Κίτρινη στον Δημούτσο μετά το τέλος του αγώνα για διαμαρτυρία.

19:08

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ατρόμητο με 1-0.

19:07

Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι του Παντελιάδη. Φάνηκε να το έχει μαζεμένο.

19:06

90'+3: Συρτό σουτ από τον Μάσα, κόβει ο Φυτανίδης.

19:05

90'+2: Κίτρινη στον Γκορμπούνοφ.

19:03

18:58

85': Στη θέση του Λημνιού ο Βασιλείου για τον Ατρόμητο.

18:56

83': Τσιλιανίδης αντί Στανισάβλιεβιτς για τον Αστέρα.

18:54

Κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει διαδρόμους ο Αστέρας.

18:51

78': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Μανιάτης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αλλά δεν υπάρχει συνέχεια για τους φιλοξενούμενους.

18:48

75': Ντεμπούτο για τον Μανιάτη με τον Ατρόμητο, μπαίνει στη θέση του Τόνσο. Αποδοκιμασίες από τους φίλους του Αστέρα που δεν ξεχνούν εκείνο τον τελικό Κυπέλλου του 2013 και το χέρι του τότε παίκτη του Ολυμπιακού.

18:48

75': Ιωαννίδης αντί Δημούτσου για τον Αστέρα.

18:47

74': Στη θέση του Πλατέλλα ο Κυριακίδης για τον Ατρόμητο.

18:44

Πιέζει ο Αστέρας, αλλά τα χαλάνε οι παίκτες του στην τελική πάσα.

18:41

68': Ο Μάσα δοκιμάζει σουτ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:38

65': Κίτρινη στον Μπέρτο, ο οποίος είναι στον πάγκο.

18:37

64': Καλτσάς αντί Ιγκλέσιας για τον Αστέρα.

18:37

64': Κίτρινη στον Μάσα.

18:36

63': Επικίνδυνο γύρισμα του Δημούτσου στο δεύτερο δοκάρι, την τελευταία στιγμή προ του Ιγκλέσιας διώχνει ο Κιβρακίδης.

18:34

61': Κίτρινη στον Στανισάβλιεβιτς.

18:33

Διαρκώς σε θέση άμυνας οι παίκτες του Ατρομήτου.

18:30

57': Σουτ εκτός περιοχής του Μάσα, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

18:28

55': Κόρνερ για τον Αστέρα που κερδίζει και δεύτερο και στη συνέχεια και τρίτο. Τελικά απομακρύνεται η μπάλα.

18:24

51': Ο Μανιάς σουτάρει, η μπάλα σκάει στο έδαφος, αλλά ο Γκορμπούνοφ αποκρούει.

18:21

48': Μακρινό σουτ του Στανισάβλιεβιτς, ψηλά η μπάλα.

18:21

48': Περνά τον Δημούτσο ο Λημνιός, αλλά δεν κάνει καλό γύρισμα.

18:18

18:17

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

18:02

Ο Λημνιός κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Ντάουντα παίρνει τις κόντρες, σουτάρει στη συνέχεια και νικά τον Ντοναρούμα.

18:02

45'+1: ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

18:01

18:01

45': Ο Μανιάς φέρνει ωραία την μπάλα μπροστά του, σουτάρει και αστοχεί.

17:57

Έχει ανεβεί ο ρυθμός.

17:55

40': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Φυτανίδης κάνει απίστευτο λάθος, ο Μανιάς δοκιμάζει να νικήσει με λόμπα τον Γκορμπούνοφ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

17:53

38': Κίτρινη στον Ντάουντα.

17:47

32': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Παντελιάδης εκτελεί πλάγιο με μεγάλη δύναμη, ο Ζησόπουλος παίρνει την κεφαλιά και ο Ντοναρούμα αποκρούει με δυσκολία.

17:46

31': Ωραίο γύρισμα από τον Γιαννούλη, πιάνει αέρα ο Στανισάβλιεβιτς από το ύψος του πέναλτι.

17:42

27': Κίτρινη στον Φυτανίδη.

17:40

25': Σέντρα από τον Μανιά, κεφαλιά του Μάσα, εκτός η μπάλα.

17:37

Στο έδαφος Παντελιάδης και Μανιάς, οι οποίοι συγκρούστηκαν.

17:36

21': Κοντράρει το σουτ του Τσουκαλά, ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.

17:33

17': Κίτρινη στον Κιβρακίδη.

17:32

17': Απευθείας φάουλ του Στανισάβλιεβιτς, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

17:29

14': Ο Μάσα εκτελεί φάουλ σε καλή θέση και σημαδεύει το τείχος.

17:27

12': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Δημούτσος, λανθασμένη η απόφαση.

17:26

11': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Τρομερή προσπάθεια του Τόνσο, δίνει στον Ντάουντα και εκείνος από μέσα δεξιά τελειώνει τη φάση πάνω στον Γκορμπούνοφ.

17:24

9': Απευθείας σουτ από τον Μανιά, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

17:20

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

17:16

17:13

17:09

Πρώτο ματς του Σα Πίντο για το πρωτάθλημα από τότε που επέστρεψε στον Ατρόμητο. Ωστόσο, έχει προλάβει ήδη να κάτσει στον πάγκο των Περιστεριωτών σε ματς Κυπέλλου, στο 0-0 με τον Ολυμπιακό.

17:05

Από τη βαριά ήττα κόντρα στον Παναθηναϊκό για το Κύπελλο προέρχονται οι Αρκάδες, οι οποίοι είχαν χάσει και στην Τούμπα την προηγούμενη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Ατρόμητο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ντοναρούμα, Δημούτσος, Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Φαρίνια, Μανιάς.
Αναπ: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Ευαγγέλου, Μπέρτος, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Ιωαννίδης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Ζησόπουλος, Φυτανίδης, Παντελιάδης, Μπάγκα, Ουμπίδες, Τόνσο, Λημνιός, Πλατέλλας, Ντάουντα.
Αναπ: Ν. Παπαδόπουλος, Κατράνης, Λαζαρίδης, Βασιλείου, Μανιάτης, Κυριακίδης, Μπρίτο.
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής) Βοηθοί: Βασίλης Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Γιώργος Παλαμίδας (Λακωνίας) 4ος: Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)