0
20:56

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:55

Αυτοκτόνησε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος είχε ευκαιρίες για να καθαρίσει την πρόκριση στο πρώτο μέρος. Λύγισε στη συνέχεια από την πίεση.

20:54

Μεγάλη ανατροπή μετά το 2-0 του πρώτου ματς για τους "ασπρόμαυρους", οι οποίοι δεν ήταν καλοί για ένα ημίχρονο, αλλά πολύ ουσιαστικοί στη συνέχεια.

20:53

Λήξη αναμέτρησης, επιβλητική νίκη με 4-0 και πρόκριση για τον ΠΑΟΚ στον τελικό.

20:52

Έξαλλος και ο Εμποκού τώρα, πάει και τα λέει στον τέταρτο. Είναι σαφές πως ο Παναθηναϊκός έχει αρκετά παράπονα από τη διαιτησία του Κύζα.

20:50

20:49

Στο έδαφος ο Γλύκος, προσωρινή διακοπή.

20:47

88': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες, ο οποίος βγαίνοντας τα... έχωσε στον τέταρτο. Είναι πολύ εκνευρισμένος ο Αργεντινός.

20:46

88': Χατζηγιοβάννης αντί Βιγιαφάνιες για τον Παναθηναϊκό.

20:42

Ο Μπίσεσβαρ περνά πολύ εύκολα από τον Κουτρουμπή, γυρίζει έξυπνα την μπάλα και ο Πρίγιοβιτς με ένα πλασέ τη στέλνει στα δίχτυα για το 4-0.

20:42

83': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:41

83': Μακρινό σουτ του Πέλκα, ψηλά η μπάλα.

20:41

83': Κίτρινη στον Κάνιας.

20:40

82': Ο Ενρίκε μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει για τον Μπίσεσβαρ και την τελευταία στιγμή του βάζει την προβολή ο Λουντ και στη συνέχεια ο Βιγιαφάνιες.

20:38

80': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μόλινς παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Μπεργκ τη δεύτερη και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

20:38

80': Κάνιας αντί Σάκχοφ για τον ΠΑΟΚ.

20:35

77': Στη θέση του Κλωναρίδη ο Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

20:33

Ο Μάτος βγάζει τη σέντρα, ο Πέλκας παίρνει την κεφαλιά και από το ημικύκλιο ο Σάκχοφ με σουτ στην κίνηση κάνει το 3-0. Δεν αντέδρασε όπως έπρεπε ο Βλαχοδήμος.

20:32

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:30

72': Αποβάλλεται ο Χουλτ με δεύτερη κίτρινη. "Δεν τον ακουμπάω" φωνάζει συνεχώς ο Σουηδός. Έχει κάνει φάουλ, πάντως, αλλά ο Μάτος πέφτει θεαματικά για να πάρει την κάρτα.

20:30

Πολύ μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο, στα χέρια έρχονται οι παίκτες.

20:28

69': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί φάουλ, ο Πρίγιοβιτς πιάνει την προβολή από θέση οφσάιντ, ο Βλαχοδήμος αποκρούει εντυπωσιακά και ο Μάτος από πλάγια αστοχεί.

20:26

67': Ο Κουλιμπαλί βγάζει τη σέντρα, ο Μπεργκ εκτελεί με τη μία και αστοχεί.

20:24

66': Ο Σουηδός μπαίνει αντί του Εμποκού για τον Παναθηναϊκό. Ο Αφρικανός φεύγει τραυματίας. Μυϊκό είναι πρόβλημα.

20:23

Την πρώτη του αλλαγή με τον Μόλινς θα κάνει ο Ουζουνίδης.

20:20

61': Ο Πέλκας εκτελεί φάουλ και με μεγάλη δυσκολία διώχνει η άμυνα του Παναθηναϊκού. Φάουλ του Βαρέλα δίνει ο Κύζας και σταματά η φάση.

20:18

59': Ενρίκε αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

20:16

Παίρνουν μέτρα στο γήπεδο οι "πράσινοι", τους δίνουν χώρο οι γηπεδούχοι.

20:12

Προσπαθεί να συνέλθει ο Παναθηναϊκός μετά το γρήγορο γκολ στο δεύτερο μέρος.

20:09

51': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:07

Ο Μπίσεσβαρ βγάζει τη σέντρα, ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά από τον Κουλιμπαλί και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Βλαχοδήμου για το 2-0.

20:07

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:06

48': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί φάουλ από πολύ πλάγια και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

20:05

46': Μακρινό σουτ του Πέλκα, εκτός περνά η μπάλα.

20:04

46': Μπίσεσβαρ αντί Ουάρντα για τον ΠΑΟΚ.