-
2
21:24

21:24

Είχε ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο μέρος και δύο δοκάρια ο Ολυμπιακός, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ουσιαστικοί.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 2-1. Σημαντικό πλεονέκτημα για την Ένωση εν όψει της ρεβάνς του ΟΑΚΑ κόντρα στον Ολυμπιακό.

21:21

90'+2: Ο Αραούχο σουτάρει από μέσα δεξιά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:19

21:17

89': Μπακασέτας αντί Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ.

21:14

86': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, ο Ρομαό παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:13

Έχει πέσει ο ρυθμός.

21:09

81': Αραβίδης αντί Μάνταλου για την ΑΕΚ.

21:07

79': Μάρτινς αντί Μαρίν για τον Ολυμπιακό.

21:05

77': Ο Αραούχο δοκιμάζει το πόδι του από μακριά και ο Καπίνο μπλοκάρει.

21:02

74': Στη θέση του Ροντρίγκες ο Γαλανόπουλος για την ΑΕΚ.

21:01

73': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ, ο Αραούχο πιάνει κεφαλιά προς τα πίσω και ο Ντα Κόστα με προβολή αστοχεί.

20:58

70': Αυτό εκτελείται, η σέντρα του Ντίντακ είναι επικίνδυνη, αλλά η μπάλα έστω και με δυσκολία απομακρύνεται.

20:58

69': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος κάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής και ο Καπίνο παραχωρεί κόρνερ.

20:54

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης κάνει παράλληλη μπαλιά, ο Ανσαριφάρντ δεν τη βρίσκει και ο Σεμπά πέφτοντας αστοχεί για ελάχιστα εκατοστά.

20:53

Από κόρνερ του Γκάλο ο Βράνιες παίρνει την κεφαλιά, ο Ροντρίγκες κοντρολάρει και αμαρκάριστος από πολύ κοντά εκτελεί τον Καπίνο για το 1-2. Διαμαρτύρεται ο Ντα Κόστα ότι κοντρόλαρε με το χέρι ο σκόρερ.

20:53

64': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:50

61': Ανσαριφάρντ αντί Καρντόσο για τον Ολυμπιακό.

20:47

Προσπαθεί να αναπτυχθεί από πίσω ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ περιμένει και επιδιώκει να κλέψει την μπάλα για να βγει στην κόντρα.

20:43

Ένταση ανάμεσα σε Γκάλο και Φορτούνη.

20:39

50': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Καρντόσο, σωστή η απόφαση.

20:37

48': Μακρινό σουτ του Γιόχανσον, άουτ η μπάλα.

20:33

46': Καμπιάσο αντί Ανδρούτσου για τον Ολυμπιακό.

20:33

20:32

20:18

20:17

20:15

44': Απευθείας φάουλ του Χριστοδουλόπουλου από μακριά, κανένα πρόβλημα για τον Καπίνο.

20:13

42': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μαρίν δίνει ωραία στον Ρομαό, εκείνος πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Ανέστης αποκρούει με το δεξί πόδι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Φορτούνης δεν βρίσκει εστία.

20:11

40': Λάθος από τον Ανέστη, δεν το εκμεταλλεύεται ο Μαρίν, ο οποίος κάνει κακή πάσα.

20:07

37': Κίτρινες σε Ρομαό και Μάνταλο.

20:07

Νεύρα με Ρομαό και Μάνταλο. Ο πρώτος απωθεί τον δεύτερο, εκείνος πέφτει θεαματικά και αυτό προκαλεί την αντίδραση των γηπεδούχων.

20:06

36': Παρατηρήσεις του Παπαπέτρου στον Φιγκέιρας για μαρκάρισμα στον Αραούχο. Υπήρξε και στιγμιαία ένταση.

20:05

34': Κίτρινη στον Σιμόες.

20:03

31': Ο Μαρίν κάνει το γύρισμα από δεξιά, η μπάλα βρίσκει στον Σιμόες και ζητάει πέναλτι για χέρι. Δεν συγκινείται ο Παπαπέτρου.

20:01

29': Κίτρινη στον Μαρίν.

19:58

27': Το εκτέλεσε ο Μάνταλος, ο Ροντρίγκες με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, αλλά δεν μετρά η φάση, γιατί είχε σταματήσει για οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.

19:56

25': Κόρνερ για την ΑΕΚ από άτσαλο διώξιμο του Μποτία. Ο Μάνταλος το εκτελεί πλασαριστά και ο Γκάλο κερδίζει φάουλ.

19:55

24': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ξανά ο Φορτούνης στο σημαιάκι, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη του.

19:54

23': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί ο Φορτούνης και η μπάλα απομακρύνεται.

19:54

Στην εξέλιξη της φάσης οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι. Δεν υπάρχει κάτι, πέφτει πολύ εύκολα ο Φιγκέιρας.

19:53

22': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Φιγκέιρας δίνει στον Μαρίν, εκείνος κάνει σουτ από μέσα δεξιά και η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι του Ανέστη.

19:51

20': Παρατηρήσεις του Παπαπέτρου στον Ντίντακ. Γλίτωσε εδώ την κάρτα, ήταν δυνατό το μαρκάρισμα στον Μαρίν.

19:49

Στο έδαφος ο Μάνταλος, προσωρινή διακοπή.

19:46

15': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Μάνταλος απευθείας και η μπάλα φεύγει εκτός.

19:45

Ο Καρντόσο σπάει στον Μαρίν, εκείνος κάνει το γύρισμα, από την κεφαλιά του Σεμπά η μπάλα πάει στον Φιγκέιρας και ο τελευταίος με σουτ στην κίνηση ισοφαρίζει σε 1-1.

19:44

13': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:42

11': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Περνά η κάθετη για τον Αραούχο, εκείνος κάνει το πλασέ από μέσα αριστερά και ο Καπίνο αποκρούει.

19:42

11': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο κλέβει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει και το γύρισμα αλλά δεν σημαδεύει συμπαίκτη του.

19:40

9': Προσπαθεί να επιτεθεί γρήγορα ο Ολυμπιακός, αλλά κόβεται η σέντρα του Φορτούνη.

19:37

Ο Μάνταλος εκτελεί με κάθετη για τον Αραούχο το φάουλ και ο Αργεντινός τελειώνει υποδειγματικά τη φάση. Εξαιρετική η κομπίνα των φιλοξενούμενων, πιάστηκε στον ύπνο η άμυνα του Ολυμπιακού.

19:37

6': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:34

3': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Σεμπά, ο οποίος έβγαινε μόνος του με τον Ανέστη. Σωστή η απόφαση.

19:32

1': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέτσος από αριστερά κάνει σέντρα, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια ο Μαρίν με σουτ από μέσα δεξιά αστοχεί.

19:31

19:30

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στο "Γ. Καραϊσκάκης". Υπάρχει μικρή καθυστέρηση για να φύγει το σύννεφο καπνού που δημιουργήθηκε από τα καπνογόνα.

19:28

19:25

Στους 21 βαθμούς η θερμοκρασία στο Φάληρο αυτή τη στιγμή, στο 51% η υγρασία.

19:22

Περίπου 25.000 φίλοι του Ολυμπιακού στις εξέδρες με την προσέλευση να συνεχίζεται.

19:20

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανση τους...

01:01

Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί με τον Αντώνη Τσιράκη θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ, που ξεκινά στις 19.30 για τον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.