Δίκαιο το διπλό του Απόλλωνα Σμύρνης, που παραμένει στην κορυφή της Β' Εθνικής με 36 βαθμούς. Καλύτερη και αποτελεσματική η «Ελαφρά Ταξιαρχία» απέναντι στον ΑΟΤ που δεν ήταν σε καλή μέρα.

16:57

Λήξη της αναμέτρησης, 0-1.

16:57

90'+5: Κόρνερ για τα Τρίκαλα στην, πιθανότατα, τελευταία στιγμή του αγώνα. Το εκτελεί πλασαριστά ο Ρομπέρ, τίποτα το σημαντικό.

16:54

90'+2: Πετρόπουλος αντί Διαμαντόπουλου στην τελευταία αλλαγή του Απόλλωνα Σμύρνης.

16:53

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:51

89': Κακή κεφαλιά του Γιαννιτσάνη μετά από σέντρα του Ριζογιάννη, φεύγει άουτ η μπάλα.

16:48

86': Ατομική προσπάθεια του Διαμαντόπουλου που βγαίνει στην αντεπίθεση, θα κάνει το σουτ ο φορ των φιλοξενούμενων, ο Αθανασόπουλος δηλώνει και πάλι παρών.

16:45

83': Ο Κάσσος δέχεται την μπαλιά του Κονέ, πλασάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ο Αθανασόπουλος επεμβαίνει εντυπωσιακά και χάνεται η ευκαιρία για τον Απόλλωνα.

16:43

81': Αλμπάνης αντί Σιατραβάνη στη δεύτερη αλλαγή του Άκη Μάντζιου.

16:39

77': Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά.

16:39

77': 64% η κατοχή μπάλας για τους Θεσσαλούς, είναι φλύαρη η υπεροχή τους όμως.

16:37

75': Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

16:35

73': Σουτ του Σιατραβάνη μέσα από την περιοχή, δεν είναι καλό και η μπάλα περνά άουτ.

16:34

72': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο Τσιάρας στη θέση του Ομπόντο.

16:31

69': Κλείνει τις αλλαγές του ο Βοσνιάδης για τα Τρίκαλα, ο Γιαννιτσάνης αντί του Αρναρέλλη.

16:28

66': Κίτρινη κάρτα στον Κουσκουνά.

16:27

65': Ο Ρομπέρ εκτελεί το κόρνερ και η κεφαλιά του Σαρακατσάνου φεύγει άουτ.

16:27

65': Επικίνδυνη σέντρα του Ρομπέρ από αριστερά, ο Βαλεριάνος διώχνει σε κόρνερ προ του Κουσκουνά.

16:22

60': Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν.

16:21

59': Ο Γκόλιας εκτελεί κόρνερ από δεξιά, ο Μαρουκάκης πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

16:15

53': Μακρινό σουτ του Ριζογιάννη, ασταθής επέμβαση του Ταΐρη, ο Μαρουκάκης πέφτει στη μεγάλη περιοχή στη συνέχεια της φάσης, ορθώς δεν υποδεικνύεται πέναλτι από τον ρέφερι Φωτιάδη, έχει πέσει μόνος του ο φορ του ΑΟΤ.

16:15

53': Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟΤ, Μαρουκάκης αντί Στεφάνοβιτς και 4-4-2 πια η διάταξη.

16:10

Ο Κάσσος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας των Θεσσαλών, πλασάρει τον Αθανασόπουλο, η μπάλα περνά κάτω από τα πόδια του τελευταίου και η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ανοίγει το σκορ (0-1).

16:09

47': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:08

46': Μαχαμάτ αντί Βέρτζου στην πρώτη αλλαγή των Τρικάλων.

16:08

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.