Κάπου εδώ ολοκληρώθηκε η πορεία των Τρικάλων στο Κύπελλο.

Λήξη αναμέτρησης, νικη για τον Αστέρα με 1-0 και πρόκριση στην επόμενη φαση.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:59

Υπάρχουν στις εξεδρες λίγοι ηρωικοί φίλοι των Τρικάλων.

18:55

81': Επικίνδυνη σέντρα από τον Σανδραβέλη, με δυσκολία διώχνει ο Αθανασιάδης σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:53

80': Στη θέση του Τζάκσον ο Κουσκουνάς για τα Τρίκαλα.

18:49

76': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαστιάνος κάνει ωραία παράλληλη μπαλιά και ο Ιωαννίδης από κοντά αστοχεί αν και αμαρκάριστος.

18:44

71': Ευαγγέλου αντί Σελίν για τον Αστέρα.

18:41

68': Σε θέση οφσάιντ ο Γιαννιτσάνης, σωστή η υπόδειξη του βοηθού.

18:37

64': Χαμντανί αντί Ιγκλέσιας για τον Αστέρα.

18:36

63': Ο Τσιλιανίδης κάνει το γύρισμα, ο Ιωαννίδης πλασάρει από μέσα αριστερά και αστοχεί.

18:36

63': Αδύναμο σουτ από τον Στεφάνοβιτς, εύκολα ο Αθανασιάδης.

18:34

61': Ωραία προσποίηση από τον Μπαστιάνο, αλλά κάνει κακή πάσα.

18:30

Δεν έχει ρυθμό το ματς.

18:26

Έχει μια φλύαρη υπεροχή στα τελευταία λεπτά ο ΑΟΤ.

18:22

49': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Δημούτσος, κάνει και δυνατό σουτ και ο Αθανασόπουλος αποκρούει.

18:19

46': Στεφάνοβιτς και Γκόλιας μπαίνουν, Καμπλιώνης και Μαρουκάκης βγαίνουν για τα Τρίκαλα.

18:19

46': Μπαστιάνος αντί Μάσα για τον Αστέρα.

18:18

18:17

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

17:59

44': Κίτρινη στον Δημούτσο.

17:57

42': Απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τζάκσον, πολύ ψηλά φεύγει η μπάλα.

17:56

41': Κίτρινη στον Γκάιντουτσικ.

17:53

Δυσκολεύονται πολύ να αναπτυχθούν ορθολογικά οι φιλοξενούμενοι.

17:49

34': Γλιτώνει την κάρτα ο Ριζογιάννης, αρκέστηκε στις παρατηρήσεις ο Ρατσιάτος.

17:46

31': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα κάνει εξαιρετική μπαλιά για τον Καλτσά, εκείνος από μέσα δεξιά περνά τον Αθανασόπουλο και αστοχεί από πολύ πλάγια.

17:41

Παίρνει μέτρα στο γήπεδο ο ΑΟΤ.

17:37

Ο Καλτσάς βγάζει σέντρα από αριστερά και με καρφωτή κεφάλια από το ύψος της μικρής περιοχής ο Ιωαννιδης σκοραρει. Τον έχασε ο Λεάντρο, δεν είχε περιθώριο αντίδρασης ο Αθανασόπουλος.

17:37

22': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:35

Πολύ κακο το ματς με αλλεπάλληλα λαθη.

17:31

Δεν πιέζουν τα Τρίκαλα έως τώρα. Κοντά στη μεσαία γραμμή ξεκινά η πρώτη ζώνη άμυνάς τους.

17:27

Να κοντρολάρουν το ματς προσπαθούν οι δυο ομάδες με αποτέλεσμα να βλέπουμε παιχνίδι κέντρου.