-
1
16:54

16:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0. Συνεχίζουν δεύτεροι οι Νεοσμυρνιώτες, μένει τελευταία η Βέροια.

16:52

90'+3: Καθάριος αντί Μπεν για τον Πανιώνιο.

16:50

16:47

Στο έδαφος ο Σιώπης, μικρή διακοπή.

16:44

Κοντρολάρουν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

16:41

82': Ο Μπεν εκτελεί φάουλ, ο Λάμπρου πιάνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:40

81': Σαββίδης αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

16:40

81': Μίλιεβιτς αντί Στόιτσεφ για τον Πανιώνιο.

16:39

Νέο φάουλ ο Σισοκό, νέες διαμαρτυρίες από τον Κόρμπο για αποβολή.

16:37

78': Κίτρινη στον Οικονόμου.

16:36

77': Απευθείας φάουλ από τον Μασούντ, ψηλά η μπάλα.

16:35

76': Ένταση τώρα με τον Κόρμπο να ζητάει την αποβολή του Σισοκό. Τη γλιτώνει ο αμυντικός της Βέροιας για το φάουλ του στον Λάμπρου.

16:33

74': Κίτρινη στον Τομάς.

16:28

69': Μπελαΐντ αντί Κάλβο για τη Βέροια.

16:26

67': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Μπεν και η μπάλα απομακρύνεται.

16:24

65': Κίτρινη στον Σισοκό.

16:21

62': Ευκαιρία για τη Βέροια! Ωραία εκτέλεση φάουλ του Στόιτσεφ, πέφτει και αποκρούει ο Γιαννιώτης.

16:20

61': Κίτρινη στον Τασουλή.

16:16

Αρκετά τα λάθη στις μεταβιβάσεις.

16:12

52': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ από μέσα αριστερά κάνει φαλτσαριστό σουτ, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:09

Έχουν μπει καλύτερα οι γηπεδούχοι.

16:05

46': Μπαλάφας αντί Άρτσε για τη Βέροια.

16:05

46': Μαχμούτοβιτς αντί Λάμπρου για τον Πανιώνιο

16:04

16:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:48

15:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:41

41': Κόρνερ για τη Βέροια, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:36

Έχει πέσει ο ρυθμός.

15:32

Στο έδαφος ο Βλάχος, μικρή διακοπή.

15:30

Κυκλοφορεί την μπάλα η Βέροια, αλλά δεν μπορεί να γίνει απειλητική.

15:26

Στο 68-32% η κατοχή μπάλας για τη Βέροια.

15:23

Έξαλλος ο Ιρανός, συνεχίζει να διαμαρτύρεται στον βοηθό. Πήγε ο Κόρμπος και του έκανε παρατηρήσεις, αλλά δεν μπόρεσε να τον ηρεμήσει.

15:22

22': Κίτρινη στον Μασούντ, ο οποίος εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του για φάση που υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. Λανθασμένη η απόφαση του βοηθού.

15:21

20': Ωραία πάσα του Μασούντ και ο Ασίγκμπα προλαβαίνει ξανά τον Μαχμούτοβιτς.

15:17

17': Ο Κόρμπος βγάζει μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Μαχμούτοβιτς κάνει κακό κοντρόλ και δεν καταφέρνει να τροφοδοτήσει τον αμαρκάριστο Μασούντ.

15:14

14': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Στόιτσεφ, κάνει φαλτσαριστό σουτ στην απέναντι γωνία και ο Γιαννιώτης αποκρούει.

15:12

12': Καλό σουτ του Καπετάνου εκτός περιοχής, αποκρούει ο Γιαννιώτης και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

15:10

10': Μπαίνει στην περιοχή ο Μπεν και την τελευταία στιγμή κόβει ο Ασίγκμπα.

15:10

Προσπαθούν να αλλάξουν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι, κακή απομάκρυνση του Ασίγκμπα πάνω στον Μπεν, ο οποίος σουτάρει με τη μία και κάνει το 0-1.

15:09

8': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:07

7': Σουτ εκτός περιοχής του Κάλβο, πολλά μέτρα εκτός η μπάλα.

15:05

Στο γήπεδο και οπαδοί του Πανιωνίου. Αυτοί είναι που ακούγονται.

15:03

3': Κόρνερ για τη Βέροια.

15:01

14:59

14:57

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

14:54

Στο πρώτο ματς των δύο ομάδων η "Βασίλισσα του Βορρά" είχε κάνει την έκπληξη κερδίζοντας με 2-1 στη Νέα Σμύρνη.

14:51

Δεύτερος με τον ΠΑΟΚ συγκάτοικο ο Πανιώνιος, ο οποίος ψάχνει δεύτερο διαδοχικό τρίποντο.

14:48

Στον πάτο της βαθμολογίας βρίσκονται οι Ημαθιώτες, οι οποίοι καίγονται για βαθμούς.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Βέροιας με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΒΕΡΟΙΑ
Πέρεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Καλί, Σισοκό, Ασίγκμπα, Τομάς, Άρτσε, Στόιτσεφ, Κάλβο, Σαρπόνγκ, Καπετάνος.
Αναπ: Καντιμοίρης, Μπελαΐντ, Μπαλάφας, Μελίσσης, Μίλιεβιτς, Αντονιάν, Λινάρδος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης Κόρμπος, Μπεν, Μασούντ, Μασούρας, Μαχμούτοβιτς.
Αναπ: Μπαντής, Λάμπρου, Γκιοατά, Αντωνιάδης, Καθάριος, Σαββίδης, Μπάλλας
Διαιτητής: Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών) Βοηθοί: Θεόδωρος Νταλούκας (Τρικάλων), Νίκος Κωτούλας (Σερρών) 4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)