Με το καλημέρα έχασε το βαθμολογικό πλεονέκτημα που είχε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος είναι στο -1 από την Ένωση.

Από τις 16 Μαΐου του 2010 και μετά η Ένωση μετρούσε εννιά ήττες σε κανονική διάρκεια της Σούπερ Λίγκας και πλέι οφ στην Τούμπα.

22:22

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ στην Τούμπα με 1-0.

22:19

90'+2: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αλμέιδα δίνει στον Χριστοδουλόπουλο και εκείνος από μέσα αριστερά με πλασέ δεν νικά τον Γλύκο.

22:18

90'+1: Κίτρινη στον Μπακασέτα.

22:18

22:15

88': Κίτρινη στον Ντίντακ για μαρκάρισμα στον Ενρίκε.

22:14

87': Κίτρινη στον Πέλκα για μαρκάρισμα στον Ντίντακ.

22:10

83': Ο Ενρίκε σουτάρει και ο Ανέστης μπλοκάρει.

22:07

Έντονες οι διαμαρτυρίες από τον πάγκο του ΠΑΟΚ προς τον τέταρτο. Ο Ίβιτς μέχρι που τράβηξε τον τέταρτο για να τον προσέξει και να ακούσει τα παράπονά του! Οι γηπεδούχοι ζήτησαν δεύτερη κίτρινη του Χριστοδουλόπουλου, ο οποίος χειροκροτούσε ειρωνικά.

22:06

Ένταση ανάμεσα σε Κίτσιου και Χριστοδουλόπουλο. Πάει να τον χαϊδέψει στο κεφάλι ο δεύτερος και ο μπακ του ΠΑΟΚ του λέει "μη με ακουμπάς, μη με ακουμπάς".

22:04

77': Κίτρινη στον Ενρίκε για θέατρο. Ο Βραζιλιάνος κατέστρεψε την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ μετά την πολύ ωραία ενέργεια του Μπίσεσβαρ.

22:03

76': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί φάουλ, ο Κίτσιου παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω. Εντελώς λανθασμένη η έξοδος του Ανέστη.

22:02

75': Κίτρινη στον Σιμόες.

21:59

Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ.

21:59

72': Μπακασέτας και Γιόχανσον αντί Μάνταλου και Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ.

21:57

71': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Δεν εκτελείται αμέσως. Έχουμε μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Γαλανόπουλος.

21:54

67': Μαλεζάς αντί Βαρέλα για τον ΠΑΟΚ.

21:53

66': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος κάνει σουτ από μέσα δεξιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω. Φάνηκε να τη βρίσκει και ο Γλύκος, αν και δόθηκε άουτ.

21:51

Στο έδαφος ο Βαρέλα, προσωρινή διακοπή.

21:49

62': Αλμέιδα αντί Αραούχο για την ΑΕΚ.

21:46

59': Μακρινό σουτ του Βαρέλα, είναι εντελώς άστοχο.

21:45

59': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς γυρίζει, κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Βράνιες και φεύγει λίγο έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

21:44

57': Ενρίκε αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

21:43

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

21:39

52': Κίτρινες σε Αϊντάρεβιτς και Κάμπος για αψιμαχία.

21:37

49': Δοκιμάζει το πόδι του ο Γαλανόπουλος και αστοχεί.

21:34

46': Ο Πρίγιοβιτς σουτάρει εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:33

46': Κίτσιου αντί Μάτος για τον ΠΑΟΚ.

21:33

21:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:16

21:14

44': Κίτρινη στον Μάνταλο.

21:13

42': Κίτρινη στον Μάτος.

21:11

40': Ο Τσίμιροτ συγκλίνει προς τα μέσα, κάνει και το σουτ και ο Ανέστης μπλοκάρει.

21:08

37': Κίτρινη στον Χριστοδουλόπουλο.

21:05

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ.

21:02

31': Ο Πρίγιοβιτς μπαίνει στην περιοχή και τον κόβει ο Τσιγκρίνσκι.

20:59

28': Με παρατηρήσεις τη γλιτώνει ο Σιμόες για κράτημα στον Κάμπος.

20:56

25':Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:54

23': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Αραούχο διώχνει.

20:51

Δείχνουν να ισορροπούν οι γηπεδούχοι έχοντας ξεπεράσει το σοκ των πρώτων λεπτών.

20:48

17': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπομς κάνει ωραία ενέργεια, ανοίγει για τον Πέλκα και ο τελευταίος από μέσα δεξιά αστοχεί.

20:47

16': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βγάζει σέντρα, ο Αραούχο από το μισό μέτρο προσπαθεί να νικήσει τον Γλύκο και εκείνος ενστικτωδώς αποκρούει!

20:45

14': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, κάνει και το σουτ και ο Γλύκος αποκρούει.

20:45

14': Μακρινό σουτ του Αϊντάρεβιτς, άουτ η μπάλα.

20:43

13': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται με πάσα και το γύρισμα του Γκάλο κόβεται.

20:41

Ο Μάνταλος δίνει στον Ντίντακ και εκείνος αμαρκάριστος από μέσα αριστερά με διαγώνιο σουτ κάνει το 0-1.

20:40

10': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:37

7': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Βαθιά μπαλιά από τον Ντίντακ, Ο Χριστοδουλόπουλος πιάνει ψιλοκρεμαστή κεφαλιά εκτός περιοχής και ο Γλύκος διώχνει με δυσκολία.

20:34

3': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:31

20:29

20:25

Μία εβδομάδα και μία μέρα μετά τον τελικό του Κυπέλλου στον Βόλο συναντιούνται και πάλι οι δύο "Δικέφαλοι".

20:21

Στο ματς που προηγήθηκε, Πανιώνιος και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι 1-1.

20:18

Πρεμιέρα για τις δύο τις δύο ομάδες στα φετινά πλέι οφ.

20:15

Καλησπέρα σας, το ματς του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γλύκος, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Πέλκας, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Μπρκιτς, Κίτσιου, Μαλεζάς, Κάτσε, Ουάρντα, Ενρίκε, Αθανασιάδης.
Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Μάνταλος, Αραούχο.
Αναπ: Μπάρκας, Κολοβέτσιος, Μπακάκης, Γιόχανσον, Μπακασέτας, Αλμέιδα, Πέκχαρτ.
Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθηνών) Βοηθοί: Κ. Χάσαν (Ξάνθης), Α. Καρατζίκας (Αθηνών) 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας)