Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν τις 14 σερί νίκες κόντρα στη Βέροια.

21:22

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 2-1.

21:22

90'+4: Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

21:21

90'+3: Στη θέση του Φορτούνη ο Μπουχαλάκης για τον Ολυμπιακό.

21:19

21:17

89': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Φορτούνης. Δύσκολη φάση, αλλά είναι σωστή η απόφαση.

21:14

86': Απευθείας φάουλ του Μιλιβόγεβιτς, ο Λόπεθ αποκρούει.

21:13

85': Κίτρινη στον Καλί.

21:11

83': Αδύναμο σουτ του Ελιουνούσι, εύκολα μπλοκάρει ο Λόπεθ.

21:10

83': Στη θέση του Ιντέγιε ο Καρντόσο για τον Ολυμπιακό.

21:08

80': Κίτρινη στον Ρέτσο.

21:06

78': Στη θέση του Τομάς ο Παπαδόπουλος για τη Βέροια.

21:05

77': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μιλιβόγεβιτς, άουτ η μπάλα.

21:04

Έχει πέσει ο ρυθμός.

21:01

72': Μπελαΐντ αντί Στόιτσεφ για τη Βέροια.

20:57

69': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Ελιουνούσι, σωστή η απόφαση.

20:53

Κοντρολάρουν πλήρως το ματς οι φιλοξενούμενοι.

20:49

61': Ελιουνούσι αντί Μαρίν για τον Ολυμπιακό.

20:47

59': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μαρίν βγάζει τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά και ο Λόπεθ παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:43

Πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν έχει η Βέροια, βγάζει εύκολα φάσεις από τα πλάγια ο Ολυμπιακός.

20:39

52': Μόνος του φεύγει με τον Καπίνο ο Κάλβο και σηκώνεται το σημαιάκι. Λανθασμένη η απόφαση του Κασσαβέτη.

20:38

50': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, παίρνει την κεφαλιά ο Σεμπά και αποκρούει ο Λόπεθ.

20:35

47': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνει ο Λόπεθ.

20:34

46': Κίτρινη στον Τομάς.

20:34

46': Αντονιάν αντί Ασίγκμπα για τη Βέροια.

20:33

20:33

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

Λήξη πρώτη ημιχρόνου.

20:14

Στο έδαφος ο Ανδρούτσος, προσωρινή διακοπή.

20:13

43': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά δίνει στον Ιντέγιε, εκείνος κάνει το πλασέ και αστοχεί από μέσα δεξιά.

20:12

42': Κίτρινη στον Ανδρούτσο.

20:08

38': Απευθείας φαουλ από τον Στόιτσεφ, άουτ η μπάλα.

20:06

Ο Μαρίν βγάζει σέντρα, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει δυνατή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 1-2.

20:05

35' ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:02

32': Ο Φορτούνης εκτελει φάουλ, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:01

31': Κίτρινη στον Ασίγκμπα.

20:01

30': Ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Καπίνο χάνει την μπάλα, ο Καπετάνος κάνει το γύρισμα και πριν πλασάρει ο Σαρπόνγκ βάζει το πόδι του ο Ανδρούτσος.

19:57

27': Ο Ανδρούτσος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Φορτούνη και καταλήγει στον Λόπεθ.

19:55

Ο Σαρπόνγκ εντελώς ανενόχλητος μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, εξαπολύει δυνατό διαγώνιο σουτ και ισοφαρίζει σε 1-1.

19:55

24': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

19:54

24': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια! Προβολή απο τον Καπετάνο από κοντά, βγάζει με το πόδι ο Καπίνο.

19:53

22': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ιντέγιε περνά με άνεση στην περιοχή, κάνει και το σουτ και ο Λόπεθ αποκρούει.

19:50

20': Εκτελεί φάουλ ο Φορτούνης, διώχνει ο Ασίγκμπα.

19:46

16': Ο Στόιτσεφ από αριστερά κάνει δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:45

Στο μισό γήπεδο συνεχίζεται να παίζεται το ματς.

19:42

Ο Σεμπά μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, βγάζει τη σέντρα και ο Φορτούνης με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή κάνει το 0-1.

19:41

11': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:39

Πολύ δυνατά έχει μπει ο Ολυμπιακός.

19:35

5': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μιλιβόγεβιτς, άουτ η μπάλα.

19:32

2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης κάνει ωραίο πλασέ, ο Λόπεθ αποκρούει και στη συνέχεια λέει "όχι" και στο σουτ του Σεμπά.

19:31

19:28

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:25

Αρκετό το κρύο στην πρωτεύουσα της Ημαθίας.

19:21

Μια ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα θέλουν οι "ερυθρόλευκοι" προκειμένου να αυξήσουν κι άλλο τη διαφορά τους από τους διώκτες τους.

19:18

Με τον Τερζή στον πάγκο τους ως υπηρεσιακό τεχνικό υποδέχονται τους Πειραιώτες οι Ημαθιώτες, αφού έφυγε ο Θωμας Γράφας μετά την ήττα από τον Ηρακλή.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Βέροιας με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΒΕΡΟΙΑ
Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Μελίσσης, Τομάς, Καλί, Στόιτσεφ, Ασίγκμπα, Κάλβο, Καπετάνος, Σαρπόνγκ.
Αναπ: Καντιμοίρης, Μπελαΐντ, Αντονιάν, Λινάρδος, Μίλιεβιτς, Παπαδόπουλος, Σισοκό.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καπίνο, Ρετσος, Βιάνα, Νικολάου, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Μαριν, Σεμπά, Ιντέγιε.
Αναπ: Λεάλι, Μποτία, Μπουχαλάκης, Καρντόσο, Ελιουνούσι, Σισοκό και Μανθάτης
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Βασίλειος Καμπούρης (Ευβοίας), Παναγιώτης Κασσαβέτης (Αιτ/νίας) 4ος: Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών)