-
0
19:08

19:07

Λήξη αναμέτρησης, 0-0. Ρίσκαραν και οι δύο στο φινάλε, αλλά γκολ δεν είδαμε. Τρία δοκάρια είχε το ματς.

19:05

90'+1: Δοκιμάζει το πόδι του ο Μασαλέσα και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:04

19:01

87': Κίτρινη στον Μενδρινό για θέατρο.

18:59

86': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Εκτελείται φάουλ από πλάγια, ο Πριντέτα παίρνει την κεφαλιά και για δεύτερη φορά στο ματς σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι. Το σουτ του Μενδρινού στη συνέχεια σταματά στον Μπανανά που ήταν οφσάιντ. Κακώς δεν σταμάτησε η φάση.

18:56

82': Στη θέση του Γουνδουλάκη ο Μενδρινός για τον Πλατανιά.

18:55

Παρατηρήσεις από τα μεγάφωνα για τρίτη φορά στην κερκίδα λόγω των υβριστικών συνθημάτων σε βάρος του Μανούσου.

18:54

81': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μουνάφο από δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Μανούσος πιάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα περνά άουτ.

18:50

77': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Γίνεται η σέντρα από τα δεξιά, ο Τσάκο στο πρώτο δοκάρι κάνει το πλασέ και με το πόδι αποκρούει ο Κοκκαλάς.

18:49

76': Κίτρινη στον Γκαγιέχο.

18:47

73': Σίγκνιεβιτς αντί Γιακουμάκη για τον Πλατανιά.

18:47

73': Καλό σουτ του Μανούσου, λίγο άουτ η μπάλα.

18:45

71': Εξαιρετική μπαλιά του Ναζλίδη, αλλά ο Τσάκο δεν καταφέρνει να κάνει το κοντρόλ και να βγει μόνος του με τον Κοκκαλά.

18:43

69': Τσάκο αντί Βαρέλα για την ΑΕΛ.

18:42

68': Κίτρινη στον Βαρέλα.

18:41

67': Ο Γιακουμάκης στρώνει στον Αποστολόπουλο, ο τελευταίος κάνει αδυναμο σουτ και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.

18:38

64': Ο Βάντερσον εκτελεί φάουλ από πλάγια και ο Θεοδωρόπουλος διώχνει με γροθιές.

18:36

62': Κίτρινη στον Θεοδωρόπουλο. Πέφτει άτσαλα πάνω στον Γιακουμάκη.

18:32

Χωρίς ρυθμό το ματς.

18:29

56': Γκαγιέχο αντί Γκόλια για την ΑΕΛ.

18:27

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΛ.

18:23

Τα ακούει ο Μανούσος από την κερκίδα.

18:20

46': Αποστολόπουλος αντί Ντεβέσα για τον Πλατανιά.

18:19

46': Μασαλέσα αντί Φατιόν για την ΑΕΛ.

18:19

18:18

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

17:59

Στο έδαφος ο Ναζλίδης, μικρή διακοπή. Έπεσε άτσαλα ο φορ της ΑΕΛ.

17:55

38': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Μουνάφο εκτελεί φάουλ, ο Μπανανά παίρνει κεφαλιά και στο δεύτερο δοκάρι με προβολή ο Πριντέτα σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

17:51

35': Κίτρινη στον Ντέλετιτς.

17:50

33': Κόρνερ για τον Πλατανια. Διώχνει με τις γροθιές ο Θεοδωρόπουλος.

17:46

30': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Ο Ρέντζας μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, εξαπολύει έναν κεραυνό και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

17:44

28': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ντέλετιτς κάνει καλό σουτ εκτός περιοχής και ο Κοκκαλάς πέφτει και αποκρούει.

17:42

26': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ικάουνιεκς από μακριά, ψηλά η μπάλα.

17:40

Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι φιλοξενούμενοι.

17:37

Έντονες παρατηρήσεις από τον Παράσχο στους παίκτες του για το πώς βγάζουν την μπάλα από την άμυνα.

17:33

17': Απευθείας φάουλ του Ναζλίδη, βρίσκει την μπάλα ο Κοκκαλάς και παραχωρεί κόρνερ. Άουτ λέει ο Νεοφυτιάδης.

17:32

15': Κίτρινη στον Μουνάφο.

17:31

14': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ντέλετιτς, αλλά δεν νικά τον Κοκκαλά.

17:30

13': Κακό σουτ του Βαρέλα, εντελώς άστοχο.

17:30

8': Κόρνερ για τον Πλατανιά, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη και περνά ανεκμετάλλευτο.

17:23

7': Στο έδαφος ο Ναζλίδης, ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κοκκαλά. Δεν υπάρχει κάτι.

17:22

5': Κάνει το σουτ ο Γιακουμάκης, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

17:20

4': Σουτ στην κίνηση από τον Γουνδουλάκη, είναι εντελώς άστοχο.

17:17

17:15

17:11

Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στο AEL FC Arena. Παρών και ο παλαίμαχος διαιτητής Τάσος Κάκος.

17:08

Να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα επιθυμούν οι Χανιώτες μετά την ήττα στη Λεωφόρο από τον Παναθηναϊκό.

17:04

Από ισοπαλία με τη Βέροια προέρχονται οι "βυσσινί", οι οποίοι θέλουν νίκη για να πάρουν απόσταση από τη ζώνη του υποβιβασμού.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Θεοδωρόπουλος, Γκόλιας, Τίκο, Φάρκας, Ρέντζας, Μονιάκης, Φατιόν, Βαρέλα, Ντέλετιτς, Ικάουνιεκς, Ναζλίδης
Αναπ: Ξενοδόχοφ Αναστασόπουλος, Μασαλέσα, Κόντορ, Ευμορφίδης, Γκαγιέγο, Τσάκο.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκαλάς, Στάθης, Μπανανά, Καρυπίδης, Πριντέτα, Βάντερσον, Μουνάφο, Ντεβέσα, Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης.
Αναπ: Κασωτάκης, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Μαραγκός, Μενδρινός, Σίγκνιεβιτς, Ντίνας.
Διαιτητής: Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας) Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας) 4ος: Τριαντάφυλλος Τίκας (Καρδίτσας)