-
0
19:16

19:15

Οι Ηπειρώτες με αυτό το τρίποντο πηγαίνουν στο -2 από την πεντάδα μετά την ήττα της Ξάνθης στο Περιστέρι.

19:15

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ με 1-0.

19:12

19:10

90': Σκόνδρας αντί Κοζορώνη για τον ΠΑΣ.

19:08

87': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους ύστερα από ενέργεια του Ακόστα. Και αυτό εκτελείται από τον Κοζορώνη και περνά ανεκμετάλλευτο.

19:06

86': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Κοζορώνης και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

19:03

83': Ονίλο αντί Ζορμπά για την Κέρκυρα.

18:59

79': Κοροβέσης αντί Ζάιρο για τον ΠΑΣ.

18:57

77': Μακρινό σουτ του Κόντου, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

18:55

75': Ο Επστάιν εκτελεί κόρνερ, ο Ντιμιτρόφσκι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

18:55

74': Κόντος αντί Ανδρεόπουλου για την Κέρκυρα.

18:55

74': Γιάκος αντί Βιδάλ για τον ΠΑΣ.

18:51

70': Ο Ζάιρο βγάζει σέντρα, ο Κόντε δεν παίρνει την κεφαλιά και στη συνέχεια το σουτ του Ακόστα κοντράρει στα σώματα.

18:47

66': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κοζορώνης βγάζει τη σέντρα, ο Κόντε παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και αστοχεί.

18:45

64': Στη θέση του Ζαραδούκα ο Γεωργακόπουλος για την Κέρκυρα.

18:44

64': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Κοζορώνης στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα φεύγει άουτ από την παρέμβαση του Λίλα.

18:40

Σταδιακά παίρνει τον έλεγχο η Κέρκυρα και περιμένει ο ΠΑΣ.

18:36

56': Ο Ζάιρο βγάζει σέντρα για τον Κόντε, αλλά εκείνος δεν μπαίνει στην πορεία της μπάλας.

18:32

52': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Βραζιλιάνος κοντρολάρει μέσα δεξιά, κάνει και το διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

18:31

51': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ζαραδούκας βγάζει τη σέντρα, ο Τουράμ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί αν και αμαρκάριστος.

18:31

50': Σέντρα από τον Κοζορώνη, δεν παίρνει την κεφαλιά ο Ζάιρο και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

18:30

Πολλά τα λάθη στις μεταβιβάσεις των δύο ομάδων.

18:26

18:25

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:10

18:09

45'+1: Ο Ζορμπάς από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Ανδρεόπουλος σουτάρει εντός περιοχής και αστοχεί.

18:08

18:07

44': Κόρνερ παραχωρεί ο Μπέριος. Το εκτελεί ο Ζαραδούκας και η μπάλα απομακρύνεται.

18:04

41': Αδύναμο και άστοχο σουτ από τον Ζορμπά.

18:01

38': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Το εκτελεί ο Ζαραδούκας και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

17:56

Δυσκολεύεται να αναπτυχθεί ορθολογικά η Κέρκυρα.

17:52

28': Κίτρινη στον Ζορμπά.

17:49

26': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Κοζορώνης το εκτελεί και ο Τουράμ απομακρύνει. Στη συνέχεια αδύναμο σουτ του Ναδάλες, μπλοκάρει εύκολα ο Κουτζαβασίλης.

17:47

23': Κίτρινη στον Ντιμιτρόφσκι.

17:46

Παίρνει μέτρα στο γήπεδο και προσπαθεί να πιέσει η Κέρκυρα.

17:43

20': Μακρινό σουτ του Ακόστα, φεύγει ψηλά η μπάλα.

17:41

Ο Κόντε αναλαμβάνει την εκτέλεση, επιλέγει την αριστερή γωνιά του Κουτζαβασίλη, ο οποίος πέφτει από την άλλη.

17:41

18': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:40

17': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ! Χέρι εντός περιοχής έκανε ο Ντιμιτρόφσκι.

17:36

12': Κόρνερ για τον ΠΑΣ . Ο Κοζορώνης το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

17:34

10': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Ακόστα και η μπάλα απομακρύνεται.

17:33

Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα ο ΠΑΣ.

17:29

5': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ζαραδούκας εκτελεί κόρνερ, ο Επστάιν πιάνει δυνατή κεφαλιά και ο Πασχαλάκης αποκρούει.

17:28

Πιο δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι.

17:24

17:20

Ο Κουτζαβασίλης είναι στον πάγκο της Κέρκυρας. Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα παπούτσια του.

17:18

Υπάρχει μία καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα.

17:16

17:14

Βροχερός ο καιρός στα Ιωάννινα.

17:11

Για άλλο ένα ματς ο αγωνιστικός χώρος στους "Ζωσιμάδες" δεν είναι σε καλή κατάσταση. Ωστόσο, έχει υπάρξει και σε πολύ χειρότερη.

17:07

Από τρίποντο κόντρα στον Λεβαδειακό προέρχονται οι Φαίακες.

17:04

Νίκη για πρώτη φορά μετά τις 18 Ιανουαρίου ψάχνουν οι Ηπειρώτες. Πέρασε δηλαδή ακριβώς ένας μήνας μετά το 1-0 επί του Πανιωνίου.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μπέριος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Κοζορώνης, Λίλα, Ακόστα, Ζάιρο, Βιδάλ, Κόντε.
Αναπ: Περιστερίδης, Κοροβέσης, Γιάκος, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Μαμπουλού, Γαρουφαλιάς
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ντιμιτρόφσκι, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Νίκιτς, Ανδρεόπουλος, Γκόμες, Επστάιν, Ζορμπάς, Τουράμ
Αναπ: Αραμπατζής, Γεωργίου, Ονίλο, Κόντος, Ντιόγκο, Γεωργακόπουλος, Αντιλέχου
Διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Αντώνιος Δίπλαρης (Καρδίτσας) 4ος: Πραξιτέλης Ζαχαριάσης (Μακεδονίας)