Σημαντική νίκη για την ΑΣΑ που παίρνει μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

15:48

Λήξη του ματς! 2-0.

15:45

15:43

87': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Μέρο στη θέση του Τσουκάνη.

15:34

78': Εντυπωσιακή προσπάθεια του Χαλκιαδάκη που περνά δύο παίκτες και κάνει το σουτ από τα πλάγια, αλλά ο Αθανασίου διώχνει.

15:31

75': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Ο Χαλκιαδάκης στη θέση του Σμίλτου.

15:21

65': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΣΑ. Ο Ντιατά ξεπερνά τον Αθανασίου και κάνει το σουτ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια.

15:13

57': Σουτ του Τσουκάνη, μπλοκάρει ο Πρίφτης.

15:12

57': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Ο Καραγιάννης στη θέση του Τσόπελα.

15:09

53': Κίτρινη κάρτα στον Λάσκαρη.

15:06

Κόρνερ του Κρητικού, ο Κισκαμπάνης αμαρκάριστος παίρνει την κεφαλιά και «χτυπά» ξανά. Αυτογκόλ του Λάσκαρη χρεώνεται, καθώς έχει βρει πάνω του η μπάλα.

15:06

50': ΓΚΟΛ για την ΑΣΑ!

15:02

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

15:01

46': αλλαγή για τα Χανιά. Ο Δρίζης στη θέση του Αφράτη.

15:01

46': Αλλαγή για την ΑΣΑ. Ο Τζέκος στη θέση του Μάιγκα.

14:45

Λήξη α' ημιχρόνου! 1-0.

14:41

41': Κίτρινη κάρτα στον Μάιγκα.

14:32

32': Ωραία προσπάθεια του Κρητικού, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Αθανασίου.

14:30

30': Πάσα του Ντιατά στον Μπλέντι ο οποίος βγάζει στον Κρητικό που κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.

14:23

23': Ξαφνικό ψηλοκρεμαστό σουτ του Ντιατά έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

14:18

18': Ξανά εκτέλεση φάουλ του Μπλέντι, ο Κισκαμπάνης παίρνει την κεφαλιά, αλλά αυτή τη φορά ο Αθανασίου αποκρούει.

14:16

16': Καλή στιγμή για τα Χανιά. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσουκάνη, ο Πρίφτης δεν αντιδρά, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

14:12

12': Εκτελείται το κόρνερ, ο Μπιτέλης πιάνει το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.

14:11

11': Ευκαιρία για την ΑΣΑ! Ο Κρητικός έβγαλε τη διαγώνια μπαλιά στον Δημόπουλο που βγήκε τετ α τετ με τον Αθανασίου, αλλά εκείνος έδιωξε σε κόρνερ.

14:05

Ο Μπλέντι εκτελεί φάαουλ από τα δεξιά και ο Κισκαμπάνης με κεφαλιά κάνει το 1-0.

14:05

6': ΓΚΟΛ για την ΑΣΑ!

14:01

Σέντρα στο ματς!

13:54

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης.

13:46

Σε περίπου 15 λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΣΑ και τα Χανιά που κλείνει την εκκρεμότητα της 10ης αγωνιστικής.