Όλος ο Αστέρας έχει πέσει στον δεύτερο βοηθό και διαμαρτύρεται. Εκτός εαυτού ο Σελίν, προσπαθούν να τον συγκρατήσουν οι υπόλοιποι. Και ο

19:09

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

19:08

90'+3: Κόρνερ από τον Μάσα, ο Μπέρτος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

19:05

19:03

89': Ο Μανιάς κάνει διαγώνιο σουτ, η μπάλα σκάει και φεύγει εκτός. Δεν την ακουμπάει ο Γιαννιώτης κι ας δόθηκε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:02

88': Στη θέση του Φούντα ο Καθάριος για τον Πανιώνιο.

19:01

86': Ο Γιαννούλης κάνει επικίνδυνη σέντρα και ο Γιαννιώτης αντιδρά σωστά. Άουτ δίνει λανθασμένα ο βοηθός.

18:59

84': Δημούτσος αντί Ιγκλέσιας για τον Αστέρα.

18:58

Πατάει καλύτερα ο Αστέρας στα τελευταία λεπτά, ψάχνει το γκολ της νίκης.

18:54

79': Δυνατό σουτ του Μανιά από μακριά, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

18:53

78': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μπεν παίρνει την κεφαλιά και ο Ντοναρούμα μπλοκάρει.

18:52

Στο 54-46% η κατοχή για τον Αστέρα.

18:49

74': Ιωαννίδης αντί του Φαρίνια για τον Αστέρα.

18:47

72': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Γιαννούλης βγάζει τη σέντρα, ο Καλτσάς πιάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:45

70': Κίτρινη στον Μπέρτο.

18:44

69': Μαχμούτοβιτς αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο. Ντεμπούτο για τον Βόσνιο φορ. Στα άκρα θα πάει τώρα ο Μπεν.

18:43

68': Κίτρινη στον Μάσα για διαμαρτυρία.

18:41

66': Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Γιαννιώτη.

18:40

Στο νοσοκομείο της Τρίπολης θα μεταβεί ο Οικονόμου, ο οποίος δεν αισθάνεται καλά.

18:36

61': Στη θέση του Στανισάβλιεβιτς ο Καλτσάς για τον Αστέρα.

18:34

57': Ο Τασουλής κάνει ένα ακόμη επικίνδυνο γύρισμα, την τελευταία στιγμή διώχνει ο Σελίν.

18:31

Έχει μπει εντυπωσιακά στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος. Τώρα προσπαθεί σταδιακά να ισορροπήσει ο Αστέρας.

18:28

Στο έδαφος ο Σελίν, μικρή διακοπή.

18:28

53': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Τασουλής κάνει ωραία ντρίμπλα, γυρίζει στον Μασούρα, από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Φούντα και το σουτ του τελευταίου φεύγει ελάχιστα έξω.

18:27

52': Μακρινό σουτ του Μπεν, χωρίς δυσκολία μπλοκάρει ο Ντοναρούμα.

18:24

49': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Ντοναρούμα αποκρούει και από κοντά δεν καταφέρνει να βρει την μπάλα ο Μασούντ.

18:23

Ο Οικονόμου ζαλιζόταν από το χτύπημα που είχε δεχτεί στο κεφάλι και υπάρχουν φόβοι για διάσειση. Ναλιτζής και Ζαμάνης έγινε γνωστό πως αποβλήθηκαν από τον πάγκο των φιλοξενούμενων λόγω διαμαρτυριών προς τον διαιτητή.

18:22

Ο Μπεν εκτελεί κόρνερ (το οποίο κακώς δόθηκε), ο Ιγκλέσιας δεν έδιωξε την μπάλα, εκείνη έμεινε στην περιοχή και ο Ταπόκο με σουτ από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1. Πρώτο του τέρμα με τους "κυανέρυθρους".

18:21

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:20

46': Ταπόκο αντί Οικονόμου για τον Πανιώνιο. Αναγκαστική η αλλαγή, στόπερ περνά ο Κόρμπος.

18:20

18:18

18:01

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Πανιωνίου προς τον διαιτητή.

17:58

Ο Μάσα εκτελεί δυνατά προς τη δεξιά γωνιά του Γιαννιώτη, ο οποίος πέφτει από την άλλη.

17:58

43': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:57

42': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ! Η μπάλα περνά απ' όλους, χτυπά πρώτα στο πόδι του Βλάχου και στη συνέχεια στο χέρι του, αλλά ο Κατσικογιάννης θεωρεί ότι υπάρχει παράβαση. Αυστηρή απόφαση.

17:55

41': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Μάσα το εκτελεί και ο Φούντας παραχωρεί νέο κόρνερ.

17:53

39': Γίνεται η σέντρα από τον Βλάχο, ο Μπεν είναι μόνος του αλλά δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

17:50

Πιέζει ο Αστέρας στα τελευταία λεπτά.

17:46

32'Σέντρα-σουτ από τον Μπέρτο, άουτ η μπάλα.

17:42

27': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν με το κοντρόλ αποφεύγει τον Χαμντανί, κάνει στη συνέχεια και σουτ εκτός περιοχής και ο Ντοναρούμα πέφτει και αποκρούει.

17:38

23': Μακρινό και άστοχο σουτ από τον Σιώπη.

17:34

Νέα ένταση, αυτή τη φορά ανάμεσα σε Φούντα και Μπέρτο.

17:32

18': Κίτρινες σε Φαρίνια και Μασούντ. Έξαλλος ο δεύτερος, προσπαθούν να τον ηρεμήσουν οι συμπαίκτες του.

17:30

Ένταση ανάμεσα σε Φαρίνια και Μασούντ. Πάει και ο Σελίν να ζητήσει τα ρέστα από τον Ιρανό. Όλα άρχισαν από δυνατό μαρκάρισμα του Φαρίνια στον παίκτη του Πανιωνίου, ο οποίος είναι στο έδαφος.

17:29

15': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Ο Μανιάς κοντρολάρει, κάνει το σουτ με τη μία και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

17:27

13': Κίτρινη στον Τσουκαλά και μικρή ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

17:25

11': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μανιάς κοντρολάρει ωραία, σουτάρει με τη μία και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:24

10': Ο Φαρίνια κάνει το σουτ και η μπάλα κοντράρει πάνω στα σώματα.

17:22

Ο Μασούντ ζητάει να βγει κάρτα στον Γιαννούλη και δέχεται τις παρατηρήσεις του Κατσικογιάννη.

17:18

3': Ο Μασούρας κάνει σουτ από μακριά και αστοχεί.

17:15

17:11

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Δεύτερη νίκη στη σειρά ψάχνουν οι Νεοσμυρνιώτες μετά από αυτή επί του Παναιτωλικού προκειμένου να παραμείνουν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

17:05

Από ήττα κόντρα στην ΑΕΚ προέρχονται οι Αρκάδες, οι οποίοι μεσοβδόμαδα κέρδισαν τα Τρίκαλα και προκρίθηκαν στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ντοναρούμα, Μπέρτος, Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Φαρίνια, Μανιάς
Αναπ: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Κώτσιρας, Δημούτσος, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Ιωαννίδης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούντ, Φούντας, Μασούρας, Μπεν
Αναπ: Μπαντής, Μαχμούτογλου, Ταπόκο, Αργυρόπουλος, Αντωνιάδης, Καθάριος, Σαββίδης
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Ιωάννης Μπέτσογλου (Κορινθίας), Τιμολέων Γεωργακόπουλος (Πειραιά) 4ος: Κωνσταντίνος Αντωνίου (Αθηνών)