-
1
20:14

20:13

Πρώτη εκτός έδρας νίκη στην ιστορία του Πανιωνίου στα πλέι οφ. Μια αγκαλιά το πανηγυρίζουν οι παίκτες του.

20:13

Μεγάλο διπλό για τους "κυανέρυθρους", το πρώτο τους κόντρα στην ΑΕΚ μετά το 2008. Προσπερνούν έτσι την Ένωση.

20:12

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

20:10

Παρατηρήσεις σε Σιμόες και Ταπόκο.

20:08

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:07

89': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Σιμόες κάνει το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Οικονόμου και καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη.

20:05

88': Ταπόκο αντί Μπεν για τον Πανιώνιο.

20:01

83': Σουτ του Τσιγκρίνσκι εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

19:58

81': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Ρισβάνης μπερδεύεται με τον Μασούντ, η μπάλα στρώνεται στον Σιμόες και εκείνος αστοχεί.

19:58

Στο έδαφος ο Γιαννιώτης, προσωρινή διακοπή.

19:57

79': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο κάνει μακρινό σουτ, ο Γιαννιώτης αποκρούει με δυσκολία και στη συνέχεια ο Ρισβάνης διώχνει σε κόρνερ προ του Αλμέιδα.

19:54

Σφίξιμο στον δεξιό δικέφαλο ένιωσε ο Γεσίλ και γι' αυτό βγήκε.

19:53

76': Λάμπρου αντί Γεσίλ για τον Πανιώνιο.

19:51

73': Ο Γκάλο βγάζει σέντρα, ο Αλμέιδα παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και αστοχεί.

19:47

Στο έδαφος ο Σιώπης, μικρή διακοπή.

19:44

66': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:43

65': Την τελευταία στιγμή διώχνει ο Τασουλής προ του Γιόχανσον.

19:40

62': Ο Μπεν συγκλίνει από δεξιά, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

19:39

62': Στη θέση του Πέκχαρτ ο Αλμέιδα για την ΑΕΚ.

19:39

61': Ο Ροντρίγκες αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:38

60': Κίτρινη στον Κόρμπο και φάουλ σε εξαιρετική θέση για την ΑΕΚ.

19:34

57': Γκιοατά αντί Βλάχου για τον Πανιώνιο.

19:33

55': Σηκώνεται το σημαιάκι για τον Πέκχαρτ. Φαίνεται να καλύπτεται, αλλά η φάση είναι πολύ δύσκολη.

19:31

53': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο εκτελεί φάουλ, ο Βράνιες παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:28

50': Απευθείας φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

19:27

49': Κίτρινη στον Οικονόμου.

19:26

48': Κίτρινη στον Βλάχο

19:24

46': Ροντρίγκες και Χριστοδουλόπουλος μπαίνουν, Βάργκας και Αϊντάρεβιτς εκτός για την ΑΕΚ.

19:24

19:21

Έχουν καθυστερήσει αισθητά το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες του Πανιωνίου να γυρίσουν από τα αποδυτήρια.

19:17

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες της ΑΕΚ.

19:04

19:02

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:58

41': Ο Γεσίλ συγκρούεται με με τον Μπάρκα και μένει στο έδαφος.

18:55

38': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο από μέσα δεξιά πιάνει δυνατό σουτ στην κλειστή γωνιά του Γιαννιώτη, ο οποίος αποκρούει.

18:53

36': Κίτρινη στον Βράνιες.

18:49

Στο 80-20% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

18:47

Στο έδαφος ο Τασουλής, προσωρινή διακοπή.

18:44

Σταδιακά πέρνει μέτρα η ΑΕΚ και οι φιλοξενούμενοι αμύνονται σε διπλή ζώνη άμυνας.

18:40

Κάνουν πολύ εύκολα το λάθος οι γηπεδούχοι. Πατά καλύτερα ο Πανιώνιος, ο οποίος κερδίζει τις μάχες στον χώρο του κέντρου.

18:36

20': Ο Γεσίλ δοκιμάζει το πόδι του και ο Μπάρκας μπλοκάρει.

18:34

18': Κίτρινη στον Γεσίλ.

18:33

17': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας συγκλίνει προς τα μέσα, κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Μπάρκας αποκρούει.

18:29

Δεν έχει συνέλθει η ΑΕΚ μετά το γκολ που δέχτηκε.

18:25

9': Ο Αϊντάρεβιτς δοκιμάζει το πόδι του και αστοχεί.

18:24

Από κόρνερ της ΑΕΚ οι φιλοξενούμενοι βγάζουν εξαιρετική αντεπίθεση, ο Μπεν δίνει στον Γεσίλ και εκείνος με πλασέ ακριβώς έξω από την περιοχή ανοίγει το σκορ.

18:23

7': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:20

Καλύτερα έχει μπει στο ματς η ΑΕΚ.

18:17

ΑΕΚ
Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς, Βάργκας, Πέκχαρτ, Αραούχο.
Αναπ: Μπαντής, Γκιοατά, Ταπόκο, Λάμπρου, Σαββίδης, Μαχμούτοβιτς, Καθάριος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Μασούντ, Μασούρας, Γεσίλ.
Αναπ: Ανέστης, Κολοβέτσιος, Μπακάκης, Χριστοδουλόπουλος, Μπακασέτας, Πατίτο, Αλμέιδα.
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Γκάγκας (Λάρισας) 4ος: Σκουλάς (Θεσσαλίας)