0
21:20

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:19

Λήξη αναμέτρησης, εμφατική νίκη για την ΑΕΚ, η οποία φυσικά προκρίνεται στα προημιτελικά.

21:17

90'+1: Δυνατό σουτ του Μαχαίρα, αποκρούει ο Ανέστης.

21:16

21:14

89': Κίτρινη στον Νιάς.

21:13

88': ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακο! Ο Μιλιάζες εκτελεί εξαιρετικά φάουλ και η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

21:12

87': Κίτρινη στον Ντίντακ.

21:10

Ο Βάργκας κάνει το γύρισμα, ο Γαλανόπουλος προσπαθεί με τακουνάκι να σκοράρει, η μπάλα χτυπά ξανά πάνω του μετά την απόκρουση του Μοσχονά και καταλήγει στα δίχτυα.

21:10

84': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:06

80': Γιαννούτσος αντι Αραούχο για την ΑΕΚ.

21:05

Ο Ντίντακ κάνει το γύρισμα, ο Αραούχο δεν κάνει καλό κοντρόλ, αλλά μπαίνει στη φάση ο Κολοβέτσιος που από κοντά διαμορφώνει το 5-0.

21:05

79': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:02

76': Κίτρινη στον Τριποτσέρη.

20:59

Σταθερά έχει τον έλεγχο του ματς η Ένωση.

20:55

69': Γαλανόπουλος αντι Γιόχανσον για την ΑΕΚ.

20:54

Ο Γιόχανσον δίνει στον Βάργκας και εκείνος εντελώς αμαρκάριστος νικά τον Μοσχονά για το 4-0.

20:54

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:52

66': Μαχαίρας αντι Μάγκα για τον Λεβαδειακό.

20:48

Ο Βάργκας βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και εκεί ο αμαρκάριστος Αραούχο με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 3-0.

20:47

61': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:46

61': Στη θέση του Λάτσι ο Τόνι Σίλβα για τον Λεβαδειακό.

20:46

60': Αϊντάρεβιτς αντί Ροντρίγκες για την ΑΕΚ.

20:45

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

20:41

55': Νιάς αντί Κουλιμπαλί για τον Λεβαδιακό. Ντεμπούτο με τους "πρασινους" για τον νεοεισελθόντα.

20:40

Στο έδαφος ο Βασιλείου, προσωρινή διακοπή.

20:37

51': Απευθείας φάουλ από τον Βάρκας, μπλοκάρει ο Μοσχονας.

20:35

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ.

20:31

20:30

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

20:13

43': Σέντρα από τον Ροντρίγκες, διώχνει ο Μιλιάζες.

20:11

41': Ο Μπακασέτας κάνει δυνατό σουτ από μακριά και ο Μοσχονάς αποκρούει.

20:10

40': Κίτρινη στον Γιουσούφ.

20:08

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

20:04

33': Φωνές των φιλοξενούμενων για πέναλτι, δεν έχουν δίκιο.

20:01

30': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται με πάσα, ο Βάργκας βγάζει σέντρα, ο Γιόχανσον παίρνει την κεφαλιά και ο Μοσχονάς αποκρούει.

19:59

Φάουλ για την ΑΕΚ με το Βάργκας απο τα δεξιά, πετάγεται ο Αραούχο στο ύψος της μικρής περιοχής και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 2-0.

19:58

28': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:57

27': Οφσάιντ ο Βασιλείου. Σωστή υπόδειξη.

19:52

Ο Μπακασέτας κινείται από τα αριστερά, διαγώνιο γεμάτο σουτ με αντίθετη φόρα στο ύψος της περιοχής, η μπάλα καταλήγει στην αριστερή γωνιά και χαμηλά της εστίας του Λεβαδειακού, 1-0.

19:51

21': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:49

19': Ακόμα ένα κόρνερ για την ΑΕΚ, από τα αριστερά, πλασαριστά ο Βάργκας στον Ροντρίγκες, διώχνουν οι αμυντικοί του Λεβαδειακού.

19:47

17': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Βάργκας από τα δεξιά, ο Ντίντακ παίρνει την μπάλα και ανοίγει στον Γιόχανσον, επιχειρεί το σουτ από πλάγια και διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή, κόντρα και η φάση χάνεται...

19:46

16': Μακρινό σουτ Μπακασέτα, κόντρα πάνω στον Μάγκα και κόρνερ. Εκετελεί ο Βάργκας από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:42

12': Μακρινό σουτ Βάργκας, πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Λεβαδειακού.

19:42

11': Οφσάιντ ο Βασιλείου. Ελάχιστα πιο μπροστά, σωστή υπόδειξη.

19:36

Όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα στο νέο απόκτημα της ΑΕΚ, το μεγάλο όνομα για την Ένωση τον Αργεντινό 25χρονο επιθετικό Σέρχιο Αραούχο, που έχει τοποθετηθεί στην κορυφή της γραμμής κρούσης των γηπεδούχων.

19:31

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:28

Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο... Υπενθυμίζουμε στο πρώτο ματς η Ένωση νίκησε με 1-0 και έχει το προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

19:25

Λίγος κόσμος στο ΟΑΚΑ και θερμοκρασία στους 9 βαθμούς...

01:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Λεβαδειακό ξεκινά στις 19.30.

Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μπακασέτας, Βάργκας, Ροντρίγκες, Αραούχο.
Αναπ: Μπάργκας, Γιαννούτσος, Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Πέκχαρτ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Μοσχονάς, Μουλόπουλος, Μιλιάζες, Μάγκας, Τριποτσέρης, Κουλιμπαλί, Ζεζίνιο, Λάτσι, Γιουσούφ, Σουμπίνιο, Βασιλείου.
Αναπ: Δασκαλάκης, Συνδινός. Μαχαίρας, Νιάς, Σίλβα, Γιακουμάκης, Σένκα.
Διαιτητής: Γιώργος Γιαννουλάκης (Χανίων) Βοηθοί: Ανέστης Δουδούμης (Φθιώτιδας), Ράινχαρτ Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Ιωάννης Μπλούνας (Φθιώτιδας)