1
17:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια.

17:56

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΟΦΗ - Ξάνθη 2-1, αλλά η πρόκριση πάει στους Ακρίτες με το εκτός έδρας ματς σε συνδυασμό με τη νίκη τους με 1-0 στα Πηγάδια. Αντίπαλος της Ξάνθης στα προημιτελικά είναι ο ΠΑΟΚ.

17:55

Δεύτερη μπάλα στο γήπεδο! Απίστευτα πράγματα, κάποιοι στο Ηράκλειο δεν έχουν αντιληφθεί ότι η ομάδα τους δεν προκρίνεται και χρειάζεται ένα γκολ ακόμα για να προκριθεί κάνοντας καθυστέρηση!

17:54

90'+4: Γυριστό αδύναμο σουτ Χαντί, που είναι στο έδαφος, εύκολα μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

17:53

90'+3: Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ορφανίδης στη θέση του Σολτάνι.

17:51

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

17:51

90'+1: Κίτρινη στον Κιάσσο

17:50

Μικρή διακοπή, καθώς έπεσνα αντικείμενα... Συστάσεις από τον Βάτσιο.

17:49

89': Ο Όγκμπουε βγαίνει στην αντεπίθεση και μπαίνει στην περιοχή σε θέση τετ α τετ, ο Γουάλας με προβολή κόβει την μπάλα... Υπάρχει τζαρζάρισμα, η φάση είναι καθαρή, δεν υπάρχει παράβαση, παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, που ζητούν πέναλτι.

17:47

87': Κίτρινη ο Γουάλας (για καθυστέρηση).

17:46

86': Κίτρινη στον Χαντί.

17:45

85': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος αντί του Λάζιτς.

17:44

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ΟΦΗ ο Νίκος Παπαδόπουλος. Όγκμπουε αντί Μητρόπουλου

17:36

Η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά, φτάνει στον Λουσέρο, βολίδα από θέση έξω αριστερά και... μέσα, μειώνει σε 2-1 η Ξανθη και πλέον έχει αυτή σκορ πρόκρισης!

17:35

ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

17:35

76': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά...

17:34

74': Δευτερή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Χίσι αντί του Μάνου.

17:32

72': Κίτρινη στον Βασιλακάκη.

17:27

67': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Παντίδος στη θέση του Βαλλιάνου.

17:27

67': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Πιτσέλι αντί του Καμαρά.

17:26

Γέμισα Κιάσσου στα καρέ της Ξάνθης, ο Βουό παίρνει παραμάζωμα όποιον αμυντικό βρίσκει στο διάβα του και με κοντινό πλασέ από θέση μέσα αριστερά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 2-0.

17:26

66': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:18

58': Κίτρινη στον Φλίσκα.

17:17

57': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεφ.

17:11

51': Ο Κομεσίδης απομακρύνει σε κόρνερ με τάκλιν προ του Σολτάνι, που ήταν έτοιμος να σουτάρει από πλεονεκτική θέση. Εκτελεί ο Λουσέρο από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλευτο.