΚ πριν λίγο μέσω του λογαριασμού που διατηρεί στο τουίτερ.

23:14

Για τη σύρραξη που είχαμε στον αγωνιστικό χώρο, Κουλιμπαλί και Σάκχοφ έχουν αποβληθεί, ενώ Μπεργκ και Κρέσπο είδαν κίτρινες.

23:07

Όλα δείχνουν ότι θα έχουμε τελικά οριστική διακοπή.

22:53

Υπάρχει η πληροφορία πως οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν ήδη κάνει μπάνιο και αλλάζουν.

22:50

Είναι στον Ευαγγελισμό και περνά από εξετάσεις ο Βλάνταν Ίβιτς.

22:44

Οι διαβουλεύσεις συνεχίζονται την ώρα που ο κόσμος αποχωρεί.

22:32

Ο ΠΑΟΚ έχει ενημερωθεί πως ο Κομίνης υπό προϋποθέσεις θέλει να συνεχίσει το ματς.

22:30

Έχουν κληθεί για ενημέρωση οι άνθρωποι των δύο ομάδων.

22:24

Βάσει του άρθρου 15 του ΚΑΠ, πάντως, θα έπρεπε να έχει διακοπεί το ματς.

22:23

Η επιθυμία του Κομίνη είναι να συνεχιστεί το ματς. Ζητά, ωστόσο, κάποιες εγγυήσεις.

22:20

Η έκθεση του γιατρού του γηπέδου είναι αυτή που εκκρεμεί.

22:08

Εδώ και περίπου 20 λεπτά έχει σταματήσει το ματς και δεν υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση για το τι θα γίνει.

22:05

Οι παρατηρητές πήγαν στα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ, πληροφορήθηκαν για την κατάσταση του Ίβιτς και θα ενημερώσουν τώρα τους διαιτητές.

22:03

Ο ΠΑΟΚ ενημέρωσε πως ο Βλάνταν Ίβιτς θα πάει στο νοσοκομείο.

22:03

Νίκος Λυμπερόπουλος και Παντελής Κωνσταντινίδης τα λένε στα αποδυτήρια.

22:01

Κλεισμένοι στα αποδυτήριά τους οι διαιτητές.

22:01

Σχίσιμο στο κεφάλι έχει ο Βλάνταν Ίβιτς. Του έχουν παρασχεθεί οι πρώτες βοήθειες.

21:56

Μόνο παίκτες του Παναθηναϊκού στον αγωνιστικό χώρο, οι οποίοι κάνουν ζέσταμα.

21:53

Στα αποδυτήρια πάει ο Κομίνης.

21:52

Είναι πολύ μεγάλη η ένταση ακόμα. Ο Ίβιτς είναι στα αποδυτήρια για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

21:49

Έχουν πιαστεί στα χέρια στην αρχή της σύρραξης Μπεργκ και Κρέσπο, με τον δεύτερο να τον τραβάει μαζί του και τους δυο τους να πέφτουν μαζί στο έδαφος.

21:48

Έχει δεχτεί κουτάκι μπύρας στο κεφάλι ο Ίβιτς!

21:47

Απίστευτη σύρραξη τώρα. Έχουν πιαστεί στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων. Ο Σάκχοφ έχει χάσει εντελώς τον έλεγχο. Έχει σκάσει δύο σκαμπίλια σε αντίπαλο!

21:46

53': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από εκτέλεση κόρνερ ο Μολέδο δυσκολεύεται να διώξει, ο Κρέσπο κλωτσά την μπάλα, ο Χουλτ βάζει το πόδι του και την τελευταία στιγμή μπλοκάρει ο Στιλ.

21:45

"Δεν κάνει ούτε φάουλ", λέει ο Παντελής Κωνσταντινίδης στον τέταρτο. Στον πάγκο καθισμένος ο Ίβιτς, δεν αντιδρά. Έξαλλος ο Ουάρντα.

21:44

51': Αποβάλλεται ο Ουάρντα, ο οποίος καταφέρνει να πάρει δεύτερη κίτρινη τόσο σύντομα. Με δέκα και ο ΠΑΟΚ.

21:40

47': Κίτρινη στον Ουάρντα.

21:39

46': Μπίσεσβαρ αντί Κάτσε για τον ΠΑΟΚ.

21:39

21:36

21:19

21:18

45'+1: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, ψάχνει με παράλληλη πάσα τον Κάμπος και εκείνος για λίγο δεν βρίσκει την μπάλα με προβολή.

21:18

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:14

Πέφτει ο ρυθμός σταδιακά.

21:11

39': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμποκού το εκτελεί, ο Κουτρουμπής παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Γλύκος μπλοκάρει.

21:10

38': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε το εκτελεί και ο Εμποκού βγάζει την μπάλα από την περιοχή.

21:07

35': Κάμπος αντί Ενρίκε για τον ΠΑΟΚ. Δεν θέλησε να ρισκάρει ο Ίβις βλέποντας τον Βραζιλιάνο να κινδυνεύει με αποβολή.

21:05

33': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Εμποκού εκτελεί φάουλ, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά και ο Γλύκος πραγματοποιεί σημαντική επέμβαση.

21:04

Αρκετά εκνευρισμένος ο Ενρίκε, φλερτάρει με την αποβολή. Του φωνάζει ο Ίβιτς και πάλι να ηρεμήσει.

21:02

30': Ο Σάκχοφ βρίσκει τον Ενρίκε, αλλά ο Στιλ πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει.

20:59

"Λίγο ήρεμα" λέει ο Ίβιτς στον Ενρίκε.

20:58

26': Κίτρινη στον Ενρίκε.

20:56

24': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάτσε εκτελεί το φάουλ και η μπάλα πάει συστημένη στο αριστερό δοκάρι του Στιλ.

20:55

23': Στη θέση του Μόλινς ο Στιλ για τον Παναθηναϊκό.

20:54

"Όλες οι φάσεις σε μας είναι κόκκινη! Άντε μπράβο" λέει έξαλλος ο Ουζουνίδης. Ωρύεται στον τέταρτο.

20:53

Πολύ κακή έξοδος του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, ο οποίος έπεσε άτσαλα στον Ενρίκε με τα πόδια όντας εκτός περιοχής.

20:52

20': Αποβάλλεται ο Βλαχοδήμος, με δέκα ο Παναθηναϊκός.

20:49

17': Κίτρινη στον Κάτσε.

20:49

17': Δυνατό σουτ του Ενρίκε εκτός περιοχής, με δυσκολία διώχνει ο Βλαχοδήμος.

20:46

Ο Ουζουνίδης ζητά από τους παίκτες του να εκμεταλλευτούν το μομέντουμ.

20:42

Ο Χουλτ βγάζει εξαιρετική κάθετη για τον Μόλινς, εκείνος δίνει παράλληλη πάσα στον Μπεργκ και ο τελευταίος προ κενής εστίας ανοίγει το σκορ.

20:41

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:37

Στο έδαφος ο Μολέδο, μικρή διακοπή.

20:35

4': Κάθετη του Μπεργκ για τον Κλωναρίδη, βγαίνει γρήγορα και διώχνει ο Γλύκος.

20:32

20:30

Ενός λεπτού σιγή για τους Ζαχαρία Πιτυχούτη και Στέλιο Παναγιωτίδη, δύο μεγάλες μορφές του Παναθηναϊκού.

20:28

20:24

Στο ματς που τελείωσε πριν λίγο ο Πανιώνιος έκανε την έκπληξη κερδίζοντας 1-0 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Έτσι εάν υπάρξει νικητής στη Λεωφόρο, θα περάσει πρώτος και στη σχετική βαθμολογία.

20:21

Με ήττα στην Τούμπα από την ΑΕΚ ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς.

20:18

Από ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο προέρχονται οι "πράσινοι".

20:15

Καλησπέρα σας, το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Οδ. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέντο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Ρέις, Μαρινάκης, Εμποκού, Κλωναρίδης, Μολίνς, Μπεργκ.
Αναπ: Στιλ, Χουχούμης, Λέτο, Στάικος, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Π. Βλαχοδήμος.
Γλύκος, Κίτσιου, Κρέσπο, Μαλεζάς, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάτσε, Σάκχοβ, Ενρίκε, Ουαρντά, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Μπρκιτς, Μάτος, Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Αθανασιάδης, Πούγγουρας, Κάνιας.
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Κωστάρας (Αιτ/νιας), Τάτσης (Ηπείρου) 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)