2
21:25

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:25

"Γεμάτο" ματς στο δεύτερο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες και για άλλα γκολ.

21:25

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.

21:22

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Περόνε κάνει την κάθετη, ο Λεοζίνιο πλασάρει προ του Μπάρκα από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:21

90'+1: Κίτρινη στον Πασά.

21:20

21:18

Έξαλλος ο Χιμένεθ, λίγο έλειψε να μπει μέσα. Στον βοηθό διαμαρτύρεται και τώρα στον διαιτητή.

21:18

88': Κίτρινη στον Χουάντερσον για διαμαρτυρία.

21:16

86': Γροντής αντί Κούρου για τον Ηρακλή.

21:14

84': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μοντέιρο, στη θέση του για τον Ηρακλή ο Αγγελόπουλος.

21:13

"Θα παίξω εγώ όλη την πλευρά" είπε ο Χριστοδουλόπουλος στον Χιμένεθ.

21:12

82': Αποβάλλεται ο Μπακάκης, ο οποίος παίρνει δεύτερη κίτρινη για θέατρο. Με δέκα η ΑΕΚ. Όντως κάνει "θέατρο".

21:11

81': Κίτρινη στον Ιντζόγλου.

21:10

80': Ο Μάνταλος κάνει ωραία κάθετη μπαλιά, ο Πέκχαρτ σουτάρει από μέσα αριστερά και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

21:09

79': Πασάς αντί Δώνη για τον Ηρακλή.

21:06

Χριστοδουλόπουλος, Πέκχαρτ και Αραούχο αλλάζουν την μπάλα, ο Αργεντινός κάνει το πλασέ, ο Χουάντερσον αποκρούει και ο Χριστοδουλόπουλος από κοντά στην επαναφορά ισοφαρίζει σε 2-2

21:06

76': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:03

Πιέζει η ΑΕΚ.

21:01

70': Στη θέση του Γιόχανσον ο Αϊντάρεβιτς για την ΑΕΚ.

20:58

Στο έδαφος ο Σαραμαντάς, προσωρινή διακοπή.

20:58

68': Ο Κούρος στρώνει στον Λεοζίνιο, εκείνος σουτάρει εκτός περιοχής και ο Μπάρκας μπλοκάρει.

20:55

Ο Βράνιες γυρνάει την μπάλα στον Μπάρκα, εκείνος κάνει τρομερό λάθος, ο Κούρος κλέβει και ο Μοντέιρο προ κενής εστίας κάνει το 2-1.

20:54

64': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

20:52

62': Κίτρινη στον Κούρο για σκληρό φάουλ στον Αραούχο.

20:52

62': Κίτρινη για διαμαρτυρία στον Μπακάκη.

20:51

61': Αραούχο αντί Βράνιες για την ΑΕΚ.

20:49

59': Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Μπάρκας βγαίνει, ο Βράνιες κάνει κεφαλιά προς τα πίσω και λίγο πριν καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα, έσωσε την κατάσταση ο Μπακάκης.

20:44

Στο έδαφος ο Λεοζίνιο, προσωρινή διακοπή.

20:43

53': Μακρινό σουτ του Σιμόες, άουτ η μπάλα.

20:42

52': Κίτρινη στον Λεοζίνιο.

20:40

Σε αργό τέμπο θέλει να πάει το ματς ο Ηρακλής.

20:36

20:34

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες.

20:18

20:18

45'+2: Κερδίζει τις κόντρες ο Χριστοδουλόπουλος, αλλά πριν μπει στην περιοχή, ο Στάμου τον κόβει παραχωρώντας κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:16

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:13

43': Κίτρινη στον Βάργκας για δυνατό μαρκάρισμα στον Ιντζόγλου. Υπήρξε και ένταση στη συνέχεια με τους "κιτρινόμαυρους" να διαμαρτύρονται.

20:10

Ο Λεοζίνιο εκτελεί φάουλ στον κενό χώρο, ο Περόνε πηγαίνει πρώτος στην μπάλα και με προβολή της αλλάζει ελάχιστα την πορεία και αιφνιδιάζει τον Μπάρκα.

20:09

39': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

20:06

36': Μακρινό σουτ του Λεοζίνιο, εκτός η μπάλα.

20:04

Φόβοι πως έχει υποστεί κάταγμα ο Γκάλο.

20:02

32': Στη θέση του Βραζιλιάνου ο Μπακάκης για την ΑΕΚ.

20:01

Στο έδαφος ο Γκάλο, δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει. Πονάει στο δάχτυλο του δεξιού ποδιού.

19:57

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

19:53

22': Ο Μοντέιρο βγάζει τη σέντρα, ο Κούρος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:52

22': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι ο Λεοζίνιο και ο Πέκχαρτ απομακρύνει.

19:50

Από το κόρνερ του Ηρακλή και λάθος του Σαραμαντά η ΑΕΚ βγάζει αντεπίθεση, ο Μάνταλος δίνει στον Βάργκας, εκείνος αδειάζει τον Αργυρόπουλο και εκτελεί τον Χουάντερσον από μέσα δεξιά.

19:49

19': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:49

18': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Ο Μοντέιρο το εκτελεί προς τα έξω και ο Χριστοδουλόπουλος διώχνει.

19:46

15': Κίτρινη στον Στάμου.

19:44

13': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος δίνει στον Ντίντακ και εκείνος από μέσα αριστερά κάνει το πλασέ και η μπάλα φεύγει παράλληλα με την εστία.

19:43

13': Ο Χριστοδουλόπουλος μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει συρτό σουτ και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

19:39

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ και ψάχνει διαδρόμους.

19:35

Μικρή διακοπή, μικροπρόβλημα έχει ο Στάμου.

19:32

1': Μακρινό σουτ του Περόνε, άουτ η μπάλα.

19:31

19:28

19:25

Λίγος ο κόσμος στο Καυτανζόγλειο.

19:21

Από το επιβλητικό 6-0 επί της Βέροιας προέρχεται η Ένωση, η οποία μεσοβδόμαδα έμεινε στο 0-0 με τον Πλατανιά.

19:18

Βαθμούς διακαώς ψάχνουν οι "κυανόλευκοι", οι οποίοι μετρούν τρία ματς χωρίς νίκη και βρίσκονται στον πάτο της βαθμολογίας.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ηρακλή με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουαντερσον, Αργυρόπουλος, Τζανετόπουλος, Στάμου, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Δώνης, Μοντέιρο, Κούρος, Λεοζίνιο, Περόνε
Αναπ: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Πασάς, Ρούσσος, Αγγελόπουλος, Γροντής, Μπαστακός
Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Μάνταλος, Βάργκας, Χριστοδουλόπουλος, Πέκχαρτ
Αναπ: Ανέστης, Κολοβέτσιος, Μπακάκης, Βινίσιους, Αραούχο, Αϊντάρεβιτς, Μπακασέτας
Διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας), Κοσμάς Χαρίσης (Γρεβενών) 4ος: Θανάσης Σέζος (Κιλκίς)