1
17:02

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε κοντά μας! Καλό απόγευμα σε όλους!

17:01

Ο Άρης παίρνει μία άκρως αγχωτική νίκη φτάνοντας τις τέσσερις σερί και τις 14 στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής επικρατώντας με γκολ του Ίλιτς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

17:01

90+8': Τέλος του αγώνα!

17:01

90+7': Κίτρινη κάρτα στον Ζουλιώτη

16:59

90+7': Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη

16:57

90+5': ΓΚΟΛ!!! Ο Άρης ανοίγει το σκορ με τον Ίλιτς μετά από γύρισμα - ψαλίδι του Ανάκογλου, αδράνεια του Ρεπετσά και πλασέ του Σέρβου στην αριστερή γωνία για το 0-1!

16:52

+5' καθυστερήσεων

16:51

42% - 58% η κατοχή μπάλας

16:49

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Καλλονή. Ο Τζελίδης περνά στο ματς αντί του Σοφιάνη.

16:45

84': Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία που άνοιξε το κοντρόλ και τελικά χτύπησε τον Αγριμάκη με άτσαλη προβολή.

16:44

82': 7(3) - 10(5) οι τελικές προσπάθειες

16:44

82': Σε θέση οδσάιντ υποδεικνύεται ορθά ο Ανάκογλου στην πάσα του Καράμπελα.

16:41

79': Ο Τάτος εκτελεί κόρνερ από δεξιά και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

16:41

79': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ίλιτς και Τάτος συνεργάζονται σε δύο χρόνους και ο Παπαδόπουλος παραχωρεί κόρνερ!

16:40

78': Μακρινό σουτ του Σβόγιτς, άουτ.

16:40

78': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Καλλονή. Ο Σπύρος Αποστόλου αντικαθιστά τον Λαμπράκη.

16:37

75': Κίτρινη κάρτα στον Λαμπράκη

16:36

74': Σε θέση οφσάιντ ο Σβόγιτς.

16:32

70': Τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Παυλίδης αντικαθιστά τον Ρόβα.

16:29

Σε ρόλου δεξιού εξτρέμ πέρασε ο Δημήτρης Ανάκογλου.

16:29

67': Σέντρα του Τζανακάκη, ακίνδυνη κεφαλιά από τον Καπνίδη, άουτ.

16:27

65': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντούνης αντικαθίσταται από τον Ανάκογλου.

16:22

61': Σουτ του Λίταινα πάνω στον Διούδη.

16:21

59': Εκτέλεση φάουλ του Λαμπράκη, άουτ.

16:20

58': Σουτ από τον Τάτο πάνω στον Παπαδόπουλο.

16:19

57': Κόρνερ για τον Άρη με τον Τάτο να εκτελεί από δεξιά για να διώξουν οι γηπεδούχοι.

16:09

Το Σάββατο ο Απόλλων Σμύρνης είχε επιβληθεί με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας. Στο ματς που άνοιξε το κυριακάτικο πρόγραμμα: ΟΦΗ - Τρίκαλα 0-1.

16:07

46': Έναρξη β' ημιχρόνου!

16:01

Σημειώνεται ό, τι ο Άρης είχε αγωνιστεί αρκετά παλαιότερα ως γηπεδούχος στη Μυτιλήνη και στο γήπεδο του Ταρλά. Ήταν τη σεζόν 2000-2001, όπου οι Θεσσαλονικείς ως τιμωρημένοι ηττήθηκαν από τον Ολυμπιακό με 1-0 χάρη σε γκολ που είχε πετύχει ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς με εκτέλεση πέναλτι στον 64ο λεπτό.

15:52

45+5': Τέλος α' ημιχρόνου!

15:51

45+5': Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα

15:48

45+3': Κόρνερ για την Καλλονή με τον Σβόγιτς από αριστερά πάνω στον Διούδη.

15:47

45+1': Διαγώνια κίνηση και αριστερό βολέ του Τζανακάκη, άουτ.

15:46

+4' καθυστερήσεων

15:43

42': Κίτρινη κάρτα στον Σβόγιτς για τράβηγμα φανέλας στον Τάτο.