Λήξη αγώνα, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 4-0.

19:02

Υβριστικά συνθήματα κατά της οικογένειας Βαρδινογιάννη ακούγονται αυτή τη στιγμή. Στο γήπεδο βρίσκεται ο Γιώργος Βαρδινογιάννης.

19:01

19:01

90': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Ο Ιωαννίδης πιάνει πολύ δυνατό σουτ από μακριά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

18:59

88': Αδύναμο σουτ του Χατζηγιοβάνη, εύκολα ο Ντοναρούμα.

18:55

84': Αποβάλλεται ο Γκαϊντούτσικ, ο οποίος πήγε να κόψει τον Μπεργκ, που έβγαινε σε αντεπίθεση.

18:53

82': Νιώθει ενοχλήσεις ο Μολέδο και τον αντικαθιστά ο Ευαγγέλου. Έτσι κλείνουν οι αλλαγές για τον Παναθηναϊκό.

18:50

79': Ο Εμποκού στρώνει στον Λουντ, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και ο Ντοναρούμα αποκρούει.

18:48

78': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μάσα, αποκρούει ο Βλαχοδήμος.

18:47

77: Στη θέση του Ρέις ο Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

18:44

73': Ιγκλέσιας αντί Δημούτσου για τον Αστέρα. Χειροκροτήθηκε ο δεύτερος, ο οποίος έχει περάσει από τον Παναθηναϊκό. Το ίδιο έγινε και με τον Καλτσά.

18:42

71': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Εμποκού βγάζει τη μπαλιά, ο Μπεργκ πλασάρει πιεζόμενος και ο Ντοναρούμα αποκρούει.

18:41

71': Μπαστιάνος αντί Τσιλιανίδη για τον Αστέρα Τρίπολης.

18:40

70': Κίτρινη στον Τσουκαλά. Έσπρωξε εκτός φάσης τον Βιγιαφάνιες και στη συνέχεια του ζήτησε και τα ρέστα.

18:39

Ο Εμποκού αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνία του Ντοναρούμα και ο Ιταλός πέφτει από την άλλη.

18:39

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:38

67': Κίτρινη στον Ντοναρούμα.

18:38

67': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Εμποκού τσιμπάει την μπάλα και ο Ντοναρούμα τον γκρεμίζει.

18:37

66': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ιωαννίδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας, ντριμπλάρει τον Κουτρουμπή, αλλά αργεί να πλασάρει στη συνέχεια με αποτέλεσμα να κοπεί από τον δεύτερο.

18:36

66': Ο Εμποκού κάνει την κάθετη για τον Μπεργκ, εκείνος πλασάρει χωρίς ιδιαίτερη δύναμη και ο Ντοναρούμα μπλοκάρει.

18:35

Πολλά τα προβλήματα των Αρκάδων, δεν μπορούν να κόψουν τον ρυθμό των γηπεδούχων.

18:33

62': Χατζηγιοβάνης αντί Κλωναρίδη για τον Παναθηναϊκό.

18:32

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Εμποκού, ξεχνιέται εντελώς η άμυνα του Αστέρα και ο Βιγιαφάνιες από μέσα αριστερά εκτελεί τον Ντοναρούμα αμαρκάριστος για το 3-0.

18:32

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:31

60': Μακρινό και εντελώς άστοχο σου του Κώτσιρα.

18:29

58': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελείται από τον Μάσα και η μπάλα πάει στο σώμα του Σελίν, ο οποίος δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση.

18:27

57': Καλό σουτ του Εμποκού εκτός περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.

18:27

56': Εκτελείται φάουλ από τον Εμποκού, ο Κουλιμπαλί παίρνει την κεφαλιά και ο Ντοναρούμα διώχνει με δυσκολία.

18:26

55': Ιωαννίδης αντί Καλτσά για τον Αστέρα.

18:22

Δεν κρατάει καθόλου μπάλα ο Αστέρας.

18:19

49': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Γίνεται η σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Κλωναρίδης κάνει το σουτ και ο Ντοναρούμα αποκρούει.

18:16

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

17:59

43': Κίτρινη στον Δημούτσο για δυνατό μαρκάρισμα στον Βιγιαφάνιες.

17:55

Λέτο και Ρινάλντι βλέπουν μαζί το ματς από τις κερκίδες, λίγο πιο κάτω είναι οι Χουχούμης και Κουρμπέλης.

17:52

36': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα βγάζει τη σέντρα, ο Μανιάς δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

17:48

Ο Χουλτ από αριστερά κάνει ωραίο γύρισμα, ο Βιγιαφάνιες βάζει την προβολή, ο Ντοναρούμα αποκρούει και ο Κλωναρίδης παίρνοντας το ριμάουντ κάνει το 2-0.

17:47

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:46

30': Ο Μανιάς μπαίνει μόνος του στην περιοχή από αριστερά και σηκώνεται το σημαιάκι για οφσάιντ. Σωστή η απόφαση, είναι ελάχιστα πιο μπροστά.

17:43

27': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Το εκτελεί ο Βιγιαφάνιες, αλλά ο Μολέδο δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε.

17:39

25': Ο Μπεργκ κοντρολάρει εκτός περιοχής, σουτάρει στη συνέχεια πάνω στον Ντοναρούμα και ο τελευταίος μπλοκάρει εύκολα.

17:35

Παράπονα του Ουζουνίδη προς τον τέταρτο. Δικαιολογημένα σε αυτή τη φάση, καθώς κόπηκε επίθεση για επιθετικό φάουλ του Κουλιμπαλί ενώ δεν υπήρχε κάτι.

17:34

Παρατηρήσεις του Ουζουνίδη στον Χουλτ, ο οποίος έκανε δύο διαδοχικές λάθος πάσες.

17:32

Προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Αστέρας.

17:28

Να μην ανεβαίνουν τόσο οι δύο πλάγιοι μπακ ζητά ο Ουζουνίδης από τη στιγμή που η ομάδα του έχει ανοίξει ήδη το σκορ.

17:24

8': Κίτρινη στον Ρέις.

17:22

Ο Ρέις κάνει ένα σουτ από πολύ μακριά, η μπάλα κοντράρει, παίρνει ύψος και κρεμά τον Ντοναρούμα.

17:21

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:19

Λίγος ο κόσμος στη Λεωφόρο.

17:16

17:14

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:10

Από ήττα κόντρα στον ΠΑΟΚ προέρχονται οι Αρκάδες, που θα ήθελαν να διακριθούν στον συγκεκριμένο θεσμό.

17:07

Από ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα προέρχονται οι "πράσινοι", οι οποίοι έχουν πλέον ως πρώτο στόχο στη σεζόν την κατάκτηση του Κυπέλλου.

17:04

Με αυτό το ματς ξεκινά η προημιτελική φάση του Κυπέλλου, στην οποία έχουν απομείνει μόνο ομάδες της Σούπερ Λίγκας.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Οδ. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέντο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Ρέις, Ζέκα, Βιγιαφάνιες, Εμποκού, Κλωναρίδης, Μπεργκ.
Αναπ: Στιλ, Λουντ, Μαρινάκης, Μέστο, Ευαγγέλου, Χατζηγιοβάνης, Πίσπας
Ντοναρούμα, Κώτσιρας, Γκαϊντούτσικ, Σελίν, Γιανούλης Τσουκαλάς, Δημούτσος, Τσιλιανίδης, Μάσα, Καλτσάς, Μανιάς.
Αναπ: Αθανασιάδης, Ιωαννίδης, Ιγκλέσιας, Μπαστιάνος, Ευαγγέλου, Χαμντανί, Κυριακόπουλος
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας) Βοηθοί: Ακριβος (Αθηνών), Μπάλτας (Αχαΐας) 4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)