Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:34

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Ζαρντίμ, για την οποία είναι υπέρβαση και που έφτασε ως εδώ.

23:33

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Γιουβέντους με 2-0. Άλμα πρόκρισης για τη "Γηραιά Κυρία".

23:31

23:30

90': Ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Μουτίνιο εκτελεί φάουλ, ο Ζερμέν παίρνει την κεφαλιά και ο Μπουφόν παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:29

89': Λεμινά αντί Πιάνιτς για τη Γιουβέντους.

23:26

Κυκλοφορεί την μπάλα η Μονακό, αλλά δεν βρίσκει διαδρόμους.

23:22

82': Κόρνερ για τη Μονακό. Εκτελείται πλασαριστά και περνά η φάση.

23:21

81': Ρινκόν αντί Μαρκίζιο για τη Γιουβέντους.

23:16

77': Κουαντράδο αντί Ιγκουαΐν για τη Γιουβέντους.

23:13

Προσπαθεί η Μονακό, αλλά δεν έχουν καλές τελικές επιλογές οι παίκτες της.

23:10

70': Κακό σουτ από τον Ζέμερσον, άουτ η μπάλα.

23:08

69': Κίτρινη στον Κιελίνι.

23:06

67': Μουτίνιο και Ζερμέν μπαίνουν, Μπακαγιόκο και Λεμάρ βγαίνουν για τη Μονακό.

23:03

Γυρνάει πίσω όλη η Γιουβέντους πλέον για να αμυνθεί και η διάθεσή της είναι να χτυπήσει με αντεπιθέσεις.

22:59

Ο Ντιμπάλα κλέβει από τον Μπακαγιόκο, ο Ντάνι Άλβες σκάβει για τον Ιγκουαΐν και εκείνος με προβολή στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 0-2.

22:59

59': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

22:58

58': Κίτρινη στον Φαμπίνιο.

22:57

Έχουν ανοίξει οι γραμμές της Μονακό και έχει γίνει πιο εύκολο στη Γιουβέντους το να απειλήσει.

22:54

54': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Μαρκίζιο κλέβει την μπάλα από τον Λεμάρ, σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Σούμπασιτς αποκρούει με το πόδι.

22:50

51': Μακρινό σουτ από τον Άλβες, άουτ η μπάλα.

22:46

47': Ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Φαλκάο πλασάρει εντός περιοχής χωρίς ιδιαίτερη δύναμη και ο Μπουφόν μπλοκάρει.

22:45

22:43

22:30

22:26

Ανεβάζει την πίεσή της η Μονακό.

22:22

38': Ο Ντιμπάλα εκτελεί φάουλ, η μπάλα βρίσκει και στον Φαλκάο και ο Σούμπασιτς μπλοκάρει.

22:21

37'; Κίτρινη στον Φαμπίνιο.

22:17

33': Ο Λεμάρ εκτελεί φάουλ και η μπάλα φεύγει εκτός. Δεν την πρόλαβε ο Μπακαγιόκο, αλλά έβαλε το πόδι του ο Ιγκουαΐν. Έπρεπε να δοθεί κόρνερ.

22:13

Ο Άλβες με τακουνάκι σπάει την μπάλα για τον Ιγκουαΐν και εκείνος με συρτό πλασέ εκτελεί τον Σούμπασιτς για το 0-1.

22:13

29': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

22:09

25': Κόρνερ για τη Γιουβέντους. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι, ο Κιελίνι με τακουνάκι τροφοδοτεί τον Ιγκουαΐν και εκείνος με σουτ στέλνει την μπάλα παράλληλα με την εστία.

22:07

23': Κόρνερ για τη Μονακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:05

21': Κίτρινη στον Μπονούτσι.

22:04

19': Ο Φαλκάο νικά τον Μπαρτζάλι στον αέρα, αλλά ο Μπουφόν αποκρούει. Έξω πήγαινε, πάντως, η μπάλα.

22:03

Φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Ντιμπάλα.

22:01

16': Ευκαιρία για τη Μονακό! Νέα καλή σέντρα από τον Ντιράρ, ο Εμπαπέ πάει ξανά πρώτος στην μπάλα, αλλά ο Μπουφόν έχοντας κλείσει τη γωνιά του αποκρούει το πλασέ του.

21:58

14': Ο Άλβες σεντράρει, ο Μάντζουκιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Σούμπασιτς μπλοκάρει.

21:57

13': Ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Ντιράρ βγάζει τη σέντρα, ο Εμπαπέ παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά, αλλά σημαδεύει τον Μπουφόν.

21:54

10': Ο Άλβες κάνει σουτ από μέσα δεξιά, η μπάλα κοντράρει και λίγο και ο Σούμπασιτς μπλοκάρει.

21:53

9: Ο Ντιμπάλα δίνει στον Ιγκουαΐν αλλά εκείνος παραπατά εκτός περιοχής και χάνει τη φάση.

21:49

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

21:45

21:41

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:39

Υπενθυμίζεται πως έγινε χθες ο πρώτος ημιτελικός με τη Ρεάλ να κάνει επίδειξη δύναμης κερδίζοντας 3-0 την Ατλέτικο.

21:36

Δεν έχουν ήττα φέτος στη διοργάνωση οι Ιταλοί, οι οποίοι εκτός έδρας δεν νίκησαν μόνο στη Βαρκελώνη (0-0).

21:33

Εντυπωσιάζουν φέτος οι Γάλλοι, οποίοι μετρούν μόνο νίκες φέτος στο Πριγκιπάτο μετά την πρεμιέρα τους στο Τσάμπιονς Λιγκ και το 1-1 με τη Λεβερκούζεν.

21:30

Καλησπέρα σας, ο ημιτελικός ανάμεσα στη Μονακό και τη Γιουβέντους ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΜΟΝΑΚΟ
Σούμπασιτς, Ντιράρ, Γκλικ, Ζέμερσον, Σιντιμπέ, Φαμπίνιο, Μπακαγιοκό, Μπερνάρντο Σίλβα, Λεμάρ, Εμπαπέ, Φαλκάο.
Αναπ: Νέτο, Μπενατιά, Λιχτστσάινερ, Ασαμόα, Λεμινά, Ρινκόν, Κουαδράδο.
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
Μπουφόν, Ντάνι Άλβες, Μπαρτζάλι, Μπουνούτσι, Κιελίνι, Αλέξ Σάντρο, Μαρκίζιο, Πιάνιτς, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν.
Αναπ: Ντε Σάνκτις, Ζόρζε, Ράτζι, Τουρέ, Ζοάο Μοουτίνιο, Καρντονά, Ζερμέν.
Διαιτητής: Αντόνιο Ματέου (Ισπανία) Βοηθοί: Χαβιέρ Αγκιλάρ, Πάου Θεμπριάν (Ισπανία) 4ος: Τεόντορο Σομπρίνο (Ισπανία)