Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΟΦΗ με 2-0.

17:48

17:46

Ο Μάνος κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Βουό από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

17:46

89': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:45

88': Στη θέση του Βασιλείου ο Γεωργακόπουλος για τα Χανιά.

17:41

84': Κόρνερ για τα Χανιά. Το εκτελεί ο Τσουκάνης στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

17:38

81': Γυριστό από τον Βακενβάι, άουτ η μπάλα.

17:36

80': Αλλαγή για τα Χανιά, Μηλιώνης αντί Αποστολόπουλου.

17:35

78': Μάνος αντί Όγκμποε για τον ΟΦΗ.

17:33

76': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βουό αδειάζει τον αντίπαλό του αλλά το σουτ του είναι άστοχο.

17:30

73': Σουτ του Αποστολόπουλου, μπλοκάρει ο Στρέζος.

17:29

72': Στη θέση του Μητρόπουλου ο Αντουκόρ για τον ΟΦΗ.

17:27

70': Σκοράρει ο Σταματής, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

17:23

Προσπαθούν να πιέσουν τα Χανιά.

17:19

Κοντρολάρουν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

17:15

58': Μιλοσάβλιεφ αντί Πάγκαλου για τον ΟΦΗ. Κάποιοι χειροκρότησαν τον Πάγκαλο, άλλοι τον αποδοκίμασαν. Πρόκειται για παίκτη που έχει περάσει από τα Χανιά.

17:13

56': Λάσκαρης αντί Δρίζη για τα Χανιά.

17:12

Αλλαγή ετοιμάζει ο Παντελής.

17:08

51': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεφ.

17:04

Επεισόδια είχαμε κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας.

17:03

17:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:47

16:45

16:41

Ο Πουρτουλίδης αναλαμβάνει την εκτέλεση και σκοράρει.

16:40

40': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:39

39': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! Το κέρδισε ο Βουό από τον Ζέρη.

16:36

37': Ευκαιρία για Χανιά! Λίγο έλειψε να βάλει αυτογκόλ ο Κώτσιος με στραβοκλωτσιά, αλλά ο Κιάσσος έδιωξε την μπάλα πριν εκείνη περάσει τη γραμμή.

16:33

33': Η σέντρα περνά απ' όλους, αλλά ο Όγκμποε αιφνιδιάζεται και δεν τελειώνει τη φάση όπως θα ήθελε.

16:29

29': Σουτ του ΜΙλοσάβλιεφ, άουτ η μπάλα.

16:28

Στις εξέδρες μεταξύ άλλων και ο νέος τεχνικός της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, Μύρων Σηφάκης.

16:24

24': Μπαίνει στην περιοχή ο Μιλοσάβλιεφ και κόβεται.

16:23

23': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:19

Καλός ο ρυθμός του ματς.

16:16

16': Ευκαιρία για τον ΑΟΧ! Ο Αποστολόπουλος βρίσκει με τη μία τον Σταματή, εκείνος μπαίνει στην περιοχή και αστοχεί.

16:15

14': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μιλοσάβλιεφ και αστοχεί.

16:13

13': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Βουό στρώνει στον Βαλλιάνο, εκείνος κάνει το σουτ και ο Αθανασίου αποκρούει.

16:10

Κυκλοφορούν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

16:06

Δεν έχει κερδίσει ποτέ τον ΟΦΗ στην καριέρα του ο Νίκος Παντελής. Το ίδιο ισχύει, όμως, και για τον Νίκο Παπαδόπουλο, ο οποίος μετρά δύο ισοπαλίες κόντρα στον ΑΟΧ.

16:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

16:01

15:56

Αρκετοί οπαδοί των φιλοξενούμενων στα Περιβόλια.

15:53

Να ξεπεράσουν το σοκ και τους τριγμούς που προκάλεσε η ήττα από τα Τρίκαλα θέλουν οι "ασπρόμαυροι".

15:49

Από σημαντικό διπλό στο Μενίδι προέρχονται τα Χανιά που σε μεγάλο βαθμό εξασφάλισαν την παραμονή τους.

15:45

Καλησπέρα σας, το ματς του ΑΟΧ με τον ΟΦΗ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΧΑΝΙΑ
Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Βασιλείου, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος, Σταματής, Ρούνεϊ, Δρίζης.
ΟΦΗ
Στρέζος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Κομεσίδης, Κώτσιος, Μπόατενγκ, Μητρόπουλος, Πουρτουλίδης, Μιλοσάβλιεβ, Όγκμποε, Βουό.
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών) Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Τζιλίρης (Πειραιά) 4ος: Κυρίτσης (Δωδ/νήσου)