16:52

7(5) - 6(2) οι τελικές προσπάθειες
56% - 44% η κατοχή μπάλας

16:51

Ο Άρης φτάνει σε δεύτερη σερί νίκη με 1-0 κόντρα στον Αιγινιακό στο ντεμπούτο που κάνει ο Νίκος Κωστένογλου στην τεχνική ηγεσία.

16:51

90+5': Τέλος του αγώνα

16:50

90+4': Ο Διούδης διώχνει με τις γροθιές και στη συνέχεια μαζεύει τη μπάλα.

16:49

90+3': Κόρνερ για τον Αιγινιακό από δεξιά.

16:48

90+2': Κόρνερ για τον Αιγινιακό εκτελείται πλασαριστά και ο Καπνίδης διώχνει με κεφαλιά.

16:47

+4' καθυστερήσεων

16:46

90': Φάουλ στην περιοχή του Άρη με τον Διούδη να "καθαρίζει" τη φάση με ταχύτατη έξοδο.

16:44

88': Κίτρινη κάρτα στον Ζγκούρι.

16:41

85': Ο Καράμπελας αποβάλλεται διότι προτάσσει το χέρι του πάνω στο πρόσωπο του Ζγκούρι, σωστή απόφαση!

16:41

85': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα

16:41

5(3) - 5(2) οι τελικές προασπάθειες

16:40

84': Εξαιρετική πάσα του Μπουρντουζάν προς τον Γκατσολάρι, αλλά ο Καράμπελας κάνει εξαιρετική παρέμβαση!

16:35

23 - 20 τα φάουλ

16:35

78': Κόρνερ από τον Πίτου Γκαρσία από δεξιά πάνω στο χέρι του Καπνίδη.

16:34

78': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Καπνίδης περνά στο ματς αντί του Τάτου.

16:31

74': Κίτρινη κάρτα στον Πατράλη που πήγε πολύ δυνατά με τις τάπες πάνω στον Πίτου Γκαρσία που σηκώνεται ολόκληρος στον αέρα! Ο πρώτος βοηθός έδωσε φάουλ αρχικά υπέρ του Αιγινιακού!

16:29

73': Κίτρινη κάρτα στον Μπουρντουζάν για φάουλ στον Χαριτωνίδη που έπεσε άτσαλα μεν, δίχως πρόταση πάνω στον στόπερ του Άρη.

16:27

70': Φάουλ για τον Αιγινιακό πολύ κοντά στη γραμμή του πλαγίου από δεξιά για να διώξει ο Διούδης.

16:23

67': Ο Διούδης μπλοκάρει εύκολα.

16:23

67': Κόρνερ για τον Αιγινιακό από αριστερά με τον Γκατσολάρι.

16:20

63': Σε θέση οφσάιντ ο Ίλιτς.

16:19

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Παυλίδης αντικαθιστά τον Ρόβα.

16:16

59': Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα

16:14

58': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Γκατσολάρι αντικαθιστά τον Τσολακίδη.

16:10

54': Απαράλλακτη παραμένει η εικόνα του ματς. Ο Άρης έχει δώσει γήπεδο στον Αιγινιακό που προσπαθεί να πιέσει με τους "κίτρινους" να απειλούν στην αντεπίθεση.

16:02

46': Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ίλιτς "αδειάζει" τρεις παίκτες του Αιγινιακού και πλασάρει με φάλτσο πάνω από τα δοκάρια του Τόλιου!

16:02

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο

16:01

46': Αλλαγή ετοιμάζει ο Αιγινιακός. Ο Αντωνιάδης περνά εκτός και αντικαθίσταται από τον Τοπαλίδη που πάει σε θέση δεξιού μπακ για να προωθηθεί ο Τσολακίδης σε ρόλο χαφ στην ίδια πλευρά.

15:46

45+2': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Αιγίνιο!

15:46

45+1': Σέντρα του Παπουτσογιαννόπουλου πάνω στον Διούδη.

15:45

45+1': Γύρισμα του Μιλούνοβιτς παντελώς άστοχο.

15:45

+2' καθυστερήσεων

15:43

44': Κίτρινη κάρτα στον Ζούρκο για ένα σκληρό φάουλ πάνω στον Μπαργκάν.