1
21:25

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:24

Σημαντικό διπλό για τους Θεσσαλονικείς, που προσπερνούν τον ΠΑΣ Γιάννινα με ματς λιγότερο.

21:24

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 1-0.

21:22

90'+4: Κάνιας αντί Τσίμιροτ για τον ΠΑΟΚ.

21:21

90'+3: Σκληρό φάουλ του Ακόστα και κίτρινη.

21:18

21:16

89': Κουλούρης αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

21:15

87': Κίτρινη στον Χαρίση για δυνατό μαρκάρισμα στον Μιχαήλ.

21:13

85': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Κάμπος, ο Σάκχοφ κάνει τακουνάκι και αστοχεί.

21:10

82': Μπέριος αντι Μαμπουλού για τον ΠΑΣ.

21:09

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαμπουλού, βγήκε μόνος του.

21:07

79': Κίτρινες σε Κόντε και Βαρέλα.

21:06

Ένταση τώρα, έχει χάσει εντελώς το ματς ο Γκράνας. Ο Μαλεζάς εδώ και ώρα τα ψέλνει στον Κόντε και δεν δέχεται κάρτα.

21:05

78': Έντονες διαμαρτυρίες του Κόντε, ο οποίος ζητά πέναλτι σε σπρώξιμο. Πέφτει εύκολα ο Ισπανός.

21:05

Κοντρόλ με το χέρι κάνει ο Κάμπος, γλιτώνει την κίτρινη.

21:02

Στο 45-55% η κατοχή μπάλας υπέρ των φιλοξενούμενων.

21:01

73': Πέφτει μόνος του στην περιοχή ο Κόντε και κακώς ζητά πέναλτι.

20:59

71': Στη θέση του Μυστακίδη ο Χαρίσης, τον οποίο χειροκροτά το γήπεδο.

20:57

Βαρέλα και Μαλεζάς έχουν χτυπήσει στο κεφάλι και έχουμε διακοπή.

20:56

68': Κίτρινη στον Μυστακίδη.

20:54

66': Βιδάλ αντί Καρανίκα για τον ΠΑΣ.

20:49

61': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κούτρης κάνει σέντρα, ο Κόντε από κοντά κοντρολάρει, κάνει και το πλασέ αλλά η μπάλα κοντράρει στον Βαρέλα και φεύγει εκτός. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

20:46

Παίρνουν μέτρα στο γήπεδο οι Ηπειρώτες.

20:43

55': Κόντε αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ.

20:42

55': Μπαίνει στην περιοχή από αριστερά ο Κάμπος, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

20:41

53': Μακρινό σουτ του Τσίμιροτ, ψηλά η μπάλα.

20:38

50': Καθαρό φάουλ του Βαρέλα στον Μαμπουλού λίγο έξω από την περιοχή, δεν δίνει κάτι ο Γκράνας. Μία ακόμη λανθασμένη απόφασή του.

20:36

48': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μυστακίδης κάνει σουτ και ο Πασχαλάκης αποκρούει, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Μυστακίδης και πάλι προσπαθεί να νικήσει χωρίς επιτυχία τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ. Εντυπωσιακή επέμβαση η δεύτερη. Άουτ έδειξε λανθασμένα ο Γκράνας.

20:33

20:32

20:18

20:18

20:17

45': Κίτρινη στον Μαλεζά.

20:14

43': Κάτι σαν σουτ από τον Λίλα, εντελώς άστοχο.

20:13

42': Ο Λέοβατς βγάζει τη σέντρα, ο Αθανασιάδης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα περνά ψηλά.

20:10

39': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μαμπουλού βγαίνει μόνος του με τον Γλύκο, αλλά πλασάρει πάνω του. Του έκλεισε ωραία το οπτικό πεδίο ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ.

20:06

Να μη χαλαρώσουν ζητάς από τους παίκτες του ο Ίβιτς.

20:02

Ο Μάτος βγάζει ωραία σέντρα, ο Αθανασιάδης κάνει καρφωτή κεφαλιά, ο Αθανασιάδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση και στην επαναφορά σκοράρει ο Λέοβατς για το 0-1. Αδράνησε ο Καρανίκας, που έπρεπε να διώξει.

20:02

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:01

30': Κίτρινη στον Λίλα, ο οποίος χωρίς λόγο έκατσε μπροστά στην μπάλα και εμπόδισε τον Κάμπος να εκτελέσει φάουλ.

19:58

28': Σέντρα από τον Κάμπος, ο Τζημόπουλος διώχνει προ του Αθανασιάδη.

19:55

Πατήθηκε το γήπεδο και στο σημείο προς τους πάγκους είναι ξανά σαν χωράφι.

19:51

20': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Κούτρη, ο Ακόστα παίρνει την κεφαλιά αμαρκάριστος αλλά δεν βάζει δύναμη και ο Γλύκος μπλοκάρει.

19:49

Εύκολα λάθη στις μεταβιβάσεις από τους παίκτες των δυο ομάδων.

19:45

14': Κίτρινη στον Σάκχοφ για δυνατό μαρκάρισμα στον Γιάκο.

19:42

11': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μαμπουλού. Καλυπτόταν κανονικά. Λανθασμένη η υπόδειξη.

19:41

10': Πολύ κακό σουτ του Μάτος εκτός περιοχής.

19:37

6': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Λέοβατς στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

19:33

2': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:32

Έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους για χέρι του Τζημόπουλου εντός περιοχής. Στήθος βρήκε η μπάλα σύμφωνα με τον Γκράνα.

19:32

19:28

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο.

19:24

Δεύτερο τρίποντο στη σειρά μετά από εκείνο επί του Λεβαδειακού ψάχνουν οι Θεσσαλονικείς στους "Ζωσιμάδες", στους οποίους έχασαν στις τελευταίες δύο επισκέψεις τους.

19:21

Από νίκη επί του Πανιωνίου προέρχονται οι Ηπειρώτες, οι οποίοι έχουν αυτή τη στιγμή με ματς περισσότερο δύο βαθμούς παραπάνω από τον ΠΑΟΚ.

19:18

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος για άλλη μία φορά.

19:14

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση των δύο ομάδων και επιστρέφουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

19:10

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Καρανίκας, Κούτρης, Κοζορώνης, Λίλα, Ακόστα, Γιάκος, Μαμπουλού.
Αναπ: Περιστερίδης, Μπέριος, Ναδάλες, Κόντε, Μπουκουβάλας, Βιδάλ, Νικολιάς
Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Μυστακίδης, Κάμπος, Αθανασιάδης
Αναπ: Μπρκιτς, Χαρίσης, Περέιρα, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Κίτσιου, Κάνιας
Διαιτητής: Χρήστος Γκράνας (Θράκης) Βοηθοί: Γεώργιος Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Αντώνιος Πυλαρινός (Ζακύνθου) 4ος: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)