Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:57

Σκυθρωπά πρόσωπα στις κερκίδες για τον υποβιβασμό των Βοιωτών.

20:56

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 2-0. Υποβιβάζεται ο Λεβαδειακός μετά από τις νίκες του Ηρακλή και της ΑΕΛ.

20:54

Ο Αραούχο κάνει το γύρισμα από μέσα δεξιά, ο Μεντί δεν διώχνει, ο Ναμάσκο στέλνει την μπάλα πάνω στον Μουλόπουλο και εκείνη καταλήγει στα δίχτυα για το 0-2.

20:54

90'+5: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:50

90'+1: Γυρίζει ο Νιάς, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

20:49

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:49

90': Σένκα αντί Τριποτσέρη για τον Λεβαδειακό.

20:48

89': Κουλιμπαλί αντί Καραχάλιου για τον Λεβαδειακό.

20:47

Ο Χριστοδουλόπουλος με σκαφτή πάσα βρίσκει τον Αραούχο, ο οποίος με τις τάπες σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:46

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:44

Έχει αποβληθεί ο Λάμπρος Μπαλόκας από τον πάγκο του Λεβαδειακού. Έξαλλος ο Γιάννης Κομπότης στις κερκίδες.

20:42

"Πουλημένε" φωνάζουν από την κερκίδα. Δεν έχει ξεκινήσει το ματς. Είναι μεγάλη η ένταση.

20:41

82': Κίτρινη και στον Σίλβα για διαμαρτυρία.

20:41

82': Κίτρινη στον Μεντί για διαμαρτυρία.

20:40

81': Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Βράνιες, αλλά εκείνος είναι στο έδαφος. Δεν θα μπορούσε να αντιδράσει διαφορετικά, σωστά δεν δίνεται πέναλτι. Έξαλλοι στον Λεβαδειακό, ο πάγκος έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο!

20:37

78': Κάκιστο μακρινό σουτ του Αραούχο.

20:35

76': Με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ ο Ναμάσκο το γύρισμα του Χριστοδουλόπουλου. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

20:34

75': Αραούχο αντί Αραβίδη για την ΑΕΚ.

20:33

Στο 52-48% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

20:32

73': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Καραμπουέ κάνει εξαιρετική ενέργεια, πετάει την μπάλα στον κενό χώρο για τον Νιάς και εκείνος αμαρκάριστος αστοχεί με πλασέ.

20:29

70': Καλή ατομική προσπάθεια του Βινίσιους, άουτ το σουτ του.

20:28

69': Μαχαίρας αντί Λάτσι για τον Λεβαδειακό.

20:26

66': Αλμέιδα αντί Πέκχαρτ για την ΑΕΚ.

20:24

64': Διαδοχικά κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ, αλλά περνούν ανεκμετάλλευτα.

20:20

61': Χριστοδουλόπουλος αντί Μπακασέτα.

20:18

59': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιόχανσον πιάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Ναμάσκο αποκρούει.

20:13

54': Απευθείας φάουλ από τον Βάργκας, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

20:10

52': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Από λάθος η μπάλα φτάνει στον Σίλβα, ο Βράνιες τον πιέζει και το σουτ του πρώτου τελικά είναι κάκιστο. Έξαλλοι στον πάγκο των Βοιωτών, ζητούν πέναλτι.

20:09

50': Δεν πιάνει καλά το σουτ ο Καραμπουέ και ο Μπάρκας μπλοκάρει εύκολα.

20:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:02

Βγαίνει το διαιτητικό τρίο, είναι εκτός και οι παίκτες της ΑΕΚ, αλλά όχι εκείνοι του Λεβαδειακού.

19:47

19:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:43

43': Μπερδεύεται ο Σίλβα, αλλά βρίσκει τον Σουμπίνιο και το σουτ του τελευταίου κοντράρει στον Κολοβέτσιο.

19:42

42': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:38

Έχει ανεβάσει στροφές ο Λεβαδειακός.

19:34

34': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Σουμπίνιο εκτελεί φάουλ και η μπάλα περνά λίγο έξω.

19:32

Παιχνίδι κέντρου έχουμε.

19:28

Σε ένα ματς που ενδιαφέρει τον Λεβαδειακό, η ΑΕΛ έχει ανοίξει το σκορ κόντρα στην Ξάνθη.

19:25

25': Απευθείας φάουλ από τον Βάργκας, ψηλά η μπάλα.

19:21

21': Ο Σουμπίνιο εκτελεί φάουλ από μακριά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:20

Στο 63-37% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.

19:18

Στο έδαφος ο Μπακασέτας, προσωρινή διακοπή.

19:15

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ.

19:11

11': Ο Βάργκας δίνει στον Πέκχαρτ, και εκείνος υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.

19:08

8': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Βγαίνει η σέντρα από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, ο Καραμπουέ πιάνει διαγώνιο σουτ αλλά αστοχεί!

19:04

4': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται με πάσα και η ευκαιρία χάνεται.

19:02

2': Ο Σίλβα φεύγει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ο Βράνιες τον σπρώχνει στα όρια του φάουλ και τον ρίχνει κάτω. Ο Ζαχαριάδης κρίνει ότι δεν υπάρχει παράβαση, αλλιώς θα έπρεπε να βγάλει κόκκινη στον αμυντικό των φιλοξενούμενων. Έντονες οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

19:01

18:58

18:55

Λόγω της κρισιμότητας του ματς η διοίκηση του Λεβαδειακού δεν άνοιξε θύρες για τους οπαδούς της ΑΕΚ.

18:51

Με το μυαλό στον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου κόντρα στους Πειραιώτες παρατάσσεται η Ένωση και αυτό φαίνεται και από τις επιλογές του Μανόλο Χιμένεθ.

18:48

Μετά την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό οι Βοιωτοί ψάχνουν τρίποντο κόντρα στην Ένωση προκειμένου να κάνουν βήμα παραμονής.

18:45

Καλησπέρα σας, το ματς του Λεβαδειακού με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μεντί, Καραχάλιος, Νιας, Λάτσι, Καραμπουέ, Σουμπίνιο, Τόνι Σίλβα.
Αναπ: Μοσχονάς, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Κουλιμπαλί, Βούρος, Σένκα.
Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Κολοβέτσιος, Βινίσιους, Γιόχανσον, Γαλανόπουλος, Μπακασέτας, Βάργκας, Αραβίδης, Πέκχαρτ.
Αναπ: Ανέστης, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Μπακάκης, Χριστοδουλόπουλος, Αλμέιδα, Αραούχο.
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Νικολαΐδης (Μακεδονίας) 4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)