-
0
16:57

16:55

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Άρη με 1-0. Πολύτιμο τρίποντο για τους Θεσσαλονικείς, μένει αρκετά πίσω πλέον ο ΟΦΗ.

16:50

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:47

88': Κίτρινη στον Κώτσιο.

16:45

86': Όγκμποε αντί Μιλοσάβλιε για τον ΟΦΗ.

16:42

Μιλοσάβλιεφ και Ραούλ Μπράβο αντιμετωπίζουν πρόβλημα τραυματισμού.

16:38

76': Τζανακάκης αντί για Ανάκογλου τον Άρη.

16:34

Έχει οπισθοχωρήσει ο Άρης για να διαφυλάξει το προβάδισμά του.

16:30

69': Για πέναλτι διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι. Υπάρχει επαφή ανάμεσα σε Χαντί και Μπούρμπο, αλλά πέφτει εύκολα ο πρώτος.

16:27

66': Στη θέση του Μιλούνοβιτς ο Ντούνης για τον Άρη.

16:24

64': Σκοράρει ο ΟΦΗ, το ακυρώνει ο Αρετόπουλος και πηγαίνει τώρα στον βοηθό του. Ο Χαντί εκτέλεσε φάουλ, το σουτ του Παντίδου πάει στα σώματα, ο Ιντζίδης πάει να διώξει, βρίσκει συμπαίκτη του και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. Σε θέση οφσάιντ ο Παντίδος, σωστή η απόφαση.

16:21

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΟΦΗ χωρίς να φτάνει σε τελική.

16:17

57': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Νέτο εκτελεί φάουλ, ο Καράμπελας παίρνει την κεφαλιά και ο Μπαργκάν αμαρκάριστος από κοντά αστοχεί.

16:16

56': Ράντι και Μητρόπουλος μπαίνουν, Πάγκαλος και Αντουκόρ βγαίνουν για τον ΟΦΗ.

16:13

Στο έδαφος ο Πάγκαλος, προσωρινή διακοπή.

16:11

Παιχνίδι κέντρου βλέπουμε με αρκετά λάθη.

16:07

Αναγκασμένος να ρισκάρει περισσότερο είναι ο ΟΦΗ και μένει να φανεί πώς θα το διαχειριστεί.

16:05

16:03

15:49

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:44

43': Περνά ο Αντουκόρ, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και κόβει ο Ιντζίδης.

15:42

41': Κόρνερ για τον Άρη. Το εκτελεί ο Μπαργκάν, η μπάλα δεν απομακρύνεται σωστά και ο Νέτο με σουτ στην κίνηση αστοχεί.

15:39

38': Κίτρινη στον Μιλοσάβλιεφ.

15:35

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο ΟΦΗ.

15:33

32': Κίτρινη στον Μπούρμπο.

15:29

28': Κίτρινη στον Νάστο.

15:26

24': Νέτο αντί Τάτου για τον Άρη.

15:22

Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Τάτος, ο οποίος έχει ζητήσει αλλαγή.

15:18

15': Κόρνερ για τον Άρη. Ο Τάτος το εκτελεί και η μπάλα με δυσκολία απομακρύνεται.

15:14

Ο Μιλούνοβιτς φεύγει στην πλάτη της άμυνας, περνά και τον Δερμιτζάκη και με το αριστερό κάνει το 1-0. Πολύ ωραία και η μπαλιά του Ίλιτς.

15:13

11': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:10

8': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μιλούνοβιτς βρίσκει χώρο, μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αποφεύγει τον Παντίδο, αλλά το σουτ του φεύγει ψηλά.

15:09

Διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Μπαργκάν από τους γηπεδούχους. Δεν υπάρχει κάτι.

15:06

Με τον Μιλοσάβλιεφ από δεξιά προσπαθεί να παίξει ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά.

15:02

14:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Ντεμπούτο στον πάγκο των Κρητικών για τον Νίκο Παπαδόπουλο, ο οποίος μπαίνει κατευθείαν στα δύσκολα και καλείται να επαναφέρει στις νίκες την ομάδα του.

14:51

Να μη χάσουν την επαφή τους με την κορυφή θέλουν οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι γνωρίζουν ότι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα επωφεληθούν σε περίπτωση που κερδίσουν λόγω του ματς στη Ριζούπολη.

14:48

Πρόκειται για ένα από τα δύο μεγάλα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής. Απόλλων Σμύρνης - Λαμία το άλλο, το οποίο θα γίνει την Κυριακή.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Άρη με τον ΟΦΗ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΡΗΣ
Διούδης, Μπούρμπος, Ράουλ Μπράβο, Ιντζίδης, Καράμπελας, Παυλίδης, Ανάκογλου, Μιλούνοβιτς, Μπαργκάν, Ίλιτς, Τάτος
Αναπ: Αναγνωστόπουλος, Ντούνης, Τζανακάκης, Νέτο, Τσουμάνης, Ούγκο Σόουζα, Καπνίδης
ΟΦΗ
Δερμιτζάκης, Κομεσίδης, Παντίδος, Κώτσιος, Κοιλιάρας, Νάστος, Αντουκόρ, Πάγκαλος, Μιλοσάβλιεβ, Χαντί, Βουό
Αναπ: Δαύκος, Όστοιτς, Χύσι, Κιάσσος, Ογκμπόε, Ιβάνγκα, Μητρόπουλος
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Νατσιούλας (Λάρισας), Διπλάρης (Καρδίτσας) 4ος: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)