0
21:32

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:31

Δεύτερη ήττα για τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα. Πανηγυρίζουν οι οπαδοί της Ένωσης και οι παίκτες της στο γήπεδο.

21:31

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 1-0.

21:29

Με βαθιές μπαλιές προσπαθεί να γίνει απειλητικός ο Ολυμπιακός, ο οποίος πιέζει. Έχει οπισθοχωρήσει η ΑΕΚ.

21:27

90'+1: Κίτρινη στον Αραούχο.

21:27

21:24

Ο Ντα Κόστα έχει πάει ψηλά και παίζει φορ.

21:20

84': Βινίσιους για την ΑΕΚ αντί Μάνταλου, ο οποίος βγαίνει από το γήπεδο αργά για να ροκανίσει χρόνο.

21:18

82': Περνά ο Χριστοδουλόπουλος, μπαίνει στην περιοχή και ο Φιγκέιρας απομακρύνει.

21:15

79': Κίτρινη στον Μάρτινς.

21:14

77': Ρέτσος αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό.

21:13

"Δεν τελείωσε τίποτα, θέλω να είστε συγκεντρωμένοι" είπε στους παίκτες του ο Χιμένεθ.

21:11

75': Αποβάλλεται ο Μποτία γιατί κρατάει τον Χριστοδουλόπουλο σε αντεπίθεση. Με δέκα ο Ολυμπιακός. Ειρωνικά χειροκροτά ο Ισπανός καθώς αποχωρεί.

21:09

73': Μανθάτης αντί Ελιουνούσι για τον Ολυμπιακό.

21:07

Δεν φτάνει καθόλου η μπάλα στον Ιντέγιε κι αυτό είναι ένα από τα προβλήματα των φιλοξενούμενων.

21:04

Πατάει καλύτερα η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά, αλλά τώρα προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Ολυμπιακός.

21:02

66': Χριστοδουλόπουλος αντί Μπακασέτα για την ΑΕΚ.

21:01

65': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο κοντρολάρει, κάνει και δυνατό σουτ με το αριστερό και ο Λεάλι αποκρούει.

20:59

63': Ανδρούτσος αντί Ρομαό για τον Ολυμπιακό.

20:59

63': Αυτό εκτελείται, ο Αραούχο παίρνει την και αστοχεί.

20:58

62': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ, το παραχωρεί ο Ντα Κόστα.

20:58

62': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:57

61': Σουτ στην κίνηση από τον Μάρτινς, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

20:55

59': Κίτρινη στον Μπακασέτα.

20:51

55': Αποχωρεί με λυγμούς ο Ροντρίγκες και τον αντικαθιστά για την ΑΕΚ ο Γιόχανσον.

20:49

Στο έδαφος ο Ροντρίγκες, φαίνεται να μην μπορεί να συνεχίσει.

20:46

50': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο. Υπάρχει, όμως, τράβηγμα στον Μποτία από τον Λαμπρόπουλο και γι' αυτό διαμαρτύρονται δικαίως οι φιλοξενούμενοι.

20:45

49': Μακρινό σουτ του Μάνταλου, άουτ η μπάλα.

20:44

48': Κίτρινη στον Βράνιες.

20:42

20:41

Διάλογος ανάμεσα σε Μάνταλο και Σάββα Θεοδωρίδη. Αποβάλλεται ο δεύτερος.

20:39

20:23

Καλό ρυθμό έχει το ματς, αλλά από εκεί και πέρα είναι γεμάτο ένταση και δυνατές μονομαχίες. Γι' αυτό και οι τόσες κίτρινες. Φάσεις δεν υπάρχουν. Μοναδική εξαίρεση επί της ουσίας αυτή του Αραούχο, στην οποία ο Αργεντινός έπρεπε να υποδειχτεί σε θέση οφσάιντ. Ελαφρώς ανώτερη η ΑΕΚ συνολικά.

20:21

20:19

45'+2: Κλέβει ο Αραούχο από τον Ντα Κόστα και παίρνει κόρνερ από τον Ντε λα Μπέγια. Αυτό εκτελείται πλασαριστά και η σέντρα του Αϊντάρεβιτς είναι κακή.

20:18

20:17

45': Κίτρινη στον Ελιουνούσι.

20:14

42': Σηκώνεται το σημαιάκι για τον Ελιουνούσι. Λανθασμένη η υπόδειξη.

20:11

Στο έδαφος ο Μπάρκας, κάνει νόημα ο Λαμπρόπουλος στο ιατρικό επιτελείο να μπει. Πήγε επικίνδυνα με τις τάπες ο Ντε λα Μπέγια στη διεκδίκηση της μπάλας.

20:10

38': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά κάνει την πάσα, δεν απομακρύνει ο Βράνιες και ο Μπάρκας πέφτει στα πόδια του Ντε λα Μπέρια.

20:07

Έξαλλος ο Μοντέστο, έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο. Τον έχει αποβάλλει ο Μάνταλος.

20:06

Ο Αϊντάρεβιτς εκτελεί το φάουλ, η μπάλα κοντράρει στο τείχος, αλλάζει εντελώς πορεία και καταλήγει στα δίχτυα. Στο κεφάλι του Ντα Κόστα βρήκε.

20:06

34': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:05

33': Κίτρινη και στον Ντα Κόστα και στον Ντίντακ.

20:05

33': Κίτρινη στον Αϊντάρεβιτς.

20:04

32': Κίτρινη στον Μποτία για δυνατό μαρκάρισμα στον Ροντρίγκες και ακολουθεί σύρραξη. Ο δεύτερος τα βάζει με τον Φιγκέιρας. Έχουν ανοίξει... παρτίδες από νωρίς οι δυο τους.

20:02

30': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει και το πλασέ από μέσα αριστερά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Ήταν μόνος του με τον Λεάλι. Ήταν, πάντως, σε θέση οφσάιντ ο Αργεντινός και κακώς συνεχίστηκε η φάση.

19:59

27': Κίτρινη στον Φιγκέιρας. Του κάνει παρατηρήσεις και ο Μποτία.

19:58

26': Ο Σεμπά εκτελεί κόρνερ, ο Ντε λα Μπέγια παίρνει την κεφαλιά και ο Μπάρκας μπλοκάρει εύκολα.

19:54

22': Ο Φορτούνης στρώνει στον Ελιουνούσι και το σουτ του τελευταίου κοντράρει στα σώματα.