0
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

21:25

Καλός ο Ολυμπιακός, νίκησε δίκαια και με χαρακτηριστική ευκολία τον Ηρακλή και συνεχίζει να έχει σε μεγάλη απόσταση τους διώκτες του.

21:24

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-0.

21:22

90'+2: Κόρνερ για τον Ολυμιακό με τον Σεμπά από τα αριστερά, κεφαλιά Μποτία, άουτ.

21:21

90'+1: Κίτρινη στον Φιγκέιρας.

21:20

21:15

Να σημειώσουμε ότι η προσέλευση στις εξέδρες ξεπέρασε τελικά τις 15.000. Άκρως ικανοποιητικός αριθμός.

21:14

84': Οφσάιντ ο Πασάς, σωστή υπόδειξη.

21:10

80': Αλλαγή για τον Ηρακλή και είναι η τρίτη για τον Σάββα Παντελίδη. Ο Κυνηγόπουλος στη θέση του Ρούσου.

21:08

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Ολυμπιακού ο Πάουλο Μπέντο. Ο Μαρίν αντί του Φορτούνη.

21:07

77': Ο Φουρτούνης τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ιντέγιε κάνει... τσαφ στο σουτ που επιχειρεί από το ύψος της μικρής περιοχής και ο γκολκίπερ του Ηρακλή μπλοκάρει αναπάντεχα εύκολα.

21:07

77': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Δυνατό σουτ Σεμπά από θέση μέσα αριστερά, πέφτει και διώχνει ο Χουάντερσον.

21:04

74': Σέντρα-σουτ Μανθάτη από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Χουάντρεσον.

21:02

72': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανθάτης στη θέση του Ελιονούσι.

21:01

71': Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή. Τυφλό διώξιμο στα καρέ του Ολυμπιακού, κεφαλιά Κούρου διώχνει ενστικτωδώς με τα πόδια σωτήρια ο Καπίνο και κρατά το μηδέν στην εστία του.

21:01

70': Ο Μποτιά απομακρύνει με τα πόδια πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή της εστίας του Ολυμπιακού σε προσπάθεια του Κούρου.

20:59

69': Καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Ευθύβολο δυνατό σουτ Δώνη απο τα δεξιά του ημικύκλιου, ελάχιστα άουτ.

20:58

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Μπαστακός αντί του Περόνε.

20:56

66': Σύγκρουση Καπίνο και Περόνε, ο επιθετικός του Ηαρκλή πέφτει πάνω στον γκολκίπερ του Ολυμπιακού. Μικρή διακοπή, δεν υπάρχει κάποια παράβαση.

20:52

62': Καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Σουτ Περόνε από θέση έξω δεξιά, ο Καπίνο διώχνει σε κόρνερ. Εκτελεί ο Μοντέιρο από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο, καθώς υπάρχει επιθετικό φάουκ στην εξέλιξη της φάσης.

20:51

61': Αλλαγή και για τον Ηρακλή. Ο Πασάς στη θέση του Αγγελόπουλου.

20:50

60': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος αντί του Μαρτίνς.

20:48

58': Οφσάιντ ο Περόνε, σωστή υπόδειξη.

20:46

Φάση διαρκείας στα καρέ του Ηρακλή. Σουτ Ιντέγιε από θέση τετ α τετ στα δεξιά της περιοχής, ο Χουάντερσον διώχνει, στην επαναφορά πλασέ του Φορτούνη με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα του Ηρακλή και στα δίχτυα, 3-0.

20:46

56': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:43

53': Διώχνει απρόσεκτα ο Καπίνο η μπάλα χτυπά στην κοιλιά του Περόνε μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, βλέπει χέρι ο ρέφερι και κόβει τη φάση για επιθετικό φάουλ, λάθος. Η φάση, πάντως, ήθελε δύο ριπλέι για να γίνει ξεκάθαρη. Πάντως και στην εξέλιξη της φάσης ο επιθετικός του Ηρακλή αστόχησε...

20:40

50': Ο Σεμπά πιάνει καλοτραβηγμένο σουτ από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει σεδεύτερο χρόνο ο Χουάντερσον.

20:36

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.