-
1
20:53

20:52

Λήξη αναμέτρησης, με ισοπαλία αποχαιρετά το Γιουρόπα Λιγκ ο ΠΑΟΚ. Έκλεισε το φετινό ευρωπαϊκό του ταξίδι με ένα θετικό αποτέλεσμα.

20:51

90'+4: ΔΟΚΑΡΙ για τη Σάλκε! Ο Κέλερ κάνει δυνατό σουτ, η μπάλα κοντράρει και πάει στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Γλύκος αντιδρά εντυπωσιακά σε καρφωτή κεφαλιά του Χέβεντες.

20:47

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

90': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί κόρνερ, ο Πούγγουρας παίρνει την κεφαλιά και ο Φέρμαν μπλοκάρει.

20:45

89': Απευθείας φάουλ του Γκάις, εκτός περνά η μπάλα.

20:44

88': Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ.

20:42

86': Μακρινό σουτ του Ενρίκε, ψηλά η μπάλα.

20:42

85': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σάλκε! Γίνεται το γύρισμα από τον Σεπφ, ο Κέλερ βάζει το πόδι του και ο Πούγγουρας διώχνει στη γραμμή.

20:40

84': Στη θέση του Μπενταλέμπ ο Κέλερ για τη Σάλκε.

20:39

83': Ευκαιρία για τη Σάλκε! Ο Κολάσινατς κάνει το γύρισμα, ο Χούντελααρ κατεβάζει με κεφαλιά για τον Μπενταλέμπ, ο οποίος αστοχεί.

20:37

81': Εκτελεί φάουλ ο Μπίσεσβαρ και η μπάλα τελικά καταλήγει στα δίχτυα. Έχει χρησιμοποιήσει ο Ενρίκε το χέρι του στην αρχή της φάσης και παίρνει σωστά κίτρινη.

20:34

78': Πέλκας αντί Τζάλμα Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

20:34

78': Κίτρινη στον Χούντελααρ.

20:32

76': Μακρινό σουτ του Σάκχοφ, μπλοκάρει ο Φέρμαν.

20:28

72': Μπαντστούμπερ αντί Νάλντο για τη Σάλκε. Αναγκαστική η αλλαγή.

20:25

69': Ο Σάκχοφ στρώνει στον Ενρίκε, εκείνος κάνει το πλασέ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:25

69': Μπίσεσβαρ αντί Ουάρντα για τον ΠΑΟΚ.

20:22

Στις εξέδρες του γηπέδου ο Ότο Ρεχάγκελ και ο Μίκαελ Σκίμπε.

20:21

65': Απευθείας φάουλ από τον Ουάρντα, ψηλά η μπάλα.

20:20

64': Κίτρινη στον Γκάις.

20:18

62': Ενρίκε αντί Μυστακίδη για τον ΠΑΟΚ. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο δεύτερος. Αλλιώς θα έβγαινε ο Κάμπος.

20:18

62': Κίτρινη στον Γκορέτσκα.

20:17

61': Κατεβάζει ωραία την μπάλα ο Κάμπος, αλλά σουτάρει χωρίς λόγο από τόσο μακριά.

20:13

Στο έδαφος ο Γλύκος, μικρή διακοπή.

20:12

56': Στη θέση του Τσούπο-Μοτίνγκ ο Γκορέτσκα για τη Σάλκε.

20:10

54': Δοκιμάζει το πόδι του ο Τσούπο-Μοτίνγκ από μακριά, εύκολα μπλοκάρει ο Γλύκος.

20:06

Καλύτερα έχει μπει η Σάλκε.

20:02

20:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:46

19:44

44': Πολύ καλό σουτ του Μπενταλέμπ, εκτός περνά η μπάλα.

19:43

43': Ο Σεπφ κλέβει την μπάλα, βγάζει και τη σέντρα και ο Χούντελααρ με κεφαλιά αστοχεί.

19:42

42': Ο Τσούπο-Μοτίνγκ βγαίνει στην αντεπίθεση, κάνει και το σουτ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:39

39': Ελάχιστα πιο μπροστά ο Κουλούρης, ο οποίος στη συνέχεια φεύγει μόνος του και σκοράρει. Σωστή η απόφαση.

19:37

37': Μακρινό σουτ του Κάμπος, εκτός περνά η μπάλα.

19:36

Κοντρολάρει το ματς τώρα η Σάλκε.

19:33

32': Ο Κάμπος μπαίνει στην περιοχή, ο Νάστασιτς τον κρατάει και τον ρίχνει εντός περιοχής. Πιθανότατα δεν δίνει πέναλτι ο Ιταλός γιατί πέφτει εύκολα ο παίκτης του ΠΑΟΚ.

19:32

31: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σάκχοφ ανοίγει για τον Κίτσιου και εκείνος από μέσα δεξιά σουτάρει ψηλά.

19:28

28': Πολύ μακρινό σουτ του Μυστακίδη, ψηλά η μπάλα.

19:26

Ο Μυστακίδης από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Κουλούρης πετιέται πρώτος, βάζει την προβολή και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα έχοντας κοντράρει και στον Νάστασιτς.

19:26

25': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:24

Κατεβάζει ωραία και αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο ο Τσούπο-Μοτίν, δίνει στον Σεπφ και ο τελευταίος αμαρκάριστος με διαγώνιο πλασέ κάνει το 1-0. Μεγάλο κενό στο αριστερό άκρο του ΠΑΟΚ.

19:23

23': ΓΚΟΛ για τη ΣΑΛΚΕ!

19:22

22': Στο έδαφος ο Μυστακίδης, πέναλτι ζητούν οι συμπαίκτες του. Δεν υπάρχει κάτι, πέφτει εκείνος πάνω στον Χέβεντες.

19:21

21': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σάλκε! Από εκτέλεση φάουλ ο Νάλντο παίρνει την κεφαλιά και με το ένα χέρι εντυπωσιακά διώχνει ο Γλύκος.

19:17

17': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ουάρντα εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Κουλούρης κάνει το πλασέ και αστοχεί.

19:16

Καλύτερα πατούν οι "ασπρόμαυροι" που κερδίζουν στημένα εκτός περιοχής.

19:12

Πιέζει καλά ο ΠΑΟΚ.

19:09

9': Ο Σάκχοφ δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα κοντράρει και ο Φέρμαν μπλοκάρει.

19:07

7': Κόρνερ για τη Σάλκε. Το εκτελεί ο Σεπφ και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

19:05

Περισσότεροι από 4.000 οπαδοί του ΠΑΟΚ στις εξέδρες, οι οποίοι έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους.

19:01

18:58

18:54

Εντυπωσιακό το "Βέλτις Αρένα", το οποίο άφησε άφωνους και τους παίκτες του ΠΑΟΚ που δεν το είχαν επισκεφτεί στο παρελθόν.

18:52

Στο ίδιο γήπεδο το καλοκαίρι του 2013 οι Θεσσαλονικείς είχαν πάρει 1-1 με γκολ του Στοχ.

18:49

Το βαρύ 0-3 του πρώτου ματς δεν αφήνει πολλά περιθώρια στους "ασπρόμαυρους" για να σκεφτούν την πρόκρισή τους στους "16" του Γιουρόπα Λιγκ.

18:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Σάλκε με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΣΑΛΚΕ
Φέρμαν, Χέβεντες, Γκάις, Κολάσινατς, Μάιερ, Μπενταλέμπ, Τσούπο-Μοτίν, Χούντελαρ, Σεπφ, Νάστασιτς, Νάλντο.
Αναπ: Νούμπελ, Καλιτζούρι, Γκορέτσκα, Αόγκο, Μπούργκσταλερ, Κέχρερ, Μπαντστούμπερ.
Γλύκος, Κρέσπο, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Μυστακίδης, Κίτσιου, Τσίμιροτ, Σάχοφ, Ουάρντα, Κουλούρης, Κάμπος.
Αναπ: Μπρκιτς, Χατζηισαΐας, Χαρίσης, Ενρίκε, Μπίσεσβαρ, Αθανασιάδης, Πέλκας.
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ιταλός Λούκα Μπάντι, με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Μάουρο Τονολίνι και Ματέο Πασέρι. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Αντρέα Κρίσπο και επιπρόσθετοι οι Πάολο Βαλέρι και Μάρκο Γκουίντα.