-
1
19:06

19:05

Δεν καιγόταν η Ατλέτικο, αλλά έκανε τη ζημιά στη συμπολίτισσα Ρεάλ. Η Μπαρτσελόνα με νίκη κόντρα στη Μάλαγα θα πιάσει τους "μερένγκες", οι οποίοι όμως έχουν ματς λιγότερο.

19:05

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ. Έξαλλα το πανηγυρίζει ο Σιμεόνε.

19:01

18:59

89': Κίτρινη στον Κόκε.

18:56

Ο Κορέα βρίσκει τον Γκριεζμάν, εκείνος έχει ξεφύγει από τον προσωπικό του αντίπαλο και με ωραίο τελείωμα ισοφαρίζει σε 1-1.

18:56

85: ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

18:51

80': Λούκας Βάθκεθ αντί Μπέιλ για τη Ρεάλ.

18:48

78': Στη θέση του Τόρες ο Πάρτεϊ για την Ατλέτικο.

18:47

76': 'Ίσκο αντί Κρόος για τη Ρεάλ.

18:45

74': Τρομερό ψαλίδι του Γκριεζμάν, αποκρούει ο Νάβας. Η φάση, πάντως, σταματάει για οφσάιντ.

18:41

Δυνατό μαρκάρισμα του Γκάμπι, ο οποίος γλιτώνει την κάρτα.

18:38

67': Στη θέση του Πέπε ο Νάτσο για τη Ρεάλ.

18:37

Δεν έχουμε παιχνίδι. Είναι ξανά στο έδαφος ο Πέπε.

18:34

Στο έδαφος ο Πέπε, πρέπει να έχει χτυπήσει στα πλευρά. Φαίνεται να δυσκολεύεται στην αναπνοή του.

18:30

60': Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Τόρες φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ, κάνει το πλασέ και ο Νάβας αποκρούει.

18:29

59': Δοκιμάζει το πόδι του ο Σαούλ, εύκολα μπλοκάρει ο Νάβας.

18:26

55': Στοπάρει ο Καρβαχάλ, κάνει αμέσως και το σουτ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

18:23

Ο Κρόος εκτελεί φάουλ, ο Πέπε παίρνει ωραία κεφαλιά νικώντας τον Σάβιτς στον αέρα και κάνει το 1-0.

18:23

52': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

18:22

52': Κίτρινη στον Σαούλ.

18:19

Στο έδαφος ο Ρονάλντο, προσωρινή διακοπή.

18:19

48': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Ρονάλντο με κεφαλιά τροφοδοτεί τον Μπενζεμά, αλλά εκείνος από κοντά δεν καταφέρνει να νικήσει τον Όμπλακ.

18:18

48': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

18:16

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

17:57

Πιέζει η Ρεάλ στα τελευταία λεπτά και η Ατλέτικο αμύνεται.

17:54

39': Ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Ράμος κάνει το λάθος, ο Γκριεζμάν παίρνει την μπάλα, ταλαιπωρεί τον Πέπε, κάνει διαγώνιο σουτ και ο Νάβας αποκρούει.

17:52

37': Κίτρινη στον Κασεμίρο.

17:47

32': Ο Μαρσέλο βγάζει τη σέντρα, ο Μπέιλ παίρνει την κεφαλιά και ο Όμπλακ μπλοκάρει.

17:46

31': Απίστευτη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μόντρις ανοίγει για τον Ρονάλντο, εκείνος κάνει δυνατό σουτ από μέσα δεξιά και πάνω στη γραμμή με κεφαλιά απομακρύνει εντυπωσιακά ο Σάβιτς.

17:43

28': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μπενζεμά κατεβάζει ωραία, αλλά ζει την μπάλα με τον Ρονάλντο, κάνει και το σουτ και ο Όμπλακ αποκρούει.

17:40

Ανεβάζουν στροφές οι δύο ομάδες.

17:37

22': Την τελευταία στιγμή διώχνει με γροθιές ο Νάβας προ του Γκριεζμάν.

17:35

20': Νέο κόρνερ για τη Ρεάλ. Το εκτελεί ο Κρόος και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

17:34

19': Σε θέση οφσάιντ ο Γκριεζμάν, ο οποίος στη συνέχεια στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Σωστή η υπόδειξη.

17:33

18': Κόρνερ για τη Ρεάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:30

15': Δυνατό σουτ του Ρονάλντο στην κλειστή γωνία του Όμπλακ, ο οποίος αποκρούει.

17:27

Παιχνίδι κέντρου έως τώρα με τη Ρεάλ να έχει την μπάλα στην κατοχή της.

17:23

Πιέζει ψηλά η Ατλέτικο.

17:19

4': Ο Κόκε εκτελεί το φάουλ, ο Σαούλ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:16

17:13

17:11

Κατάμεστο το "Μπερναμπέου".

17:07

Σε καλή κατάσταση και οι "ροχιμπλάνκος", οι οποίοι έχουν επίσης πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Βρίσκονται στην τρίτη θέση και στο -10 από την κορυφή με ματς περισσότερο.

17:04

Πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα και έξι συνολικά στη σειρά μετρούν οι "μερένγκες" που θέλουν άλλη μία για να συνεχίσουν να βρίσκονται στην κορυφή της Λα Λίγκα.

17:01

Καλησπέρα σας, το ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Νάβας, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Μόντριτς, Καζεμίρο, Κρόος, Μπέιλ, Μπενζεμά, Ρονάλντο
Αναπ: Κασίγια, Νάτσο, Ροντρίγκες, Κόβασιτς, Λούκας Βάθκεθ, Μοράτα, Ίσκο
Όμπλακ, Χουανφράν, Σάβιτς, Γκοδίν, Φιλίπε Λουίς, Κόκε, Γκάμπι, Σαούλ, Καράσκο, Τόρες, Γκριεζμάν
Αναπ: Μορέιρα, Κορέα, Τσέρτσι, Ερνάντες, παρτέι, Χιμένες, Νούνιεθ