-
2
19:49

19:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη και πρόκριση για τους Χανιώτες. Το πάλεψε πάρα πολύ ο ΠΑΣ που έχει παράπονα από τη διαιτησία.

19:47

Ο Μανούσος αμαρκάριστος κάνει σουτ εκτός περιοχής και διαμορφώνει το 1-2.

19:47

120': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

19:44

Στο έδαφος ο Σίγκνιεβιτς, προσωρινή διακοπή. Του ζητούν οι παίκτες του ΠΑΣ να σηκωθεί.

19:44

117': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Γίνεται το γύρισμα από αριστερά και ο Κόντε από κοντά δε νικά τον Κοκκαλά.

19:43

Έξαλλοι οι άνθρωποι του ΠΑΣ Γιάννινα, υπάρχουν υβριστικά συνθήματα και από την κερκίδα. Με τον τέταρτο τα έχουν όσοι ειναι στον πάγκο των Ηπειρωτών.

19:41

Ο Γιορέντε αναλαμβάνει την εκτέλεση και νικά τον Περιστερίδη.

19:41

ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

19:39

112': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ανατροπη στον Σίγνκιεβιτς. Ο Δελφάκης άφησε τη φάση και μισό λεπτό μετά αποφασίζει να δείξει βούλα.

19:38

111': Φάουλ για τον Πλατανιά σαν κόρνερ. Το εκτελεί ο Γιορέντε και η μπάλα περνά απ' όλους. Κανένας δεν την έσπρωξε στα δίχτυα. Όπως μπόρεσε έδιωξε ο Περιστερίδης.

19:37

110': Κόρνερ για τον Πλατανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:34

107': Ο Μανούσος μπαίνει στην περιοχή, περνά τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά καθυστερεί να πλασάσει και κόβεται από τον Γαρουφαλιά.

19:33

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

19:32

Ο Βιδάλ ενημέρωσε τον Πετράκη ότι πονάει, αλλά θα προσπαθήσει να βγάλει το ματς.

19:31

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

19:29

19:29

Έχει πρόβλημα ο Βιδάλ και ο ΠΑΣ έχει μείνει με εννιά προσωρινα.

19:28

104': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελεί ο Γιορέντε και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Μπανανά.

19:25

Φαίνεται να έχουν μείνει από δυνάμεις οι γηπεδούχοι.

19:21

97': Μακρινό σουτ του Γιορέντε, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

19:19

95': Ο Γιορέντε σκοράρει, αλλά η φάση έχει σταματήσει για επιθετικό φάουλ στον Περιστερίδη, ο οποίος είναι στο έδαφος.

19:17

94': Πολύ κακό σουτ του Βάντερσον, εντελώς άστοχο.

19:15

91': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κόντε μπαίνει στην περιοχή έχοντας αφήσει πίσω του τον Βάντερσον, αλλά ο Κοκκαλάς αποκρούει το πλασέ του.

19:15

91': Έναρξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

19:13

Έτοιμοι οι παίκτες να ξεκινήσει και πάλι το παιχνίδι.

19:08

Σφύριξε ο Δελφάκης, πάει στην παράταση το ματς.

19:05

19:02

Αποβάλλεται από τον πάγκο του ΠΑΣ ο διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος Δημήτρης Νιαρχάκος.

19:01

Ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

18:59

Αν μείνει αυτό το σκορ θα έχουμε παράταση.

18:58

Ο Ζάιρο φεύγει στην πλάτη της άμυνας και από μέσα δεξιά με συρτό σουτ νικά τον Κοκκαλά και κάνει το 1-0. Τον έχασε ο Μπανανά. Τρομερό τακουνάκι του Κόντε για να βγει μόνος του ο συμπαίκτης του.

18:57

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

18:53

80': Δεν βρίσκει στόχο ο Μανούσος με μακρινό σουτ.

18:52

79': Κίτρινη στον Μπανανά.

18:52

79': Στανισάβλιεβιτς αντι Γιακουμάκη για τον Πλατανιά.

18:51

78': Κόρνερ για τους γηπεδούχους, διώχνει ο Κοκκαλάς.

18:49

Πιέζει παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα ο ΠΑΣ.

18:45

72': Μακρινό σουτ του Βιδάλ, εύκολα ο Κοκκαλάς.

18:42

69': Στη θέση του Ναδαλες ο Σκόνδρας για τον ΠΑΣ.

18:39

66': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Μανούσος σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Περιστερίδη και στην επαναφορά αστοχεί και ο Γιακουμάκης.

18:38

65': Αποβαλλεται ο Μπέριος, με δέκα οι γηπεδούχοι.

18:38

65': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Πλατανιά! Κάνει κάκιστη έξοδο ο Περιστερίδης και στη συνέχεια ενεργεί σαν τερματοφύλακας ο Μπέριος. Εβαλε το χέρι του, σωστή η απόφαση.

18:38

64': Στη θέση του Αποστολόπουλου ο Σίνγκιεβιτς για τον Πλατανια.

18:36

63': Κόρνερ για τον ΠΑΣ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:34

Στο 56-44% η κατοχή για τους γηπεδούχους.

18:32

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κούτρης βγάζει τη σέντρα, ο Κόντε πιάνει ωραίο σουτ στην κίνηση και ο Κοκκαλάς πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση.

18:28

55': Κόντε αντί Νικολιά για τον ΠΑΣ.

18:27

54': Στάθης αντί Πριντέτα για τον Πλατανιά. Φαίνεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ουκρανός.

18:26

52': Νέο πέναλτι ζητούν οι γηπεδούχοι. Όντως έχει βρει στο χέρι του αμυντικού η μπάλα, αλλά είναι το χέρι στο οποίο στηρίζεται. Καμία παράβαση.

18:23

Ακριβώς πριν ο Ζάιρο ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα από τον Πριντέτα. Ο δεύτερος δεν έχει καμία επαφή με την μπάλα και απλώς γκρεμίζει τον Βραζιλιάνο. Υπήρχε παράβαση.

18:22

49': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ζάιρο περνά από δεξιά, κάνει και επικίνδυνο γύρισμα και προ του Γιάκου διώχνει ο Κάργας.

18:19

18:18

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:04

18:02

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:59

43': Καλό σουτ του Γαρουφαλιά εκτός περιοχής, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

17:58

Αρκετά τα δυνατά μαρκαρίσματα στα τελευταία λεπτά.

17:55

39': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

17:51

Έπεσε λίγο ο ρυθμός.

17:47

31': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ζάιρο κάνει σουτ στην κίνηση, ο Γιάκος μπαίνει στην πορεία της μπάλας και από τη μικρή περιοχή αστοχει.

17:46

30': Κίτρινη στον Κούτρη, ο οποίος ζητούσε να βγει η δεύτερη κίτρινη.

17:46

30': Νέο σκληρό μαρκάρισμα του Κάργα, ο οποίος γλιτώνει την αποβολή. Σωστή η απόφαση.

17:43

27': Δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά ο Κοζορώνης, μπαίνει στη θέση του για τον ΠΑΣ ο Γιάκος.

17:40

24': Κίτρινη στον Κάργα για σκληρό μαρκάρισμα στον Κοζορώνη.

17:39

23': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μανουσος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ και ο Περιστερίδης αποκρούει με το αριστερό πόδι.

17:36

19': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Νικολιάς, σωστή η απόφαση.

17:34

17': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Ναδάλες και απομακρύνει ο Πριντέτα.

17:31

Συγκεκριμένες εντολές στον Ναδάλες για το μαρκάρισμα του Αποστολόπουλου έχει δώσει ο Πετράκης και έως τώρα είναι ευχαριστημένος με όσα βλέπει από τον Ισπανό.

17:27

11': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Γιορέντε εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Μαραγκός παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

17:26

10': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μπανανά κάνει δυνατό σουτ από μέσα δεξιά και ο Περιστερίδης αποκρούει.

17:25

9': Κίτρινη στον Βιδάλ για θέατρο. Μπαίνει στην περιοχή, τον κρατούν και ο Μπανανά και ο Πριντέτα και πέφτει εύκολα. Παράβαση δεν υπάρχει, αλλά ούτε και θέατρο. Κακώς δόθηκε η κίτρινη.

17:21

5': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Ναδάλες και η μπάλα απομακρύνεται με δυσκολία.

17:20

4': Σέντρα από τον Αποστολόπουλο, κεφαλιά από τον Μανούσο, έξω η μπάλα.

17:19

Σε κακή κατάσταση για άλλη μία φορά ο αγωνιστικός χώρος στους "Ζωσιμάδες".

17:17

17:15

17:13

Λιγοστός ο κόσμος στους "Ζωσιμάδες", περίπου 500 άτομα.

17:09

Στους δέκα βαθμούς η θερμοκρασία στα Ιωάννινα.

17:05

Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο ματς των δύο ομάδων είχε λήξει με 1-0 υπέρ των Χανιωτών. Αυτή, μάλιστα, ήταν και η πρώτη νίκη στην ιστορία τους κόντρα στον ΠΑΣ.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Μιχαήλ, Κούτρης, Γαρουφαλιάς, Κοζορώνης, Βιδάλ, Νικολιάς, Ναδάλες, Ζάιρο
Αναπ: Πασχαλάκης, Σκόνδρας, Κόντε, Γιάκος, Κοροβέσης, Μαυροπάνος, Μασούρας.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκαλάς, Κάργας, Μπανανά, Πριντέτα, Βάντερσον, Μαραγκός, Μουνάφο, Γιορέντε, Αποστολόπουλος, Μανούσος, Γιακουμάκης
Αναπ: Σωτηρίου, Στάθης, Στανισάβλιεβιτς, Γουνδουλάκης, Σίγκνιεβιτς, Παπανικολάου, Ζίκο
Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Τρύφωνας Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Κωνσταντίνος Ποντίκης (Πρέβεζας) 4ος: Ανδρέας Καραλιόλιος (Γρεβενών)