-
1
19:07

19:06

Μένουν χαμηλά οι Αρκάδες και εξακολουθούν να παλεύουν για την παραμονή στην κατηγορία. Δεν υπάρχει για τον ΠΑΣ κάποιο βαθμολογικό κίνητρο μέχρι το φινάλε της σεζόν.

19:06

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

19:03

19:03

90'+1: Καρανίκας αντί Μπουκουβάλα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:03

90': Άστοχο σουτ από τον Μανιά.

19:01

89': Κίτρινη στον Ζάιρο γιατί χρησιμοποίησε τα χέρια του προκειμένου να αποφύγει τον Μπέρτο. Η αλήθεια, πάντως, είναι ότι ο δεύτερο έπεσε υπερβολικά.

18:58

Έχει πέσει ο ρυθμός.

18:54

82': Κοροβέσης αντί Ναδάλες για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:54

81': Απευθείας φάουλ του Ιωαννίδη, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:53

80': Κίτρινη στον Μπέριο.

18:50

78': Κυριακόπουλος αντί Μάσα για τον Αστέρα.

18:48

Ψάχνουν και δεύτερο γκολ οι γηπεδούχοι.

18:45

Στο έδαφος Σελίν και Μανιάς. Συγκρούστηκαν μεταξύ τους.

18:43

Ο Κώτσιρας από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Μπέριος κάνει κάκιστη απομάκρυνση, ο Κώτσιρας δίνει στον Μανιά και εκείνος ισοφαρίζει.

18:43

70': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:42

Στο 65-35% η κατοχή μπάλας για τον Αστέρα.

18:40

67': Κίτρινη στον Ακόστα γιατί κλώτσησε την μπάλα ενώ είχε σταματήσει η φάση.

18:38

66': Κοζορώνης αντί Κόντε για τον ΠΑΣ.

18:35

Κυριαρχεί ο Αστέρας στο δεύτερο ημίχρονο.

18:31

58': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Τσουκαλάς από μέσα αριστερά βγάζει τη σέντρα και ο Ιωαννίδης με καρφωτή κεφαλιά αστοχεί.

18:29

56': Κακό σουτ του Μανιά εκτός περιοχής.

18:26

54': Κώτσιρας αντί Γκαϊνούτσικ για τον Αστέρα.

18:25

53': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

18:22

50': Κόρνερ για τον Αστέρα. Το εκτελεί ο Μάσα και περνά η μπάλα απ' όλους. Έπεσε ο Ιωαννίδης ζητώντας πέναλτι, αλλά είναι υπερβολική η πτώση του. "Έλα" του φωνάζει ο Μιχαήλ.

18:18

18:16

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:03

18:02

45'+2: Ο Μάσα εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Πασχαλάκης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση με το ένα χέρι.

18:01

45'+1: Κίτρινη στον Λίλα.

18:01

18:01

45': Ο Γιαννούλης βγάζει σέντρα, ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:59

44': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Βγαίνει η σέντρα από αριστερά, ο Μανιάς με τακουνάκι προσπαθεί να σκοράρει και ο Πασχαλάκης αποκρούει.

17:58

43': Ο Μάσα κάνει ωραία προσπάθεια, αλλά το σουτ του είναι άστοχο.

17:54

39': Στη θέση του Καλτσά ο Ιωαννίδης για τον Αστέρα.

17:52

36': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Κόντε και η μπάλα πάει πάνω στον Ντοναρούμα.

17:49

34': Μακρινό σουτ και εντελώς άστοχο από τον Καλτσά.

17:48

33': Κόρνερ για τον Αστέρα. Το εκτελεί ο Μάσα και η μπάλα απομακρύνεται.

17:47

Στο 62-38% η κατοχή μπάλας για τον Αστέρα.

17:45

30': Μακρινό του Κόντε, διώχνει ο Ντοναρούμα.

17:43

Ο Ναδάλες εκτελεί πλάγιο, ο Κόντε από μέσα αριστερά αδειάζει Σελίν και Γκαϊντούτσεκ, δίνει στον Ζάιρο και ο τελευταίας σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

17:43

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:40

25': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Ναδάλες και περνά ανεκμετάλλευτο.

17:36

Να είναι πιο γρήγορα στις αντιδράσεις τους και να βγαίνουν πρώτοι στην μπάλα ζητά από τους στόπερ του ο Πετράκης.

17:34

19': Κίτρινη στον Γκαϊντούτσεκ.

17:30

14': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μανιάς κάνει μακρινό σουτ, η μπάλα σκάει και παίρνει περίεργη τροχιά, ο Πασχαλάκης αποκρούει, ο Μάσα κάνει κεφαλιά και ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ μπλοκάρει.

17:26

Μπουκουβάλας και Γκαϊντούτσεκ συγκρούστηκαν μεταξύ τους και είναι στο έδαφος.

17:25

Έχει ρυθμό το ματς.

17:22

6': Ο Ακόστα στρώνει για τον Κόντε, ο τελευταίος κάνει καλό σουτ από τα όρια της περιοχής και ο Ντοναρούμα αποκρούει.

17:19

3': Δοκιμάζει το πόδι του ο Καλτσάς και αποκρούει ο Πασχαλάκης.

17:16

17:12

17:09

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνουν οι Ηπειρώτες, οι οποίοι αγνοούν το τρίποντο εδώ και τρεις αγωνιστικές.

17:05

Μετά την ισοπαλία στη Λιβαδειά οι Αρκάδες θέλουν ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα για να απομακρυνθούν κι άλλο από τη ζώνη του υποβιβασμού.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ντοναρούμα, Μπέρτος, Γκαϊντούτσεκ, Σέλιν, Γιαννούλης, Δημούτσος, Τσουκαλάς, Φαρίνια, Μάσα, Καλτσάς, Μανιάς.
Αναπ: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Κώτσιρας, Άσεν, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Ιωαννίδης
Πασχαλάκης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Λίλα, Τζημόπουλος, Ακόστα, Γιάκος, Ζάιρο, Κόντε.
Αναπ: Περιστερίδης, Καρανίκας, Κοζορώνης, Κούτρης, Κοροβέσης, Νικολιάς, Γαρουφαλιάς
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Μερκενίδης (Μακεδονίας) 4ος: Αντωνίου (Αθηνών)