1
23:40

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:40

Κρίμα που δεν ήρθε και η νίκη έτσι όπως πήγε το παιχνίδι. Ωστόσο, είναι επιτυχία σε κάθε περίπτωση ακόμη και η ισοπαλία.

23:39

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ. Πολύτιμος βαθμός για την Ελλάδα, την πρώτη ομάδα που φρενάρει τους Βέλγους.

23:38

90'+5: Κόκκινη στον Τζαβέλλα, ο οποίος θα έχανε ούτως ή άλλως το ματς στη Ζένιτσα.

23:37

Σύρραξη και τρομερά νεύρα μεταξύ των παικτών. Έξαλλοι οι Λουκάκου και Μανωλάς.

23:36

90'+3: Κίτρινη στον Καπίνο για καθυστέρηση.

23:35

90'+3: Άστοχο σουτ του Μιραλάς.

23:34

90'+2: Βέλλιος αντί Μήτρογλου για την Ελλάδα.

23:34

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Λουκάκου παίρνει καρφωτή κεφαλιά και ο Καπίνο πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

23:34

23:32

Ο Μέρτενς βγάζει τη σέντρα, ο Λουκάκου στοπάρει με το στήθος και αμέσως με γυριστό εκτελεί για το 1-1. Πολύ ωραίο γκολ, δεν κατάφερε να το βγάλει ο Καπίνο.

23:32

89': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

23:29

Πιέζουν οι Βέλγοι, απομακρύνουν όπως μπορούν οι Έλληνες διεθνείς.

23:27

84': Μιραλάς αντί Σιμάν για το Βέλγιο.

23:26

84': Ζέκα αντί Μάνταλου για την Ελλάδα.

23:24

82': Ευκαιρία για το Βέλγιο. Ο Αλντερβάιρελντ κάνει το γύρισμα, η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Βίτσελ αλλά εκείνος κάνει κάκιστο σουτ.

23:21

Ο Μιραλάς κάνει προθέρμανση και ο Μανιάτης τον πειράζει.

23:17

74': Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο. Ο Μέρτενς εκτελεί φάουλ, η μπάλα πηγαίνει στο τείχος, από τις κόντρες στη συνέχεια φτάνει στον αμαρκάριστο Μέρτενς, αλλά ο Καπίνο αποκρούει το πλασέ του.

23:15

72': Κίτρινη στον Βίτσελ.

23:13

70': Κόρνερ για το Βέλγιο. Ο Μέρτενς το εκτελεί και δεν βρίσκει αντίπαλο.

23:11

68': Μακρινό σουτ του Καράσκο, μπλοκάρει ο Καπίνο.

23:10

67': Στη θέση του Φορτούνη ο Τζιόλης για την Ελλάδα.

23:09

67': Ο Μέρτενς εκτελεί φάουλ, ο Ναϊνγκολάν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:08

66': Ντεμπελέ αντί Φελαϊνί για το Βέλγιο.

23:07

65': Πέφτει άτσαλα στον Αλντερβάιρελντ ο Ταχτσίδης και δέχεται δεύτερη κίτρινη.

23:05

62': Βάζει την μπάλα μπροστά ο Λουκάκου, αλλά τον κόβει ο Μανωλάς.

23:03

60': Κίτρινη στον Μέρτενς, ο οποίος σε μία αψιμαχία με τον Τζαβέλλα άρχισε να του τσιμπά τη μύτη!

23:02

59': Ευκαιρία για το Βέλγιο, αλλά η φάση σταματά σωστά για οφσάιντ στον Λουκάκου.

23:01

57': Σουτ στην κίνηση από πολύ μακριά από τον Σάμαρη, είναι εντελώς άστοχο.

22:58

54': Μακρινό σουτ του Βίτσελ, άουτ η μπάλα.

22:57

Ανεβάζουν στροφές οι γηπεδούχοι.

22:53

50': Κόρνερ για τους Βέλγους. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Μέρτενς, απομακρύνεται η μπάλα.

22:49

Κακή απομάκρυνση των Βέλγων αμυντικών, ο Ταχτσίδης παίρνει την κεφαλιά, ο Μήτρογλου φεύγει στην πλάτη της άμυνας και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

22:48

46': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!