-
2
21:25

21:24

Όγδοη νίκη στη σειρά για τους "ασπρόμαυρους" που εντυπωσιάζουν τον τελευταίο καιρό. Αντιθέτως, η Ξάνθη έχει αρχίσει να βγάζει προβλήματα.

21:24

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-1 και σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης.

21:23

90'+3: Γίνεται η σέντρα από δεξιά, αδύναμη η κεφαλιά του Γιουνές και μπλοκάρει ο Γλύκος.

21:21

21:18

89': Κίτρινη στον Φλίσκα.

21:17

87': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σιλά εκτελεί πλάγιο προς την περιοχή, ο Βασιλακάκης κάνει κακό κοντρόλ και ο Πρίγιοβιτς αμαρκάριστος δεν νικά τον Ζίβκοβιτς.

21:16

86': Στη θέση του Λάζιτς ο Μεχία για την Ξάνθη.

21:14

84': Κίτρινη στον Καρασαλίδη.

21:12

82': Σολτάνι αντί Μπαξεβανίδη για την Ξάνθη.

21:10

80': Σέντρα από τον Μπαξεβανίδη, δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Πιτσέλι.

21:07

77': Κόρνερ για την Ξάνθη (κακώς δίνεται, άουτ ήταν). Εκτελείται, η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά και η φάση ολοκληρώνεται με μακρινό σουτ του Μπαξεβανίδη.

21:06

76': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο. Άουτ έδωσε ο Καραντώνης, ενώ υπήρχε νέο κόρνερ.

21:03

73': Κίτσιου αντί Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ.

21:02

72': Τριάδης αντί Καμαρά για την Ξάνθη.

21:01

71': Σκληρό φάουλ του Ενρίκε, ο οποίος αποβάλλεται. Με δέκα ο ΠΑΟΚ.

20:57

Προσπαθεί να συνέλθει η Ξάνθη, η οποία πατούσε καλύτερα μετά την ισοφάριση.

20:53

Ο Πρίγιοβιτς κοντρολάρει ωραία την μπάλα με το στήθος, γυρίζει και με τη μία σουτάρει εκτός περιοχής γράφοντας το 1-2. Ωραίο γκολ από τον 26χρονο, ο οποίος είχε μπει λίγο πριν στο παιχνίδι.

20:53

63': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:49

59': Πρίγιοβιτς αντί Κουλούρη για τον ΠΑΟΚ.

20:46

56': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:45

55': Κίτρινη στον Λέοβατς.

20:43

Έχει πέσει ένα καπνογόνο στον αγωνιστικό χώρο από τους φίλους του ΠΑΟΚ. Μικρή διακοπή.

20:42

Αναπτύσσονται ωραία οι γηπεδούχοι, ο Πιτσέλι βρίσκει τον Λάζιτς και εκείνος με υποδειγματικό διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά εκτελεί τον Γλύκο για το 1-1.

20:42

52': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:40

Αρκετά τα λάθη στα πρώτα λεπτά.

20:36

Επιληπτικό επεισόδιο είχε ο φίλος του ΠΑΟΚ, που έπεσε από την εξέδρα. Πήγε στο νοσοκομείο και είναι εκτός κινδύνου.

20:35

20:34

Επιστρέφουν σταδιακά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:19

20:17

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:14

43': Κίτρινη στον Ενρίκε.

20:12

41': Ο Μπίσεσβαρ σπάει στον Μυστακίδη, εκείνος από μέσα δεξιά σουτάρει και ο Σιλά προλαβαίνει να βάλει την κόντρα και να παραχωρήσει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:12

Έχει πέσει τελείως ο ρυθμός.

20:09

Στο έδαφος ο Μπαξεβανίδης, προσωρινή διακοπή.

20:05

Ένταση τώρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Έληξε γρήγορα, όμως, η παρεξήγηση.

20:03

31': Κάτσε αντί Κάνιας για τους "ασπρόμαυρους".

20:01

Στο έδαφος ο Κάνιας, δείχνει να πονά αρκετά. Αλλαγή λέει το ιατρικό επιτελείο του ΠΑΟΚ.

19:59

28': Δεν διώχνει σωστά ο Βαρέλα, προσπαθεί πεσμένος ο Βασιλακάκης, αλλά τελικά η μπάλα απομακρύνεται.

19:56

Προσπαθεί πλέον η Ξάνθη να κυκλοφορήσει την μπάλα.

19:52

Ο Μπίσεσβαρ από αριστερά βγάζει γλυκιά σέντρα και ο Μυστακίδης πετιέται και με ωραία προβολή κάνει το 0-1. Πολύ καλή κίνηση χωρίς την μπάλα από τον σκόρερ, τον έχασε ο Καρασαλίδης.

19:52

21': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:51

20': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Μπίσεσβαρ και η μπάλα απομακρύνεται.

19:49

18': Μακρινό σουτ του Πιτσέλι, εκτός φεύγει η μπάλα.

19:47

16': Κίτρινη στον Λάζιτς.

19:47

15': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μυστακίδης βγάζει ωραία μπαλιά, ο Ενρίκε με το κατέβασμα αδειάζει τον Μπαξεβανίδη, κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί.

19:44

13': Νέο σουτ από τον Λουσέρο, άουτ και αυτό.

19:42

Επτά σερί εκτός έδρας νίκες μετρούν οι "ασπρόμαυροι", επίδοση-ρεκόρ για εκείνους.

19:39

8': Αδύναμο σουτ από τον Λουσέρο, εκτός περνά η μπάλα.

19:36

Έχει χτυπήσει ένας οπαδός του ΠΑΟΚ, ο οποίος δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

19:32

1': Σέντρα με μικρή καθυστέρηση στο παιχνίδι.

19:27

19:24

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο, αλλά υπάρχουν οπαδοί του ΠΑΟΚ.

19:21

Με μαύρα περιβραχιόνια θα αγωνιστούν οι φιλοξενούμενοι στη μνήμη του Παναγιώτη Κατσούρη.

19:18

Πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες για τα προημιτελικά του Κυπέλλου. Σε λίγες μέρες, μάλιστα, θα ξαναπαίξουν στο ίδιο γήπεδο για το πρωτάθλημα.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Καρασαλίδης, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σίλα, Λουσέρο, Καμαρά, Λάζιτς, Πιτσέλι, Βασιλακάκης, Γιουνές.
Αναπ: Σταθάκης, Τριάδης, Σολτάνι, Μεχία, Ράνος, Λισγάρας, Σβάρνας.
Γλύκος, Μάτος, Λέοβατς, Βαρέλα, Μαλεζάς, Κάνιας, Σάχοφ, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Ενρίκε, Κουλούρης
Αναπ: Σιαμπάνης, Πρίγιοβιτς, Κρέσπο, Τσίμιροτ, Κάτσε, Ματθαίου, Κίτσιου.
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Νατσιούλας (Λάρισας) 4ος: Φωτιάδης (Σερρών)