-
0
17:50

17:49

Ένα ακόμη βήμα προς τη Σούπερ Λίγκα πριν ξεκινήσουν τα δύσκολα έκανε η "Ελαφρά Ταξιαρχία". Πολύ δύσκολα θα σωθεί η Καλλονή, η οποία γνώρισε τέταρτη ήττα στη σειρά.

17:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Απόλλωνα με 4-0.

17:48

90'+2: Κίτρινη στον Καλλέργη.

17:48

Ο Σιατραβάνης κάνει ατομική προσπάθεια, σουτάρει εκτός περιοχής ο Μανιάτης αποκρούει, αλλά στη συνέχεια ο Καλλέργης με δεύτερη προσπάθεια σκοράρει για το 4-0.

17:48

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

17:46

90': Ο Σιατραβάνης κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Τζάνης στρώνει στον Καλλέργη και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

17:43

87': Ο Σοφιάνης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αλλά το σουτ του είναι απογοητευτικό.

17:42

86': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Το εκτελεί ο Κονέ, η μπάλα μένει στα καρέ του Μανιάτη και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

17:38

82': Τζάνης αντί Πετρόπουλου για τον Απόλλωνα.

17:34

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός.

17:29

73': Στη θέση του Σισέ ο Δικαιόπουλος για την Καλλονή.

17:25

69': Περογαμβράκης και Αλμπάνης βγαίνουν για τον Απόλλωνα, Ρομάνο και Καλλέργης μπαίνουν.

17:24

68': Στη θέση του Λίταινα ο Μέξης για την Καλλονή.

17:22

66': Απίστευη ευκαιρία για την Καλλονή! Γίνεται η σέντρα από δεξιά από τον Λίταινα, ο Σισέ πλασάρει στη μικρή περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και περνά ελάχιστα έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

17:20

64': Ο Ομπόντο δίνει στον Κονέ, εκείνος κάνει το σουτ και η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

17:15

59': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελείται με πάσα, ο Κονέ βγάζει τη σέντρα, ο Ομπόντο παίρνει την κεφαλιά και ο Μανιάτης μπλοκάρει.

17:13

57': Σουτ στην κίνηση από τον Κονέ από τα όρια της περιοχής, άουτ η μπάλα.

17:13

56': Κίτρινη στον Λίταινα.

17:09

Δεν έχει αντίπαλο σήμερα στην περιοχή ο Πετρόπουλος, ο οποίος κοντρολάρει ωραία και με πλασέ από κοντά διαμορφώνει το 3-0.

17:08

52': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

17:05

Καλύτερα μπήκαν οι γηπεδούχοι.

17:02

46': Σοφιάνης αντί Ναούμ για την Καλλονή.

17:02

17:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:46

16:45

16:41

41': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Αλμπάνης και Ρομάνο αλλάζουν την μπάλα, ο πρώτος κάνει φαλτσαριστό σουτ από μέσα αριστερά και ο Μανιάτης αποκρούει.

16:40

40': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Αποστόλου.

16:37

Ο Πετρόπουλος κρατά την μπάλα όσο πρέπει, τη σπάει στον Αλμπάνη την κατάλληλη στιγμή, εκείνος βρίσκει τον Σιατραβάνη και ο τελευταίος προ κενής εστίας με προβολή κάνει το 2-0.

16:37

37': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

16:35

35': Κόρνερ για την Καλλονή. Εκτελείται πλασαριστά, ο Γιουκαρής βγάζει τη σέντρα και ο Χιώτης μπλοκάρει.

16:32

32': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Αλμπάνης από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Πετρόπουλος πιάνει συρτό πλασέ και ο Μανιάτης αποκρούει.

16:30

31': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Αλμπάνης πατάει περιοχή από αριστερά, προτιμά να σιγουρέψει το γκολ με πάσα, αλλά παρεμβαίνει ο Σάββα, ο οποίος διώχνει την τελευταία στιγμή. Στην εξέλιξη της φάσης σουτ του Σιατραβάνη, ψηλά η μπάλα.

16:29

29': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Πετρόπουλος ακριβώς τη στιγμή που θα εκτελούσε. Δύσκολη φάση, ίσως καλυπτόταν.

16:25

25': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Αλμπάνης φεύγει μόνος του με τον Μανιάτη, κάνει σκαφτό πλασέ, αλλά αστοχεί.

16:24

Ωραία ενέργεια από τον Πετρόπουλο, ο οποίος κατεβάζει την μπάλα με το στήθος, σουτάρει με τη μία εντός περιοχής και εκτελεί τον Μανιάτη. Δεν μπόρεσαν στην αρχή της φάσης να απομακρύνουν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι και τελικά το πλήρωσαν.

16:23

23': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

16:19

19': Τρίτο κόρνερ για τον Απόλλωνα. Κακή εκτέλεση από τον Κονέ.

16:18

18': Νέο κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ξανά ο Κονέ στη γωνία, δεν βρίσκει και πάλι συμπαίκτη.

16:17

17': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Το εκτελεί ο Κονέ και η μπάλα απομακρύνεται.

16:14

14': Ο Λαμπράκης πέφτει εντός περιοχής, αλλά είναι μάλλον θεαματική η πτώση του. Δεν συγκινείται ο Τσαγκαράκης.

16:10

Καλά στέκεται η Καλλονή με εξαίρεση τη φάση στο 2'. Δεν πιέζεται επί της ουσίας.

16:06

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο παρά τις ιδανικές καιρικές συνθήκες.

16:02

2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Πετρόπουλος φεύγει στην πλάτη της άμυνας, μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει παράλληλο γύρισμα, ο Ομπόντο σουτάρει και πάνω στη γραμμή διώχνει σωτήρια ο Ζουλιώτης.

16:01

15:57

15:53

Την έκπληξη αναζητούν οι Μυτιληνιοί στην προσπάθεια που κάνουν να μείνουν στην κατηγορία.

15:49

Μία ακόμη νίκη ψάχνει η "Ελαφρά Ταξιαρχία" προκειμένου να κάνει άλλο ένα βήμα για την άνοδο.

15:45

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των δύο ομάδων και οι παίκτες επιστρέφουν στα αποδυτήρια.

15:40

Καλησπέρα σας από τη Ριζούπολη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με την Καλλονή.

Χιώτης, Ντάσιος, Κύργιας, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Ομπόντο, Κονέ, Ρομάνο, Σιατραβάνης, Αλμπάνης, Πετρόπουλος
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Τζάνης, Τσιάρας, Περογαμβράκης, Καλλέργης, Μπαρμπόσα
ΚΑΛΛΟΝΗ
Μανιάτης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Σάββα, Ευαγγελιδάκης, Αποστόλου, Γιουκαρής, Λίταινας, Λαμπράκης, Σισέ, Ναούμ
Αναπ: Μαλλής, Γεώργιου, Μέξης, Δικαιόπουλος, Σοφιάνης, Σβόγιτς, Ελευθεριάδης
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων) Βοηθοί: Τζιλίρης (Πειραιά), Σκορδίλης (Κέρκυρας) 4ος: Δημητρόπουλος (Δυτ. Αττικής)