19:06

19:05

Ξέσπασε ο Τσιώλης και το πανηγύρισε μαζί του ο Κούγιας αγκαλιάζοντάς τον.

19:05

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 1-0. Πολύτιμο τρίποντο για τους "βυσσινί".

19:04

Υπάρχει και δεύτερη μπάλα στον αγωνιστικό χώρο.

19:01

18:59

89': Κίτρινη σε Φατιόν και Ξενοδόχοφ.

18:58

88': Γκόλιας αντί Ναβάρο για την ΑΕΛ.

18:57

Ένταση τώρα στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ξενοδόχοφ είναι έξαλλος τα έχει με τους συμπαίκτες του! Τρομερό σκηνικό. Έχει παράπονα από το πώς αμύνθηκαν. Με τον Φατιόν τα έχει ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ.

18:55

85': Κίτρινη στον Βαρέλα.

18:52

82': Κίτρινη στον Μπράβο.

18:51

81': Αναστασόπουλος αντί Κόντορ για την ΑΕΛ.

18:50

80': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Παπαδόπουλος από δεξιά κάνει το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, ο Πάουλο πλασάρει ολομόναχος αλλά αστοχεί.

18:46

76': Κόρνερ για την ΑΕΛ, η οποία κερδίζει ένα ακόμη. Ο Ντέλετιτς το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

18:45

75': Μουνιός αντί Λόπες για τον Παναιτωλικό.

18:44

74': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από φάουλ του Πάουλο ο Ξενοδόχοφ δεν απομακρύνει σωστά, ο Παπαδόπουλος πιάνει γυριστό, η μπάλα κοντράρει και στη γραμμή διώχνει ο Κόντορ.

18:44

73': Κίτρινη στον Ναβάρο.

18:41

71': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Βολίδα από τον Ντέλετιτς, ο οποίος τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

18:38

68': Μαρκόφσκι αντί Ρόσα για τον Παναιτωλικό.

18:38

67': Μακρινό σουτ του Μύγα και εντελώς άστοχο.

18:35

65': Ρέντζας αντί Τσακοπίνο για την ΑΕΛ.

18:34

Ετοιμάζει αλλαγή ο Τσιώλης.

18:30

60': Κίτρινη στον Ρόσα.

18:29

58': Γιαννιώτης αντί Ρότσα για τον Παναιτωλικό.

18:25

55': Κίτρινη στον Ροντρίγκες για μαρκάρισμα στον Βαρέλα.

18:20

Ωραία ενέργεια του Ρότσα που παίρνει το φάουλ από τον Ντέλετιτς και ζητάει και κάρτα.

18:16

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

18:02

18:01

45': Κίτρινη στον Λόπες.

17:58

43': Χλιαρές διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι στον Αβραάμ. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι, αν και δεν έδειξε το συνδρομητικό ούτε ένα ριπλέι.

17:55

Ανεβαίνει ο Παναιτωλικός.

17:51

Ο Ναζλίδης εκτελεί φάουλ στο τείχος, ο Αβραάμ κάνει στραβοκλωτσιά και ο Φάρκας με ωραίο γυριστό στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Κυριακίδη.

17:51

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:47

31': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι ο Πάουλο, ο Παπαδόπουλος παίρνει μία ακίνδυνη κεφαλιά αλλά ο Ξενοδόχοφ διώχνει με μπουνιές αντί να μπλοκάρει.

17:44

Στο έδαφος ο Παπαδόπουλος, μικρή διακοπή.

17:40

25': Ο Παπαδόπουλος στρώνει στον Ρότσα και εκείνος δεν κάνει το σουτ. Στη συνέχεια ο επιθετικός του Παναιτωλικού πιάνει κεφαλιά αλλά από θέση οφσάιντ, αλλά η φάση δεν μετρά.

17:38

23': Κίτρινη στον Πάουλο.

17:36

Πολλές οι δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

17:32

Δεν υπάρχουν φάσεις ακόμα.

17:28

13': Φάουλ για την ΑΕΛ πλάγια κερδίζει ο Ναζλίδης. Το εκτέλεσε ο Βαρέλα και έδιωξε με γροθιές ο Κυριακίδης.

17:24

Ισορρόπησε ο Παναιτωλικός που με γεμίσματα από τα πλάγια προσπαθεί να γίνει απειλητικός.

17:20

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΛ.

17:16

17:13

17:09

Δεν υπάρχει ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο για τους Αγρινιώτες, οι οποίοι θα επιδιώξουν να μείνουν αήττητοι για τέταρτο ματς στη σειρά.

17:05

Το τρίποντο με το οποίο θα κάνουν άλμα παραμονής ψάχνουν οι "βυσσινί".

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Παναιτωλικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Ναβάρο, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Κόντορ, Φατιόν, Ντέλετιτς, Τσακοπίνο, Ναζλίδης, Βαρέλα, Αβραάμ.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Γκόλιας, Ρέντζας, Καπός, Ικάουνιεκς
Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Ρότσα, Μπράβο, Πάουλο, Λόπες, Ρόσα, Παπαδόπουλος
Αναπ: Καβουσάκης, μάκος, Μαρκόφσκι, Παπάζογλου, Μουνιός, Κουτρομάνος, Γιαννιώτης
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Χαρίσης (Γρεβενών), Νικολακάκης (Ηρακλείου) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)