Έτσι θα έχουμε στα ημιτελικά του Κυπέλλου για πρώτη φορά μετά το 1949 τους τέσσερις λεγόμενους μεγάλους.

21:25

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 2-1 και πρόκριση τα ημιτελικά.

21:22

90'+2: Κίτρινη στον Λαζαρίδη για θέατρο. Θεαματική βουτιά από τον έμπειρο αμυντικό.

21:20

21:19

90': Ο Τόνσο κάνει τη σέντρα, ο Λαζαρίδης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:19

89': Κίτρινη στον Φορτούνη γιατί πέταξε την μπάλα στις διαφημιστικές πινακίδες.

21:18

88': Λαζαρίδης αντί Ούμπιντες για τον Ατρόμητο.

21:18

88': Μεγάλη ευκαιρία γα τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά ανοίγει για τον Φιγκέιρας, εκείνος μπαίνει στην περιοχή και από μέσα δεξιά αστοχεί

21:14

84': Νικολάου αντί Μανθάτη για τον Ολυμπιακό.

21:13

83': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Ντα Κόστα, με δέκα ο Ολυμπιακός.

21:11

81': Ντιγκινί αντί Λημνιού για τον Ατρόμητο.

21:10

80': Ρέτσος αντί Ανδρούτσου για τον Ολυμπιακό.

21:09

Ο Ατρόμητος προσπαθεί να βγάλει επίθεση και ο Αρετόπουλος σταματά το ματς προκαλώντας τις αντιδράσεις των γηπεδούχων. Ήταν στο έδαφος ο Ντε λα Μπέγια.

21:08

Πλέον ο Ολυμπιακός είναι αυτός που περιμένει όταν χρειάζεται και ο Ατρόμητος καλείται να βρει διαδρόμους. Δεν τα έχει καταφέρει έως τώρα.

21:05

Κοντρολάρουν το ματς οι Πειραιώτες.

21:01

Ο Ντε λα Μπέγια βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Φορτούνης παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 1-2.

21:01

71': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:59

69': Κίτρινη στον Λε Ταλέκ.

20:58

Αψιμαχία ανάμεσα σε Πλατέλλα και Ντε λα Μπέγια. Γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη ο πρώτος.

20:54

64': Ο Φορτούνης κάνει σουτ από πλάγια και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει.

20:53

Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ από πλάγια και ο Ρομαό με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1. Πήδηξε μόνος του στη μικρή περιοχή. Τον έχασε εντελώς ο Κιβρακίδης.

20:53

63': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:52

62'; Κίτρινη στον Πλατέλλα.

20:50

60': Κίτρινη στον Ανδρούτσο.

20:49

Δεν σταματούν να τραγουδούν οι φίλοι του Ατρόμητου.

20:46

56': Φορτούνης αντί Ελιουνούσι για τον Ολυμπιακό.

20:45

55': Λε Ταλέκ αντί Ντάουντα για τον Ατρόμητο.

20:45

55': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ωραία ενέργεια από τον Λημνιό, ο Ντάουντα κάνει το σουτ στην κίνηση και αστοχεί.

20:43

53': Σκοράρει ο Ανσαριφάρντ, αλλά σηκώνεται το σημαιάκι. Σωστή η απόφαση. Όλα ξεκίνησαν από δυνατό σουτ του Ελιουνούσι. Ο Γκορμπούνοφ απέκρουσε ασταθώς και ο Ιρανός στη συνέχεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

20:40

50': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί ο Ανδρούτσος, ο Ανσαριφάρντ παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα απομακρύνεται.

20:38

Τώρα είδαμε ριπλέι. Είναι εμφανώς σε θέση οφσάιντ ο Κιβρακίδης, κακώς συνεχίστηκε η φάση.

20:37

Διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ στον Κιβρακίδη οι φιλοξενούμενοι, αλλά έως τώρα δεν έχουν δείξει ούτε ένα ριπλέι.

20:36

Ο Πλατέλλας κόβει ωραία την μπάλα για τον Κιβρακίδη, εκείνος κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Ντάουντα από τη μικρή περιοχή στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ σκοράρει.

20:36

46': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!