Ξανά μόνοι πρώτοι στην κορυφή οι "κυανόλευκοι", οι οποίοι πάνε στο +3 από τη Λαμία.

16:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Απόλλωνα με 4-1.

16:51

90'+3: Ο Τζάνης φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει και το πλασέ και αποκρούει ο Τόλιος.

16:48

16:47

90': Μακρινό σουτ του Ρανγκέλοφ, εκτός η μπάλα.

16:45

88': Ο Χιντζίδης από μέσα αριστερά κάνει δυνατό σουτ και ο Τόλιος αποκρούει.

16:43

86': Ο Πάνος προσπαθεί από μακριά να νικήσει τον Τόλιο, ο οποίος είχε βγει εκτός, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

16:43

86': Απευθείας φάουλ του Κονέ, μπλοκάρει ο Τόλιος.

16:42

85': Αποβάλλεται ο Αντωνιάδης σωστά για κράτημα στον Τζάνη. Με δέκα ο Αιγινιακός.

16:39

82': Τρομερή μπαλιά από τον Μπαρμπόσα, αλλά δεν βρίσκεται παίκτης στο γύρισμα του Σιατραβάνη.

16:36

79': Κίτρινη στον Αντωνιάδη.

16:34

77': Στη θέση του Γιαζιτζόγλου ο Κυριλλίδης για τον Αιγινιακό.

16:31

74': Τζάνης αντί Διαμαντόπουλου για τον Απόλλωνα.

16:29

72': Κόρνερ για τον Αιγινιακό. Το εκτελεί ο Μήλιος και ο Χιώτης μπλοκάρει εύκολα.

16:25

Από κόρνερ του Κονέ ο Μπαρτολίνι πηδά ψηλότερα όλων και εκτελεί με κεφαλιά τον Τόλιο.

16:25

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

16:23

66': Ο Κονέ εκτελεί κόρνερ, οι αμυντική του Αιγινιακού δυσκολεύονται να απομακρύνουν αλλά τελικά ο Τόλιος μπλοκάρει.

16:22

65': Στη θέση του Αλμπάνη ο Μπαρμπόσα για τον Απόλλωνα.

16:19

62': Ρανγκέλοφ αντί Σκραπάρα για τον Αιγινιακό.

16:15

58': Κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ από τον Αντωνιάδη, δεν μπορεί να αλλάξει την πορεία της μπάλας ο Ζγκούρη.

16:12

55': Στη θέση του Περογαμβράκη ο Τσιάρας για τον Απόλλωνα.

16:09

Κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

16:05

48': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Τοπαλίδης και Τόλιος δεν συνεννοούνται, ο Περογαμβράκης μπαίνει στη φάση, κάνει ψιλοκρεμαστό πλασέ και η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι.

16:04

47': Μακρινό σου του Μήλιου, άουτ η μπάλα.

16:03

46': Αντωνιάδης αντί Γιοσανγκίμ για τον Αιγινιακό.

16:03

16:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:47

15:46

45'+1: Μακρινό σουτ του Μουκίδη, ψηλά η μπάλα.

15:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:44

Ο Πάνος βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Αλμπάνης κοντρολάρει ανενόχλητος και από κοντά κάνει το 3-1.

15:44

44': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

15:42

42': Κίτρινη στον Τοπαλίδη.

15:40

40': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Κονέ το εκτελεί και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ στον Ζγκούρη.

15:39

Ο Κονέ κάνει ωραία κάθετη, ο Σιατραβάνης φεύγει στην πλάτη της άμυνας, έχει και την επιλογή του Διαμαντόπουλου αλλά τελειώνει μόνος του τη φάση για το 2-1.

15:38

38': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

15:38

38': Σέντρα από τον Πάνο, γυριστό του Διαμαντόπουλου και η μπάλα πάει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

15:37

37': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Χιντζίδης εκτελεί κόρνερ, ο Διαμαντόπουλος κάνει το σουτ και ο Τόλιος αποκρούει.

15:35

Ο Μήλιος εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Ζγκούρη πάει στην μπάλα πρώτος και με πλασέ αιφνιδιάζει τον Χιώτη.

15:35

35': ΓΚΟΛ για τον ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ!

15:32

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Απόλλων και ψάχνει διαδρόμους.

15:28

28': Ο Αλμπάνης δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και αστοχεί.

15:28

28': Ευκαιρία για τον Αιγινιακό! Ο Μουκίδης κάνει ωραία ενέργεια, δίνει στον Ζγκούρη, αλλά το τελείωμα του τελευταίου από μέσα αριστερά δεν έχει δύναμη.

15:27

27': Κακή η κάθετη του Διαμαντόπουλου για τον Σιατραβάνη, ο οποίος δεν την προλαβαίνει.

15:24

24': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Και αυτό εκτελεσμένο από τον Κονέ, αναταραχή στα καρέ των φιλοξενούμενων, αλλά το σουτ του Σιατραβάνη κοντράρει στα σώματα.

15:21

21': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Αλμπάνης μπαίνει στην περιοχή, το σουτ του κόβεται, η μπάλα όμως φτάνει ξανά σε εκείνον και από ιδανική θέση δεν καταφέρνει να νικήσει τον Τόλιο.

15:17

Ο Σιατραβάνης από δεξιά κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Διαμαντόπουλος από κοντά με πλασέ κάνει το 1-0. Εύκολο τελείωμα, ήταν εντελώς αμαρκάριστος.

15:17

17': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

15:16

16': Αδύναμο σουτ του Μουκίδη εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Χιώτης.

15:13

13': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Το εκτελεί ο Κονέ και απομακρύνει ο Παντεκίδης.

15:11

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

15:09

8': Ο Πάνος μπαίνει ξανά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και απομακρύνει ο Τοπαλίδης.

15:06

Ισορρόπησαν οι φιλοξενούμενοι.

15:02

2': Νέο κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Κονέ το εκτελεί, ο Ομπόντο παίρνει την κεφαλιά και ο Τόλιος διώχνει με γροθιές.

15:01

1': Ο Σιατραβάνης κάνει διαγώνια μπαλιά, ο Πάνος το γύρισμα από δεξιά και ο Γιαζιτζόγλου παραχωρεί κόρνερ.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:56

Καίγονται για βαθμούς οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι παλεύουν να παραμείνουν στην κατηγορία.

14:53

Μία ακόμη νίκη θέλει ο Απόλλων προκειμένου να ξαναπάει στο +3 από τη Λαμία και να είναι μόνος πρώτος.

14:48

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των δύο ομάδων και οι παίκτες επέστρεψαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

14:42

Καλησπέρα σας από τη Ριζούπολη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο ματς του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Αιγινιακό, το οποίο θα ξεκινήσει σε λιγότερο από 20 λεπτά.

Χιώτης, Πάνος, Μπαρτολίνι, Δεληζήσης, Χιντζίδης, Ομπόντο, Κονέ, Αλμπάνης, Σιατραβάνης, Περογαμβράκης, Διαμαντόπουλος
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Κύργιας, Ρομάνο, Τζάνης, Τσιάρας, Πετρόπουλος, Μπαρμπόσα
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Πεντεκίδης, Λιόλιος, Τοπαλίδης, Γιαζιτζόγλου, Μουκίδης, Γιοσανγκίμ, Σκραπάρας, Μήλιος, Ζγκούρη, Μπουρντουζάν
Αναπ: Καραγκιόζης, Παπουτσογιαννόπουλος, Αντωνιάδης, Κυριλλίδης, Παπαδόπουλος, Ραγκέλοφ, Φασίδης
Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου) Βοηθοί: Μαυρουδής (Ηρακλείου), Πολυχρονιάδης (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής)