-
0
16:49

16:48

Χωρίς να παίξει καλά η "Ελαφρά Ταξιαρχία"πήρε τρίποντο που την επαναφέρει στην πρώτη θέση.

16:48

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Απόλλωνα με 2-0.

16:48

90'+3: Κάκιστο σουτ του Καραγιάννη, πολλά μέτρα εκτός περνά η μπάλα.

16:45

16:43

89': Σέντρα από τον Δημόπουλο, κεφαλιά του Τζέκου και ο Χιώτης μπλοκάρει.

16:41

Σκληρό φάουλ του Μάιγκα που γλιτώνει την αποβολή.

16:41

Κυκλοφορεί την μπάλα η Αναγέννηση και περιμένει ο Απόλλων.

16:38

Διαδικαστικού χαρακτήρα είναι τα τελευταία λεπτά.

16:34

79': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Καραγιάννης, ο οποίος ήταν τουλάχιστον δέκα πόντους πίσω. Δεύτερο λάθος του βοηθού Πριόνα στο ματς, είχε κάνει και ένα στο πρώτο μέρος.

16:32

77': Κόρνερ για την Αναγέννηση. Το εκτελεί ο Δημόπουλος και ο Μάιγκα κάνει επιθετικό φάουλ.

16:29

75': Μυργιώτης αντί Κρητικού για την Αναγέννηση.

16:29

74': Κρητικός αντί Περογαμβράκη για τον Απόλλωνα.

16:24

70': Κίτρινη στον Ντεμπελέ.

16:24

69': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:20

65': Στη θέση του Υφαντή ο Βουκομάνοβιτς για την Αναγέννηση.

16:19

65': Τζάνης αντί Ρομάνο και Ομπόντο αντί Μπαρμπόσα για τον Απόλλωνα.

16:19

64': Ο Τσόπελας απομακρύνει προ του Πετρόπουλου.

16:14

59': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

16:14

59': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Γίνεται το γύρισμα από δεξιά από τον Πάνο προς το πέναλτι, ο Μπαρμπόσα σουτάρει στην κίνηση και αστοχεί.

16:13

58': Ψιλοκρεμαστό σουτ του Κρητικού, ψηλά η μπάλα.

16:10

Ο Κονέ εκτελεί φάουλ, ο Περογαμβράκης παίρνει την κεφαλιά ολομόναχος και κάνει το 2-0.

16:10

55': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:09

54': Κίτρινη στον Μάιγκα.

16:07

Στο έδαφος ο Μάιγκα, προσωρινή διακοπή.

16:04

50': Ντεμπελέ αντί Ντάνκουα για την ΑΕΚ.

16:01

15:59

15:45

15:42

44': Πολύ άστοχο σουτ του Μπιτέλη από μακριά.

15:37

39': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Περογαμβράκη.

15:35

37': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Περογαμβράκης, ο οποίος καλυπτόταν.

15:34

36': Κόρνερ για την Αναγέννηση, η οποία κερδίζει ένα ακόμη. Ο Δημόπουλος το εκτελεί με υπερβολική δύναμη και η μπάλα πάει απευθείας άουτ.

15:31

Δεν έχει ρυθμό το ματς. Πολλά τα λάθη στις μεταβιβάσεις.

15:27

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Αναγέννηση, αλλά ο Απόλλων την κρατά μακριά από την περιοχή του.

15:24

26': Ωραία μπαλιά από τον Μπιτέλη, ο Ντάνκουα φεύγει στην πλάτη της άμυνας αλλά δεν κάνει καλό κοντρόλ και χάνεται η ευκαιρία.

15:23

Στο 60-40% η κατοχή μπάλας για τον Απόλλωνα.

15:20

Εντολή από τον Μάγγο να αρχίζει η ομάδα του να πιέζει ψηλά. Δεν το έκανε έως τώρα.

15:18

Κυκλοφορούν την μπάλα οι "κυανόλευκοι".

15:14

Απευθείας φάουλ του Κονέ, η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Κουτσόπουλου, στη συνέχεια στην πλάτη του και καταλήγει στα δίχτυα.

15:13

15': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

15:09

11': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μπαρμπόσα. Οριακή η φάση. Τον πρόλαβε, πάντως, ο Κουτσόπουλος.

15:07

Σε πολύ κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος της Ριζούπολης. Είναι σύνηθες το πρόβλημα για τον Απόλλωνα.

15:03

Έχουν ξεκινήσει καλύτερα οι γηπεδούχοι.

14:59

1': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Το εκτελεί ο Ρομάνο και ο Μπαρτολίνι κάνει φάουλ στον Κουτσόπουλο.

14:59

14:56

14:55

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στη Ριζούπολη.

14:52

Από ήττα κόντρα στη Σπάρτη προέρχονται οι Καρδιτσιώτες, οι οποίοι γνωρίζουν ότι το έργο τους είναι πολύ δύσκολο.

14:48

Την επιστροφή στις νίκες ψάχνει η "Ελαφρά Ταξιαρχία" προκειμένου να περάσει έστω και προσωρινά στην κορυφή.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με την Αναγέννηση Καρδίτσας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Χιώτης, Πάνος, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Μπαρτολίνι, Ντάσιος, Ρομάνο, Κονέ, Περογαμβράκης, Μπαρμπόσα, Πετρόπουλος.
Κουτσόπουλος, Σμίλτος, Τσόπελας, Μάιγκα, Δημόπουλος, Μπιτέλης, Υφαντής, Καραγιάννης, Ντάνκουα, Κρητικός, Τζέκος.
Διαιτητής: Γεώργιος Λάμπρου (Ευβοίας) Βοηθοί: Δαυίδ Πριόνας (Ευβοίας), Βασίλειος Παγουράς (Βοιωτίας) 4ος: Γεώργιος Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)