-
0
17:01

17:01

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0. Πολύ ανταγωνιστικός ο Ηρακλής στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που έπαιζε με δέκα.

17:01

90'+6: Κίτρινη στον Μπεν. Όλοι τους την επεδίωξαν.

16:59

90'+6: Κίτρινη στον Βλάχο.

16:57

Στο έδαφος ο Περόνε, μπαίνει μέσα το ιατρικό επιτελείο του Ηρακλή. Φαίνεται να δυσκολεύεται να αναπνεύσει.

16:56

90'+3: Κίτρινη στον Σιώπη, ο οποίος έκοψε έξυπνα αντεπίθεση.

16:56

Η εξέδρα προσπαθεί να εμψυχώσει τους παίκτες του Πανιωνίου.

16:54

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:54

90'+1: Κίτρινη στον Ρισβάνη για καθυστέρηση. Φάνηκε να την επιδιώκει.

16:52

Στο έδαφος ο Γιαννιώτης, προσωρινή διακοπή.

16:51

88': Απίστευτη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Χουάντερσον εκτελεί φάουλ, ο Περόνε παίρνει την κεφαλιά και από τη μικρή περιοχή ο Πασάς αστοχεί με εξουδετερωμένο τον Γιαννιώτη!

16:50

87': Φάουλ εκτελεί ο Μοντέιρο, διώχνει με γροθιές ο Γιαννιώτης.

16:47

84': Καθάριος αντί Σαββίδη για τον Πανώνιο.

16:46

83': Πασάς αντί Δώνη για τον Ηρακλή.

16:44

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Σαββίδης.

16:42

79': Ο Λεοζίνιο εκτελεί το κόρνερ, ο Ζιαμπάρης παίρνει την κεφαλιά και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

16:41

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Λεοζίνιο κάνει το γύρισμα, ο Μοντέιρο με τακουνάκι από τη μικρή περιοχή προσπαθεί να σκοράρει και ο Γιαννιώτης παραχωρεί κόρνερ.

16:40

77': Μαχμούτοβιτς αντί Φούντα για τον Πανιώνιο.

16:39

76': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Το εκτελεί ο Λεοζίνιο και ο Ρισβάνης απομακρύνει.

16:37

Στο έδαφος ο Φούντας, ο οποίος έπεσε άτσαλα.

16:36

72': Ο Καραγκούνης κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:33

Παρατηρήσεις του Θάνου στον Παντελίδη.

16:30

67': Ο Περόνε φεύγει στην πλάτη της άμυνας, προσπαθεί να κρεμάσει τον Γιαννιώτη και η μπάλα πάει πάνω από τα δοκάρια.

16:27

Πολύ κακό το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ηρακλής παίζει για να μην δεχτεί γκολ και ο Πανιώνιος απλά κοντρολάρει το παιχνίδι.

16:23

60': Λάμπρου αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

16:22

Συγκρούστηκαν Λεοζίνιο και Τασουλής. Μικρή διακοπή.

16:18

Δεν είναι ευχαριστημένος ο Μιλόγεβιτς με όσα βλέπει.

16:15

52': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:13

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό τα πρώτα λεπτά.

16:09

46': Καραγκούνης αντί Γροντή για τον Ηρακλή.

16:08

16:06

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:50

15:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:46

Κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

15:42

Ο Μπεν φεύγει στην πλάτη της άμυνας, ο Τζανετόπουλος τον προλαβαίνει, ο Αφρικανός κάνει σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Ζιαμπάρη και καταλήγει στα δίχτυα.

15:42

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:39

36': Δοκιμάζει σουτ από μακριά ο Βλάχος και αστοχεί. Τα ακούει και από τον Μιλόγεβιτς για την επιλογή του.

15:36

Ένταση ανάμεσα σε Περόνε και Οικονόμου.

15:35

32': Αποβάλλεται ο Σαραμαντάς, με δέκα ο Ηρακλής. Σήκωσε αψυχολόγητα ψηλά το πόδι του.

15:35

Πολύ σκληρό φάουλ του Σαραμαντά στον Σιώπη, ο οποίος είναι στο έδαφος.

15:33

Καθυστερήσεις από πολύ νωρίς άρχισε ο Χουάντερσον.

15:31

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν δίνει στον Φούντα και εκείνος ενώ έχει εύκολη πάσα στον Μασούρα για να γίνει το 1-0, πάει μόνος του να περάσει τον Χουάντερσον και χάνει την μπάλα. Πολύ κακή επιλογή.

15:30

28': Ζιαμπάρης αντί Στάμου για τον Ηρακλή.

15:30

Ο Φούντας σκάβει για τον Μπεν, ο Στάμου τον σπρώχνει και ο διαιτητής λέει "παίζετε". Του έκανε και παρατηρήσεις του Αφρικανού, αλλά δεν του έβγαλε κάρτα.

15:29

26': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας το εκτελεί πολύ άσχημα και η φάση περνά.

15:27

24': Δοκιμάζει το πόδι του ο Βλάχος εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:25

22': Αδύναμο σουτ του Φούντα, εύκολα ο Χουάντερσον.

15:24

Να κυκλοφορούν γρήγορα την μπάλα οι Ρισβάνης και Οικονόμου ζητά ο Μιλόγεβιτς.

15:22

Στο έδαφος ο Στάμου, μικρή διακοπή. Φαίνεται να μην μπορεί να συνεχίσει. Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Ρούσσος.

15:18

Να κρατούν μπάλα ζητά ο Σάββας Παντελίδης από τους ποδοσφαιριστές του.

15:15

12': Νέα ευκαιρία του Πανιωνίου! Τρομερή ενέργεια του Μπεν, ο οποίος κάνει στη συνέχεια δυνατό σουτ στην κίνηση και ο Χουάντερσον αποκρούει.

15:15

12': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν εκτελεί κόρνερ, ο Κόρμπος παίρνει την κεφαλιά και ο Χουάντερσον αποκρούει.

15:13

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Πανιώνιος.

15:10

8': Ο Μπεν από δεξιά κάνει τη σέντρα, ο Χουάντερσον αποκρούει και στη συνέχεια ο Σαββίδης δεν βρίσκει την μπάλα με γυριστό.

15:07

5': Σέντρα από δεξιά, ο Μπεν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:05

3': Γρήγορη έξοδος από τον Γιαννιώτη, ο οποίος αποσοβεί τον κίνδυνο.

15:03

14:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Υπάρχει αρκετός κόσμος στο γήπεδο, αλλά όχι όσος με την Ξάνθη.

14:51

Βαθμούς παντού ψάχνει ο "Γηραιός" προκειμένου να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις.

14:48

Τρίτη νίκη στη σειρά ψάχνουν οι Νεοσμυρνιώτες προκειμένου να παραμείνουν μόνοι τους στη δεύτερη θέση.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Ηρακλή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούρας, Φούντας, Μπεν
Αναπ: Μπαντής, Λάμπρου, Γκιοατά, Πλιάτσικας, Καθάριος, Μπάλλας, Μαχμούτοβιτς
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Αργυρόπουλος, Τζανετόπουλος, Στάμου, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Δώνης, Γροντής, Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Περόνε
Αναπ: Γιαννίκογλου, Ζιαμπάρης, Ρούσσος, Αγγελόπουλος, Πασάς, Καραγκούνης, Μπαστακός
Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος (Γρεβενών) Βοηθοί: Εμμανουήλ Καλφάκης (Χανίων), Βασίλειος Νικολακάκης (Ηρακλείου) 4ος: Κωνσταντίνος Αντωνίου (Αθηνών)