3
19:08

Ευχαριστούμε πολύ καλή συνέχεια.

19:07

Λήξη αναμέτρησης, 3-3 το τελικό σκορ. Πιθανότατα το καλύτερο ματς της φετινής Σούπερ Λίγκας.

19:07

90'+4: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ζάιρο περνά τον Βάντερσον, κάνει δυνατό σουτ, ο Σωτηρίου αποκρούει, και στη συνέχεια ο Μπανανά σταματά στη γραμμή σουτ του Μαμπουλού.

19:06

90'+3: Κόρνερ για τον Πλατανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:04

90'+1: Πολύ δυνατό σουτ του Καρανίκα με το αριστερό, αποκρούει ο Σωτηρίου.

19:03

19:01

87': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μαμπουλού φεύγει στην πλάτη της άμυνας, μπαίνει μόνος του στην περιοχή, αλλά πλασάρει πάνω στον Σωτηρίου.

18:59

86': Κοροβέσης αντί Ακόστα για τον ΠΑΣ.

18:59

86': Γουνδουλάκης αντί Μανούσου για τον Πλατανιά.

18:59

86': Κίτρινη στον Καρανίκα.

18:58

84': Ο Μαμπουλού μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα, ο Κόντε βάζει το πόδι του και ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

18:57

Άναρχο πλέον το ματς, αρκετές οι δυνατές μονομαχίες.

18:54

81': Γιορέντε αντί Σίγκνεβιτς για τον Πλατανιά.

18:54

81': Διώχνει ο Πασχαλάκης, σουτ στην κίνηση από τον Μανούσο και η μπάλα φεύγει ψηλά.

18:50

Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. Απολύτως λογικό.

18:46

73': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα εκτελεί κόρνερ, ο Μαμπουλού παίρνει την κεφαλιά, ο Ζάιρο πιάνει γυριστό και ο Σωτηρίου αποκρούει.

18:45

72': Μαραγκός αντί Μενδρινού για τον Πλατανιά.

18:41

Ψάχνουν και οι δύο ομάδες το γκολ της νίκης.

18:37

64': Ο Βάντερσον εκτελεί φάουλ, ο Σίγκνεβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Μανούσος από κοντά αστοχεί.

18:36

62': Κίτρινη στον Κούτρη.

18:34

61': Γιάκος αντί Βιδάλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:32

Βάζει πλάτη τον Βάντερσον ο Κόντε και πιάνει τρομερό διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά για το 3-3. Το καλύτερο γκολ του ματς έως τώρα.

18:32

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:30

57': Στη θέση του Κοζορώνη ο Μαμπουλού για το ΠΑΣ.

18:30

57': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ζάιρο κάνει ωραία ατομική προσπάθεια, πιάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Σωτηρίου αποκρούει.

18:29

55': Κίτρινη στον Κοζορώνη.

18:25

Ωραία αντεπίθεση από τους γηπεδούχους, ο Σίγκνεβιτς τσιμπά για τον Στάθη, εκείνος με λόμπα τον ξαναβρίσκει και ο Λευκορώσος αμαρκάριστος στοπάρει και εκτελεί τον Πασχαλάκη για το 3-2.

18:24

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:24

50': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα εκτελεί κόρνερ, ο Μπέριος πάει για την κεφαλιά, τελικά η μπάλα βρίσκει στον Πριντέτα και σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

18:21

47': Σουτ στην κίνηση από τον Σίγκνεβιτς, αποκρούει ο Πασχαλάκης.

18:19

18:18

18:04

18:02

45'+1: Κίτρινη στον Μουνάφο.

18:02

18:01

45': Κίτρινη στον Μπανανά.

17:59

Εντυπωσιακή η αντίδραση των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν ισοφαρίσει από 0-2 σε 2-2 και τον Ολυμπιακό σε αυτό το γήπεδο.

17:57

Ο Πασχαλάκης διώχνει με τις γροθιές, η μπάλα πάει στον αμαρκάριστο Κάργα και ο τελευταίος με συρτό σουτ ισοφαρίζει.

17:57

40': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

17:56

40': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Σίγκνεβιτς βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Μανούσος πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Πασχαλάκης αποκρούει.

17:56

Ένταση στα τελευταία λεπτά και δυνατά μαρκαρίσματα.

17:52

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Βιδάλ.

17:49

Ο Βάντερσον εκτελεί φάουλ, ο Σίγκνεβιτς παίρνει την κεφαλιά και από κοντά ο Γιακουμάκης μειώνει σε 1-2.

17:49

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

17:47

30': Εκτελεί φάουλ ο Βάντερσον, ο Μπανανά πηδάει για την κεφαλιά και ο Πασχαλάκης διώχνει με τις γροθιές.

17:43

26': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Βάντερσον εκτελεί ωραία φάουλ, η μπάλα σκάει μπροστά στον Πασχαλάκη και εκείνος βγάζει με δυσκολία.

17:38

Στο έδαφος ο Γιακουμάκης, μικρή διακοπή.

17:34

18': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Εξαιρετική μπαλιά του Ζάιρο στην πλάτη της άμυνας, ο Ακόστα μπαίνει μόνος του στην περιοχή και αστοχεί από ιδανική θέση.

17:32

16': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, σουτ στην κίνηση από τον Μενδρινό, άουτ η μπάλα.

17:31

15': Κίτρινη στον Βιδάλ.

17:30

14': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Νέα κάθετη στην πλάτη της άμυνας, ο Κόντε από μέσα δεξιά κάνει διαγώνιο σουτ και ο Σωτηρίου βρίσκει ελάχιστα την μπάλα.

17:28

Λάθος του Σωτηρίου, ο Ζάιρο κλέβει την μπάλα, κάνει το γύρισμα και ο Τζημόπουλος με συρτό διαγώνιο σουτ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-2.

17:27

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:26

Ο Ζάιρο από δεξιά μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Κόντε με προβολή από κοντά ανοίγει το σκορ.

17:26

9': ΓΚΟΛ για το ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:24

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο.

17:21

4': Ο Ζάιρο μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει και το σουτ και ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

17:17

17:14

17:11

Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να έχουν πολύ καλή παράδοση γενικά κόντρα στους "ερυθρόλευκους", όμως, οι τελευταίοι φέτος μετρούν μία ισοπαλία στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος και δύο νίκες.

17:07

Αυτή τη στιγμή ο Πλατανιάς έχει έναν βαθμό περισσότερο από τον ΠΑΣ και οι δύο ομάδες θέλουν τρίποντο για να μείνουν κοντά στην πεντάδα.

17:04

Δεν πάει πολύς καιρός από τις μονομαχίες των δύο ομάδων για το Κύπελλο, εκεί που τελικά στην παράταση πέρασαν οι Χανιώτες. Πολύ ενδιαφέρουσα και η σημερινή αναμέτρηση για το πρωτάθλημα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πλατανιά με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Στάθης, Πριντέτα, Μπανανά, Κάργας, Βάντερσον, Μουνάφο, Μενδρινός, Μανούσος, Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς.
Αναπ: Κοκκαλάς, Μαραγκός, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Στανισάβλιεβιτς, Γουνδουλάκης, Ντεβέσα.
Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Μπέριος, Κούτρης, Τζημόπουλος, Κοζορώνης, Ακόστα, Βιντάλ, Ζάιρο, Κόντε.
Αναπ: Περιστερίδης, Σκόνδρας, Ναδάλες, Κοροβέσης, Γαρουφαλιάς, Μαμπουλού, Γιάκος.
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά) Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Δημήτρης Ζησιμόπουλος (Πειραιά) 4ος: Ευάγγελος Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)