Ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Πήγαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ να ζητήσουν τα ρέστα από τον Στυλιαρά για την αποβολή του Πέλκα. Προφανώς δεν είχαν δει τι ακριβώς έκανε.

16:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη στο φινάλε για τον ΠΑΟΚ με 1-0.

16:53

90'+5: Αποβάλλεται ο Πέλκας, ο οποίος κάνει προκλητική ενέργεια στους πανηγυρισμούς κρατώντας τα γεννητικά του όργανα.

16:52

Ο Μάτος βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Μυστακίδης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Πέλκας από κοντά με πλασέ κάνει το 1-0. Λάθος του Σιώπη στην αρχή που δεν κόβει την πρώτη μπαλιά και ακόμα μεγαλύτερο στη συνέχεια από τον Βλάχο που χάνει τον παίκτη του.

16:52

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:51

90'+4: Κίτρινη στον Μαχμούτοβιτς.

16:50

90'+3: Μαχμούτοβιτς αντί Μασούντ για τον Πανιώνιο.

16:49

90'+1: Ο Μασούτ σπαταλά αντεπίθεση αποφασίζοντας να κάνει λόμπα από τη σέντρα.

16:48

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:47

90': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Σάκχοφ πιάνει την κεφαλιά και ο Γιαννιώτης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση. Στη συνέχεια η μπάλα πάει και στο αριστερό δοκάρι.

16:47

89': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Λέοβατς, διώχνει ο Γκιοατά σε κόρνερ. Ο Μπίσεσβαρ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:44

86': Σαββίδης αντί Γεσίλ για τον Πανιώνιο.

16:43

85': Καλό σουτ του Σάκχοφ, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

16:41

84': Κουλούρης αντί Ενρίκε για τον ΠΑΟΚ.

16:40

Έχει μετατρέψει τον σχηματισμό του σε 4-2-3-1 ο ΠΑΟΚ.

16:37

80': Στη θέση του Κάνιας ο Πέλκας για τον ΠΑΟΚ.

16:35

78': Αποβάλλεται ο Οικονόμου, με δέκα ο Πανιώνιος. Είχε ήδη μία κίτρινη και έκανε άτσαλο μαρκάρισμα.

16:33

75': Μυστακίδης αντί Αθανασιάδη για τον ΠΑΟΚ.

16:32

75': Ταπόκο αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

16:32

74': Ο Μπίσεσβαρ φέρνει την μπάλα μπροστά, αλλά πριν πλασάρει τον κόβει ο Γκιοατά.

16:29

Ετοιμάζουν αλλαγές οι δύο προπονητές.

16:25

68': Κίτρινη στον Βλάχο.

16:23

Ανεβάζει στροφές ο ΠΑΟΚ.

16:18

61': Κίτρινη στον Οικονόμου.

16:13

56': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Μπίσεσβαρ και ο Γιαννιώτης διώχνει. Κάκιστο το σουτ του Λέοβατς στη συνέχεια.

16:12

Με δύο ράμματα στο κεφάλι επέστρεψε ο Οικονόμου.

16:11

54': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Παράλληλο γύρισμα από τον Ενρίκε, διώχνει ο Βλάχος προ του Μπίσεσβαρ.

16:08

51': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:07

50': Κίτρινη στον Αθανασιάδη.

16:06

Στο έδαφος ο Οικονόμου ύστερα από εναέρια μονομαχία με τον Αθανασιάδη.

16:06

49': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ πλασάρει από τα όρια της περιοχής και σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

16:03

16:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:48

15:47

15:45

44': Κίτρινη στον Σάκχοφ.

15:44

43': Σε θέση οφσάιντ ο Γεσίλ, σωστή η απόφαση.

15:43

42': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ενρίκε και Τσίμιροτ αλλάζουν την μπάλα και το διαγώνιο σουτ του πρώτου φεύγει λίγο έξω.

15:40

39': Σηκώνεται το σημαιάκι για τον Γεσίλ, ο οποίος φάνηκε να καλύπτεται. Πολύ δύσκολη φάση πάντως.

15:38

37': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Δεν απομακρύνει σωστά ο Βλάχος μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σάκχοφ κάνει ψαλιδάκι και αστοχεί.

15:35

34': Σουτ του Ενρίκε εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

15:34

33': Αδύναμο σουτ του Γεσίλ, εύκολα ο Γλύκος.

15:33

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σιώπης με εξαιρετική μπαλιά βρίσκει τον Γεσίλ και εκείνος αμαρκάριστος δεν μπορεί να νικήσει τον Γλύκο. Είχε και πάσα στον Μπεν, αλλά τελείωσε μόνος του τη φάση.

15:30

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν εκτελεί το κόρνερ, ο Κόρμπος εντελώς αμαρκάριστος πιάνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και αστοχεί.

15:30

29': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Απευθείας φάουλ του Μπεν από πολύ πλάγια, παραχωρεί κόρνερ ο Γλύκος.

15:29

28': Κίτρινη στον Κρέσπο.

15:28

27': Λάθος συνεννόηση ανάμεσα σε Βλάχο και Γιαννιώτη, δεν διώχνει αμέσως ο Οικονόμου, αλλά η φάση περνά. Κοντρόλ με το χέρι έκανε ο Ενρίκε, αλλά ο Στυλιαράς λανθασμένα άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί.

15:25

Κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι, δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα ο Πανιώνιος.

15:21

20': Επικίνδυνη σέντρα του Σάκχοφ, δεν βρίσκει την μπάλα ο Αθανασιάδης.

15:17

16': Πατάει περιοχή από αριστερά ο Μασούρας, βγάζει και τη σέντρα και διώχνει ο Κρέσπο.

15:13

Πατάει πολύ καλύτερα ο ΠΑΟΚ έως τώρα.

15:10

Συγκρούστηκαν Λέοβατς και Μασούντ και έχουμε μικρή διακοπή.

15:07

6': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα από τον Τσίμιροτ, κεφαλιά του Σάκχοφ και άουτ η μπάλα.

15:05

4': Ο Μπίσεσβαρ σπάει στον Λέοβατς, εκείνος βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Ενρίκε με κεφαλιά αστοχεί.

15:02

15:01

14:58

Υπάρχουν και φίλοι του Πανιωνίου στο γήπεδο.

14:55

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στην Τούμπα.

14:52

Τρίποντο που θα τους πάει στο -3 από την κορυφή ψάχνουν στη Θεσσαλονίκη οι "κυανέρυθροι" γνωρίζοντας ότι μετά ο Ολυμπιακός θα δοκιμαστεί στη Λεωφόρο.

14:48

Να επιστρέψουν στις νίκες θέλουν οι "ασπρόμαυροι" μετά την ήττα με 3-0 από την ΑΕΚ προκειμένου να μειώσουν και την απόστασή τους από τη δεύτερη θέση.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Γλύκος, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Σάχοφ, Ενρίκε, Μπίσεσβαρ, Αθανασιάδης.
Αναπ: Μπρκιτς, Κίτσιου, Πούγγουρας, Κάτσε, Πέλκας, Μυστακίδης, Κουλούρης.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Γκιοατά, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Μασούρας, Μασούντ, Γιεσίλ.
Αναπ: Μπαντής, Μαχμούτοβιτς, Σαββίδης, Καθάριος, Ταπόκο, Μπάλλας, Πλιάτσικας.
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας) 4ος: Τζήλος (Λάρισας)