-
1
20:13

20:13

Ιδιαίτερο ματς δεδομένου ότι ο Παναθηναϊκός έπαιζε με δέκα από το 12' λόγω σωστής αποβολής του Ζέκα.

20:12

Ρισβάνης, Σιώπης, Κόρμπος και Σαββίδης έχουν πέσει πάνω στον Στυλιαρά και κάνουν παράπονα. Υπενθυμίζεται ότι ο διαιτητής υπέπεσε σε ένα σοβαρό λάθος, δεν είδε το πέναλτι που έκανε ο Μολέδο στον Σιώπη στο 79'.

20:12

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

20:11

90'+6: Κίτρινη στον Ρέις.

20:10

90'+5: Σαββίδης αντί Μασούντ για τον Πανιώνιο.

20:09

90'+4: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κουτρουμπής με κεφαλιά βρίσκει τον Λέτο, εκείνος σουτάρει και ο Γιαννιώτης αποκρούει.

20:07

90'+2: Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:06

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:04

89': Δυνατό μαρκάρισμα του Ρισβάνη στον Μπεργκ, φλερτάρει με την αποβολή. Στο έδαφος και ο Κουτρουμπής.

20:02

87': Ο Μπεν κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Ρισβάνης δεν καταφέρνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

20:01

86': Κίτρινη στον Μολέδο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μασούντ.

19:59

84': Μπαίνει στην περιοχή ο Μπεν από δεξιά, αλλά δεν κάνει καλή τελική επιλογή.

19:56

81': Στη θέση του Γεσίλ ο Ταπόκο για τον Πανιώνιο.

19:54

Για πέναλτι διαμαρτυρήθηκε δικαιολογημένα ο Σιώπης στο μαρκάρισμα του Μολέδο. Δεν φαίνεται να βρίσκει μπάλα ο Βραζιλιάνος, ο οποίος θα έπρεπε να αποβληθεί κιόλας.

19:53

79': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κουρμπέλης κάνει λάθος, ο Γεσίλ κλέβει, δίνει στον Σιώπη, εκείνος κόβεται από τον Μολέδο και η μπάλα δεν περνά την τελευταία στιγμή τη γραμμή με τον Βραζιλιάνο να απομακρύνει.

19:53

78': Ο Οικονόμου βγάζει τη σέντρα, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:52

77': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Λάμπρου το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

19:50

Στο 63-37% η κατοχή για τον Πανιώνιο.

19:49

75': Τώρα γίνεται η τρίτη αλλαγή του Παναθηναϊκού, στη θέση του Μέστοο Ρέις..

19:47

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μέστο, ετοιμάζεται ο Ρέις. "Κάνε πιο γρήγορα", του λέει ο Ουζουνίδης.

19:44

71': Λάμπρου αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

19:42

Μικρή διακοπή, στο έδαφος Μέστο και Τασουλής.

19:40

65': Ο Μπεν από θέση οφσάιντ φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, θέλει να γυρίσει στον Γεσίλ, αλλά ο Μολέδο παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:37

62': Στη θέση του Κλωναρίδη ο Αργεντινός για τον Παναθηναϊκό.

19:36

Ετοιμάζεται να μπει στο ματς ο Λέτο και ο κόσμος τον γιουχάρει.

19:33

58': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας κόβει για τον Γεσίλ, εκείνος σουτάρει από καλή θέση και αστοχεί.

19:31

Ο Μασούντ σκάβει την μπάλα, ο Μπεν παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Μασούρας με κεφαλιά ψαράκι κάνει το 1-1.

19:31

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:28

Έχει μπει καλύτερα ο Πανιώνιος.

19:26

51': Αδύναμο σουτ του Σιώπη, εύκολα ο Βλαχόδήμος.

19:25

50': Ο Γεσίλ σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει.

19:23

Οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν ότι ο Βιγιαφάνιες, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή, ενδέχεται να χάσει το υπόλοιπο των πλέι οφ.

19:20

19:19

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:04

19:02

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:02

45'+1: Ο Μασούντ κάνει καλό σουτ εκτός περιοχής και ο Βλαχοδήμος αποκρούει.

18:59

43': Μακρινό σουτ του Σιώπη, άουτ η μπάλα.

18:58

Απόλυτη ισορροπία πλέον στην κατοχή μπάλας, 50-50%.

18:55

Ο Μπεργκ σουτάρει εκτός περιοχής, ο Γιαννιώτης αποκρούει δύσκολα, στη συνέχεια από κακή απομάκρυνση η μπάλα φτάνει ξανά σε εκείνον και με φαλτσαριστό πλασέ κάνει το 0-1.

18:54

38': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:53

37': Συγκλίνει προς τα μέσα και σουτάρει ο Μπεν, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος.

18:53

36': Σουτ εκτός περιοχής του Εμποκού, άουτ η μπάλα.

18:50

34': Κίτρινη στον Μπεργκ.

18:49

32': Στη θέση του τραυματία Βιγιαφάνιες ο Μαρινάκης για τον Παναθηναϊκό.

18:48

31': Κίτρινη στον Σιώπη για διαμαρτυρία.

18:47

31': Ο Μασούρας φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου, ο Βλαχοδήμος βγαίνει γρήγορα εκτός περιοχής και το κλείνει το οπτικό πεδίο. Για φάουλ διαμαρτύρεται ο πρώτος, δεν υπάρχει ξεκάθαρο ριπλέι.

18:46

29': Κίτρινη στον Ρισβάνη για δυνατό μαρκάρισμα στον Μπεργκ.

18:45

29': Κίτρινη στον Κλωναρίδη για σπρώξιμο.

18:45

Στο έδαφος ο Βιγιαφάνιες, προσωρινή διακοπή.

18:42

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός στο ματς.

18:39

22': Αψιμαχία ανάμεσα σε Ρισβάνη και Μπεργκ. Στο έδαφος ο πρώτος, από πάνω του ο Σουηδός και κάτι του λέει.

18:36

Στο 44-56% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

18:32

Τραυματίζεται μόνος του ο Μασούντ και φαίνεται να έχει θέμα. Πάτησε άτσαλα και άνοιξαν τα πόδια του.

18:31

15': Νέο κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και περνά ανεκμετάλλευτο.

18:30

14': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται με πάσα και ο Μασούντ γλιστρά και χάνει την μπάλα.

18:28

12': Ο Ζέκα γκρεμίζει τον Μασούντ και αποβάλλεται. Δεν είχε πρόθεση να παίξει την μπάλα και ανέτρεψε τον Ιρανό λίγο πριν μπει στην περιοχή. Σωστή η απόφαση.

18:26

10': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου ο Βιγιαφάνιες, αλλά ο Γιαννιώτης βγαίνει έγκαιρα και διώχνει.

18:26

9': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Μπεν, ο Ρισβάνης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και η μπάλα απομακρύνεται.